Іноді здається, що майже у всіх є блог в наші дні. І приблизно із 42 000 000 блогів WordPress в Інтернеті, неважко знайти те, що ви шукаєте в Інтернеті, в повідомленні блогу.
Ось 5 кроків, які ми розглянемо з чого почати вести свій блог:
- Виберіть тему блогу;
- Виберіть безкоштовний або платний блог;
- Виберіть доменне ім’я;
- Виберіть хост вашого сайту;
- Встановити WordPress.
Види блогів
Є багато різних видів блогів, але більшість блогів можна розбити на дві основні категорії: нішеві блоги і загальні або багатопрофільні блоги. У той час як нішеві блоги присвячені тільки одній основній темі, загальні блоги присвячені різним темам. Популярний тип мульти-тематичного блогу – це блог про стиль життя. В такому блозі ви знайдете широкий спектр матеріалів по загальних темах життя, таким як кар’єра, технології, декор, здоров’я і фітнес.
Люди жадають якісного контенту і будуть шукати блоги, які відповідають їхнім потребам. Наявність нішевого блогу прекрасно підходить для людей, оскільки ви можете надавати їм узгоджений і релевантний контент.
У вас також буде більше шансів зберегти читачів, якщо ви будете робити контент в ніші. Наприклад, якщо ви в кінцевому підсумку напишете в блозі статтю про здоров’я, яка стала вірусною, люди чекатимуть контенту, пов’язаного зі здоров’ям, коли вони до вас повернуться.
Наявність ніші може допомогти вам сформувати план, завоювати довіру і розширити аудиторію, спрощуючи отримання доходу від ведення блогу.
Крок 1: Як вибрати тему блога
Якщо у вас вже є бажання вести блог, ви вже можете знати, про що хочете писати в блозі. Але якщо у вас немає підказки, ваша перша задача – подумати про те, що ви любите: про ваші захоплення і хобі. Важливо насолоджуватися темою вашого блогу. Це може зайняти деякий час, перш ніж блог зможе приносити дохід. Можливо, вам доведеться попрацювати над своїм блогом. Життя вашого блогу може тривати роки або навіть десятиліття. Так що ви повинні запитати себе, чи можу я писати про свою нішу протягом десяти років поспіль?
Далі, вам потрібно визначити, чи є попит. Чи готові люди платити за продукти або інформацію в обраній вами темі? Якщо ви сповнені рішучості заробити на своєму блозі, це дуже важливо.
В якості додаткового бонусу корисно, якщо ви вже є учасником спільноти по цій темі. Але якщо це те, чим ви захоплені, у вас не повинно виникнути проблем при створенні власного співтовариства!
Google Trends
Найточніший спосіб дізнатися чи цікавиться аудиторія вашої темою – використовувати безкоштовний інструмент Google Trends. (Https://trends.google.com/trends/?geo=US).
Це дозволяє швидко побачити дві важливі дані:
- Чи справді люди шукають вашу нішу.
- Чи викликає ваша ніша зростаючий або спадаючий інтерес.
Ось все, що вам потрібно зробити:
- Подумайте про головні терміни для вашої ніші.
- Перейти до Google Trends.
- Підключіть ваш термін(и).
Google Trends не говорить вам точно, скільки людей шукають терміни у вашій ніші прямо зараз, він дає лише загальне уявлення. Тому вас слід провести невелике дослідження ключових слів. По суті, дослідження ключових слів скаже вам точно, скільки людей шукають терміни («ключові слова») у вашій ніші щомісяця.
Крок 2. Вибір безкоштовного або платного блогу
Якщо ви налаштовуєте блог, щоб отримувати дохід, то варто заплатити за блог. Оплата за блог означає, що ви придбаєте власне доменне ім’я і відкриваєте обліковий запис хостингу.
Якщо вам потрібен тільки особистий блог, ви можете вибрати безкоштовний метод за допомогою служби, такий як blogger.com. Недоліком його є те, що ви можете прокинутися одного ранку, а ваш блог буде закритий. Це дійсно відбувається.
Крім того, безкоштовні блоги зазвичай розміщують рекламу на вашому сайті. Це відволіче ваших читачів від ваших власних пропозицій. І багато хто має безліч обмежень на те, що ви можете і не можете робити на «вашому» сайті.
Оскільки наша мета – заробити гроші або так би мовити, монетизувати, ми будемо слідувати платному методу і створимо блог з WordPress.
Чому WordPress? Статистика говорить сама за себе:
- WordPress підтримує 26,4% інтернету, і він знаходиться на підйомі.
- На сьогоднішній день це найбільш використовувана CMS (система управління контентом) з 59,4% ринку.
- 500 сайтів створюються щодня на WordPress.
Крок 3: Як вибрати доменне ім’я
Вам потрібно буде купити доменне ім’я для вашого нового блогу. Це також називається вашим URL або веб-адресою.
Це може бути ваше ім’я в dot com або щось, що описує ваш бізнес. Якщо ви не зовсім впевнені в темі свого блогу, що не блокуйте його своїм доменним ім’ям.
Доменне ім’я буде коштувати вам близько $ 10-15 на рік. Деякі коштують дорожче, деякі дешевше.
Читайте в статті: Створення сайту. Як зберегти нерви і гроші в майбутньому.
Щоб все було якомога простіше, рекомендується купувати ваше доменне ім’я у хостингу вашого сайту.
Додаткові поради, щоб вибрати краще доменне ім’я:
- Ви можете це зробити якомога коротше, щоб людям було легше запам’ятати і надрукувати.
- Якщо можливо, використовуйте – com, але тепер існують десятки варіантів, які можуть допомогти вам знайти ім’я, яке вам подобається.
- Не використовуйте дефіси в вашому доменному імені. Це виглядає спамом і важко набирається на мобільному телефоні.
- Числа в вашому доменному імені ускладнять введення тексту.
- Не вмикайте фірмове найменування, таке як WordPress або Insta, в своє ім’я. Вони змусять тебе змінити його.
Крок 4: Виберіть хостинг вашого сайту
Існують різні сервіси хостингу, які ви можете використовувати. Різні хостингові компанії можуть пропонувати різні тарифи.
При реєстрації вам буде запропоновано ввести доменне ім’я. Не забудьте перевірити, чи потрібно вам реєструвати новий домен або вже зареєстрували домен в іншому місці. Якщо ви реєструєте новий URL, перша пара, яку ви спробуєте, може бути вже зайнята. Є ще відмінні доменні імена. При вході в доступний домен ви побачите, що він доступний. То вони будуть додані у ваш кошик.
Після цього вам буде запропоновано додати версії вашого домену net і org.
Ви також побачите прапорець «Захист конфіденційності домену», який не дозволяє вашій реєстраційній інформації бути публічною. Це дозволяє зберегти конфіденційність вашої адреси електронної пошти, номери телефону і вулиці. Замість цього люди побачать інформацію про компанію хостингу.
Далі вам потрібно буде ввести ім’я користувача і пароль, які ви будете використовувати для управління своїм обліковим записом хостингу.
Введіть свою платіжну інформацію. Виберіть додаткові послуги, які ви хочете придбати. Нарешті, натисніть, що ви згодні з Умовами. Робота зроблена.
Крок 5: Встановлення WordPress
Наступним кроком є установка WordPress, найпопулярнішою в світі платформи для ведення блогів, так що ви можете приступити до написання.
Зазвичай, практично на всіх хостингах Вордпресс (ВП) встановлюється автоматично, вам тільки потрібно буде встановити відповідну тему сайту і плагіни.
Введіть назву свого блогу, ім’я адміністратора, ім’я та адресу електронної пошти.
- В полі «Назва блогу» введіть назву сайту. Це те, що буде відображатися в заголовку як назва вашого сайту. Не хвилюйтеся, ви можете відредагувати це пізніше!
- Як ім’я адміністратора введіть бажане ім’я користувача.
- Твоє ім’я.
- Прізвище.
- Для електронної пошти адміністратора введіть адресу електронної пошти, на який ви хочете відправити пароль адміністратора. Переконайтеся, що це робоча адреса електронної пошти.
Обов’язково ознайомтеся з Умовами обслуговування, потім натисніть «Встановити». Далі залишається тільки розкручувати ваш блог.
Читайте в статті: 125 способів як збільшити відвідуваність сайту