Можливість оформити електронну зелену картку набула чинності 1 вересня 2022 року. І за перші дні впровадження нової функції, за даними МТСБУ, понад 60% договорів міжнародного страхування укладено саме онлайн.
Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко прокоментував цю подію так:
«Показники свідчать, що електронна «Зелена карта» – це саме те рішення, якого потребували українські автовласники. За перші дні запровадження цього нововведення частка електронних договорів загалом перевищила 60% – до такого рівня проникнення електронного поліса внутрішнього страхування ми йшли кілька років».
Кожна із 12 страхових компаній-повних членів МТСБУ (мають право укладати договори міжнародного страхування «Зелена карта») дає можливість автовласникам укласти такий договір в електронному вигляді. До речі, знайти зелену карту онлайн за номером можна дуже швидко на офіційному державному сайті.
Повними членами МТСБУ є такі компанії:
- ОРАНТА;
- АСКА;
- ІНГО;
- КНЯЖА ВІЄНА ІНШУРАНС ГРУП;
- УТСК;
- PZU;
- ТАС;
- АРКС;
- УСГ;
- ВУСО;
- ПЕРША;
- ГАРДІАН.
Саме у цих компаніях можна придбати зелену картку.
Популярність послуги в електронному форматі очікують і у 2023 році. Проте порівняно з минулим роком було запроваджено певні обмеження: так, з 1 січня 2023 року будь-які знижки на зелену картку під забороною для всіх страхових онлайн-агрегаторів України. Ціна фіксується та є стабільною для всіх учасників ринку.
Як отримати електронну зелену картку
Процедура оформлення зеленої карти онлайн аналогічна до укладення внутрішнього електронного договору ОСАЦВ:
- Власник авто повинен внести відомості, необхідні для укладання договору, в електронну форму на сайті страховика;
- Страховик на підставі отриманої інформації формує пропозицію укласти електронний договір міжнародного страхування та надсилає його автовласнику через електронні канали комунікації (наприклад, електронну пошту, вказану при реєстрації).
- Власник авто підписує електронний договір страхування через інформаційну систему страховика.
Електронний поліс оформляється майже миттєво: в автоматичному режимі страхувальник отримує pdf-файл із згенерованим чорно-білим страховим сертифікатом «Зелена картка онлайн», а також візуальну форму страхового полісу та інформаційний лист про необхідність роздрукування отриманого страхового сертифіката.
Ви можете придбати онлайн зелену картку у Києві, Львові, Одесі або навіть за кордоном: ціна від цього не зміниться На вартість поліса впливатиме лише тип авто та тривалість поїздки.
Навіщо роздруковувати електронний поліс зеленої карти?
Ця функція все ще нова не лише для України, а й для багатьох інших країн. У деяких країнах поліція може вимагати надати роздрукований поліс. Щоб уникнути проблем, МТСБУ радять мати як електронний, так і паперовий варіант поліса.