Згідно з дослідженнями Global Accelerator Report 2015, за минулий 2015 рік стартап-акселераторами з усього світу було вкладено $ 192млн в нові проекти. Аналітиками була досліджена діяльність більш ніж 836 компаній, з яких 387 були класифіковані як стартап-акселератори. На основі отриманих даних дослідники сформували рейтинг світових стартап-акселераторів за кількістю проектів і за обсягами їх інвестицій, а також спрогнозували найактуальніші галузі для стартапів на 2016 рік.
Рейтинг найбільш інвестованих акселераторами регіонів, виглядає так:
Звичайно ж, найбільше стартап вкладень і акселеративних програм було зафіксовано в Америці. Європа зайняла другі місця за трьома категоріями, за винятком категорії за кількістю нових акселеративних програм, де Європа протягом останніх кількох років стабільно займає лідируюче місце.
Рейтинг країн за обсягами інвестицій в стартапи виглядає наступним чином: як видно в колонці зліва, лідирує США ($79 млн), потім йдуть Чилі ($15 млн) і Великобританія ($10 млн). Рейтинг країн за кількістю проектів, в які були вкладені інвестиції, схожа ситуація: як видно в правій колонці, тут також явно лідирує США (2522 проекта).
Крім того, аналітиками було складено кілька рейтингів за обсягами інвестицій акселераторів. Серед самих “щедрих” акселераторів в світі перше місце зайняла американська організація 500 Startups, яка за підсумками 2015 року вклала в різні проекти майже $19 млн. Друге місце зайняла організація TechStars з обсягом інвестицій в $17,8 млн. Третє місце в рейтингу зайняла міжнародна організація Plug and Play з торбою в $7 млн.
Топ-10 найактивніших акселераторів в світі
Рейтинг акселераторів за кількістю проектів, що пройшли акселерацію, за 2015 рік, виглядає дещо інакше. Перше місце зайняла британська організація Entrepreneurial Spark, друге — Plug and Play, а третє — чилійська організація Start-Up Chile. Американські організації 500 Startups і TechStars займають заключні позиції в десятці.
Рейтинг найпривабливіших ринків для стартапів
Згідно з отриманими даними, аналітики спрогнозували ринки і напрямки, які в 2016 році будуть самими інвестованими акселераторами. Лідируючу позицію зайняла галузь інтернет взаємодії речей, яка набрала 74% зацікавлених у інвестиціях акселераторів. Друге місце поділили між собою галузі сервісів обробки великих даних і SaaS-продуктів (по 65% кожна), а на третьому місці розташувалася галузь фінансових технологій, яка набрала 64%. Наступні позиції рейтингу виглядають так:
Також аналітики підготували звіти по окремим європейським регіонам. На жаль, Україна на мапі регіонів виглядає не так виразно, як хотілося б, за 2015 рік було зафіксовано всього лише 10 інвестицій в стартапи на загальну суму € 60 тис всього лише від однієї акселерационного організації GrowthUP.
Топ-10 найактивніших акселераторів в Європі
Серед європейських країн за обсягами інвестицій в стартапи, перше місце зайняла організація Accelerace (Данія), друге місце — міжнародна організація Wayra, а третє — Eleven (Болгарія).