Хоча зростання сайту Facebook сповільнилося, кількість часу, який на ньому проводять збільшилася. Тому, питання про те чи викликає соціальна мережа залежність залишається відкритим. Але, співробітники з Бергенського університету, розташованого в Норвегії, ініціювали декілька досліджень, які визначили, яким чином соціальна мережа Facebook впливає на людську психіку.
Підсумки досліджень опубліковані в журналі під назвою Psychological Reports: Disability and Trauma. Лікарі довели, що постійне прогортування стрічки новин соціальної мережі впливає на людський мозок так само, як кокаїн. За словами медиків, в процесі реалізації експериментів науковці вивчали реакції студентів на візуальні подразники пов’язані з Facebook.
Дослідники попросили 20 студентів старших курсів заповнити анкету, яка описувала симптоми наркоманії, які були перероблені спеціально для дослідження і пов’язані з Facebook. Потім дослідники сканували мозок, щоб вивчити реакції учасників в той час, як вони дивилися на комп’ютері серії зображень, що включають в себе логотипи Facebook і нейтральних дорожніх знаків при цьому вони повинні були натискати (чи ні) кнопки.
Ті, хто швидко реагували на “подразник” у вигляді образів з соціальній мережі мали схильність до розвитку залежності від неї. Зображення викликали у добровольців активізацію мигдалеподібного і смугастого тіла. Дана реакція схожа на ту, яку викликає кокаїн при впливі на організм людини. Психологи прийшли до висновку, що для залежних характерний високий інтерес до об’єктів, які стали причиною появу розладів. Також у цих людей порушуються функції нервової системи.
При цьому, добровольці могли в будь-який момент припинити цікавитися представленими образами і закрити соціальні мережі при бажанні, що дає величезні підстави на те, що така залежність піддається лікуванню.