linza agenсy разом з ГО Доступно.UA розробили соціальний проєкт для підтримки людей, що постраждали від війни. З нього розпочалася інформаційно-мотиваційна кампанія в рамках програми реінтеграції ветеранів IREX.
Проєкт мав на меті мотивувати осіб, які отримали інвалідність внаслідок війни, повернутися до активного суспільного життя, попри виклики, пов’язані з інвалідністю. Надати їм психологічну підтримку, а також актуальну та чітку інформацію, яка допоможе з цими викликами впоратися: оформлення документів, реабілітація, працевлаштування тощо.
Не всім щастить потрапити на реабілітацію за кордон, або отримати доступ до інформації щодо своєї інвалідності. Метою кампанії стало донесення тези, що інвалідність — це не вирок. Важливо було показати реальні приклади людей, які продовжують життя на повну.
Саме тому за участю Олександра Будька (позивний «Терен» — солдат, головний сержант взводу вогневої підтримки ІІ стрілецької роти 49-го окремого стрілецького батальйону Сухопутних військ ЗСУ (в/ч А4599) ми створили три інформаційно-навчальні відеоролики та один соціальний проморолик про абілітацію осіб, що отримали травми опорно-рухового апарату.
«Немає нічого складнішого, ніж відобразити документальну історію, бо все йде не за правилами, ти лише можеш спостерігати та досліджувати. Тому наша мета була показати шлях людини, яка попри втрату ніг здобула набагато більше, і тепер навчилася з цим жити, а для інших стане прикладом незламності, людиною яка має такі самі проблеми і яка розуміє тих, хто долає цей шлях», — розповідає Наталка Джура, режисерка linza agency.
Крім того, у громадських просторах також було розміщено соціальний плакат кампанії з QR-кодом, що спрямовував на створення відео.
«Ця тема має надзвичайну вагомість у сучасних реаліях, тому правильно комунікувати з аудиторією було вкрай важливо. Ми розуміли, що необхідно встановити зв’язок з кожною людиною та передати їй значення підтримки тих, хто постраждав від війни. Для досягнення нашої цілі ми використовували різні комунікаційні канали, такі як ЗМІ, соціальні мережі, електронну розсилку, співпрацю з різними релевантними лідерами думок, які мають вплив на свою аудиторію, а також ми використали зовнішню рекламу. Наша команда плідно працювала над тим, щоб зробити інформацію чіткою, зрозумілою та доступною для всіх», — розповідає Ізабелла Аронсон, керівниця PR-відділу linza agency.
Через емпатію глядача до головного героя, ми хочемо привернути увагу суспільства до важливої соціальної групи людей, які отримали поранення чи втратили кінцівки під час війни. Ця група людей є вразливою і потребує соціального героя, який відверто розкаже про свій шлях до бойових дій, під час бойових дій і про момент отримання поранення. Це заклик до того, що соціум не може не помічати таких людей. На жаль, під час російської агресії людей з інвалідністю стає більше.
Розповідь цих історій — це привернення уваги до загальної проблеми всіх українців.
«Люди після повернення з фронту потребуватимуть підтримки, щонайменше в базових потребах активного соціального життя. Ми хочемо досягти максимального охоплення, щоб ветерани та інші особи, що постраждали від війни, а також їхні сім’ї мали повну обізнаність у тому, як їм діяти та де отримати підтримку, пов’язану з інвалідністю. Головне — показати їм позитивні приклади того, що попри травми, життя продовжується і ним можна насолоджуватись на повну», — розповів Дмитро Щебетюк, засновник ГО Доступно.UA та ідейний натхненник проєкту.
Наша задача — забезпечити комфортне життя ветеранам і ветеранкам, коли вони повернуться додому. Ми не можемо допустити, щоб вони були демотивованими та зневірилися у своєму майбутньому.
«Життя після поранення існує і воно може бути таким, яким ти сам захочеш! На прикладі історії Терена, ми хотіли показати іншим військовим, що вони повноцінні члени суспільства, що існує безліч організацій та центрів, які допомагають адаптуватися і знайти себе в новій реальності», — розповідає Лесь Якимчук, Креативний лід linza agency.
Результати кампанії:
Загальне охоплення інформаційно-мотиваційної кампанії для осіб, що постраждали від війни: 10 085 712+ людей
Креативна команда:
- Іра Шостак — CEO та директорка з маркетингу, linza agency;
- Лесь Якимчук — Креативний лід, linza agency;
- Дарія Синельнікова — Продюсерка, linza agency;
- Ізабелла Аронсон — Head of PR, linza agency;
- Анна Совщак — PR-менеджерка, linza agency;
- Анна Тимошенко — PR-менеджерка, linza agency;
- Олена Зенченко — Артдиректорка, linza agency;
- Наталка Джура — Режисерка, linza agency;
- Михайло Комаров — Креативний копірайтер, linza agency;
- Михайло Сухомлин — Оператор-постановник, linza agency;
- Михайло Мироненко — Оператор, linza agency;
- Всеволод Пряхін — Лінійний продюсер;
- Павло Коваль та Ігор Старченко — Звукорежисери;
- Катерина Марушинець — Режисерка монтажу, linza agency;
- Михайло Сухомлин — Кольорокорекція, linza agency;
- Павло Коваль — Саундизайнер.
ГО Доступно.UA:
- Дмитро Щебетюк — Ідейний натхненник проєкту;
- Наталія Пархитько — Заступниця керівника організації.
Партнери проєкту:
Програма реінтеграції IREX за підтримки Державного департаменту США.