Час є, а грошей немає — ідеальний стартовий стан для того, щоб просто зараз спробувати заробити в інтернеті. Найпрагматичніші читачі одразу поставлять питання «а скільки?», але це вже зовсім інша історія, все залежатиме від навичок читача. Заробіток спочатку навряд чи буде суперприбутковим. На першому етапі важливі інші моменти:
- навчитися заробляти;
- забезпечити необхідний мінімум;
- побачити перспективи подальшого зростання.
Саме від цих умов ми і відштовхуватимемося в цій статті. Які є способи заробітку в інтернеті без початкових вкладень читайте далі.
Інвентаризація навичок
Перш ніж розпочати пошук ніші для заробітку, рекомендуємо взяти аркуш паперу (або створити електронну таблицю) та максимально повно виписати свої навички. Навіщо це потрібно? Щоб зрозуміти, який ваш інтелектуальний капітал, і від чого відштовхуватися при пошуках роботи. Чим докладніше та повніше буде ця таблиця, тим краще.
Та й найголовніше — вже у процесі можуть прийти дуже корисні ідеї. Трапляється, що просто при інвентаризації навичок людина кричить «еврика» і, як Архімед, вискакує голим із ванної і вибігає на вулицю… Але думаю, ви не станете так чинити, особливо в холодну пору року. Психологи радять виписати все для того, щоб зрозуміти можливості, і нічого не пропустити.
Ось короткий приклад:
Табличка може бути більшою за розмірами і більш детальною, не полінуйтеся витратити 20 хвилин і прописати все, що вмієте. Після цього можна переходити до джерел доходу в інтернеті.
Але є кілька “але”: крім навичок, потрібно брати до уваги те, чим хочете займатися.
Наприклад, хтось 20 років вів бухгалтерію, і ці цифри вже набридли гірше за гірку редьку, тим більше не хочеться шукати підробіток, з ними пов’язаний. То що ж робити? Можна спробувати себе в іншому, наприклад, у перекладах, в написанні текстів або в телефонних продажах. Важливо, щоб було цікаво та приносило дохід.
Поставте в таблиці пташки навпроти цікавих навичок та хрестики – навпроти не цікавих.
Додатковим плюсом стануть пройдені курси онлайн або офлайн, яких на сьогодні є велика кількість.
Біржі фрілансу (огляд)
Фріланс — найбільш вірне і доступне джерело доходу, а фрілансер — вільний фахівець у будь-якій галузі. Ця діяльність ґрунтується на наданні послуг через сайти (біржі) або за особистою домовленістю. Особливість полягає в тому, що є завдання, для яких компаніям немає сенсу утримувати окремого професіонала і вигідніше домовлятися зі сторонніми виконавцями. Біржа є сполучною ланкою між роботодавцями та фрілансерами.
Основний плюс бірж у тому, що вони забезпечують чесність виконання угоди та захищають від недобропорядних людей. У кожній з них є система перерахування платежів та контролю за виконанням роботи.
Зверніть увагу на скріншот нижче.
Ліворуч послуги систематизовані за напрямками, кожен пункт можна розгорнути і там будуть докладні дані на замовлення.
Тепер, якщо зіставити спеціалізації на сайті з тим, що написано в таблиці, за наявності затребуваних навичок, можна відразу переходити до реєстрації на біржі та пошуку замовлень.
Перш ніж почати роботу, потрібно розуміти, що спочатку на фрілансі доведеться багато працювати і не дуже багато заробляти (якщо, звичайно, не володієте унікальними здібностями і удачею). На біржах є конкуренція, часто потрібні портфоліо та приклади робіт.
Що ж робити, якщо немає портфоліо? Відповідь проста – створити її в короткі терміни, хоча б пару прикладів, і можна починати роботу на біржі.
Якщо нічого не знайшли на одному сайті, дивіться іншими, плюсом будуть іноземні мови, тому що вони відкривають вихід на західні ресурси.
Ось топ фріланс-бірж для прикладу:
- Fiverr;
- Nexxt;
- Aquent;
- Upwork;
- 99Designs;
- Toptal;
- The Creative Group;
- Simply Hired;
- PeoplePerHour.
Найважливіший момент – перш ніж реєструватися, прочитайте інструкцію та зверніть увагу на те, в яких валютах там проводиться оплата та розберіться, як виводити кошти!
Робота з текстом
Кому потрібні тексти? Майже всім фірмам, що працюють в інтернеті.
Для любителів швидкого старту, ось список бірж копірайтингу без конкуренції, тобто кожен, хто пише на рівні хорошиста середньої школи, може прямо сьогодні брати роботу, виконувати замовлення та заробляти:
- Content.binet.pro;
- Turbotext;
- CopyLancer;
- Coolwriter;
- Postprost.
Для початківців і тих, хто сумнівається, рекомендуємо звернути увагу на завдання з набору тексту та транскрибації (розшифровці аудіоінтерв’ю). Таким чином можна тренувати швидкість друку та освоїтися з біржами.
Добре зарекомендували себе конкурентні біржі:
- Kabanchik;
- Freelancehunt;
- Upwork.
За фрілансом у нас є окрема велика стаття, всім рекомендуємо її подивитися.
Нескладні завдання у соцмережах
Цей тип заробітку підходить для тих, хто не хоче писати, перекладати та програмувати, але любить соціальні мережі. Йдеться про лайки, коментарі та підписки в YouTube, Facebook та Instagram.
Кому це потрібно? Компаніям з просування у соцмережах.
Це легкий, але й оплачуваний шлях заробітку, оскільки лайк коштує копійки. За великого захоплення за день можна заробити до 100 грн.
Ось список деяких сервісів:
- Forumok;
- Qcomment;
- Cashbox;
- Smmok-fb;
- You to Sub.
Також, як і з біржами фрілансу, звертайте увагу на правила роботи на сервісі та особливості виведення коштів.
Відгуки та краудмаркетинг
Краудмаркетинг (партизанський маркетинг) — написання в соцмережах та на форумах відгуків та коментарів. Цей спосіб заробітку на стику лайкання та копірайтингу, але має власну специфіку.
Кому потрібен краудмаркетинг? Тим, хто займається просуванням сайтів, товарів та послуг в інтернеті, для того, щоб широка аудиторія більше дізналася про що-небудь.
Хороший «партизан» працює непомітно, поступово і дуже професійно. Його тексти не відрізняються довжиною, мають бути природними, щоб було складно відрізнити від того, що пишуть прості люди. Тут потрібні бажання, талант та навичка.
Завдання на відгуки можна знайти на біржах фрілансу та:
- Irecommend;
- Zatexta;
- QComment;
- Отзовик;
- LinkUm.
Заробіток у смартфоні
Встановлення додатків та ігор – дуже простий спосіб видобутку грошей, ним може опанувати навіть дитина. Потрібний смартфон і пам’ять — чим більше пам’яті, тим краще.
Суть роботи така:
- Ставте керуючу програму;
- Виконуйте завдання зі списку (ставте інші програми);
- Отримуйте та виводьте гроші.
Кому це потрібно? Компаніям, які займаються просуванням мобільних програм.
Кожен квест має свої особливості, найчастіше потрібно поставити софт та не зносити її тиждень. Зверніть увагу, якщо однаковий додаток трапляється в різних керуючих програмах, потрібно почекати, поки буде зараховано виконання у першій, потім видалити та встановлювати з другого посилання.
Важливо уважно ознайомитися з умовами перед тим, як розпочинати виконання.
У більшості програм є не лише їхні власні квести, а й партнерські. Це добре, тому що приносить додатковий дохід, але й з умовами доведеться знайомитись окремо.
Ось деякі програми для заробітку на інсталяції програм:
- Appbonus;
- MoneyApp
- Appcent;
- TapTapMoney;
- AdPayForInstall.
Анкетування та опитування
Кому потрібне анкетування? Соціальним службам, екологам, соціологам, політологам, тим, хто просуває на ринок нові бренди та бізнесу взагалі.
Із самого початку треба сказати, що на платних опитуваннях у нашій країні багато не заробиш. Процес у тому, що ви реєструєтеся на сервісі і вибираєте які опитувальники (анкети) заповнюватимете.
Ось кілька затребуваних сервісів із платних опитувань:
- Opros;
- Surveyharbor;
- TMG Panel;
- Tns-ua;
- Survey Harbor;
- Opinion;
- Vlasnadumka;
- Mobrog;
- Inmind.
Не варто розраховувати на опитування, як основний вид доходу, але дещо заробити можна.
Для найледачіших — перегляд відеореклами
Також, як і анкетування – це не дуже прибутковий, але цілком робочий спосіб заробітку. Є кілька варіантів перегляду реклами — через програму у фоновому режимі, у віконцях браузера або у спеціальному розширенні.
Кому це потрібно? Компаніям, які беруть у рекламодавців підряди розміщення реклами.
Декілька сервісів перегляду реклами:
- globus-inter.com;
- surfearner.com;
- teaser.bz.
Криптовалюти
Криптовалюти та їх видобуток — велика тема, і ми маємо за нею окрему статтю, але дещо треба розповісти в рамках цієї.
Криптокрани – найпростіший спосіб заробити сатоші (копійки біткоїну) або іншу криптокопійки. Є низка цікавих сервісів, заходячи на які можна збирати ці копійки. А також системи, що поєднують крани. Тобто зареєструвавшись в одному сервісі, можна перевіряти кілька кранів, оптимізувати час і максимізувати прибуток. Не знаю, чи це добре, як кажуть розробники, але пробувати можна.
Сервіс freebitco.in — для впевнених у собі. Якщо любите лотерею і впевнені, що удача з вами, реєструйтесь на freebitco. На цей сервіс можна заходити щогодини і натискати кнопку. Пощастить – виграєте 200 $, ламборджіні або джекпоти до 1 біткоїна. Цей сервіс реально працює і славиться легким виведенням зароблених коштів при сумі на рахунку від 0.00030000 BTC (приблизно 12,96 $).
Практичний кейс на крані
Досвідченим шляхом нам вдалося заробити 0,25 $ за годину на одному крані. Звичайно, це небагато, але, якщо знайти 20 кранів і кожен приноситиме таку суму, то вийде вже 5$, множимо на нелюдський робочий день 12 год., отримуємо 60$, а 60*25 (робочих днів) = 1500$! Це вже зарплата непоганого айтішника. Можна прямо зараз йти з роботи. Але треба врахувати, що це ідеальні розрахунки, а в реаліях все сумніше.
Bonus Bitcoin — приблизно те саме, тільки з кнопкою, яку тиснуть кожні 15 хвилин. Висновок реалізований через сервіс CoinPot (можна входити з логіном та паролем від Bonus Bitcoin). Мінімальна сума – 10 тис Сатоші (приблизно 4,7 $).
Взагалі, криптокрани – не рідкість, якщо скористатися пошуком
можна знайти багато цікавих. Важливо, щоб вони були перевіреними та коректно працював виведення грошей.
Список перспективних криптокранів:
- Daily Free Bits;
- MoonBitcoin;
- MoonDogecoin.
Ігри з криптовалютою
Також, як і крани, є інтернет-ігри, в яких використовуються Сатоші. Правила, умови та виплати сильно відрізняються, тому доведеться розбиратися з кожною грою окремо. Рекомендую цей спосіб заробітку лише справжнім геймерам.
- Rainbow Road;
- Bsg Time;
- Blast;
- Appmoneta.
Замість висновку, чого краще не робити взагалі
Існують три види заробітків:
- Реальні;
- Сумнівні;
- Вкрай сумнівні.
Так ось, реальні — це фріланс, ви робите роботу та отримуєте гроші.
Сумнівні — це ігри та крани, бо не видно самих коштів і немає можливості впливати на потоки грошей.
Звичайно, можна і потрібно тестувати такі заробітки, це цікаво, як і все, що стосується криптовалют (за якими — майбутнє).
Ну і треті, вкрай сумнівні заробітки, ми описуємо в цій статті, для застереження.
Мова йде про:
- спортивні ставки;
- мережевий маркетинг;
- інтернет-казино;
- бінарні опціони тощо.
Чому ми не рекомендуємо захоплюватися цими речами? Тому що шанс програти вищий, ніж шанс виграти. А отже, вони відносяться швидше до джерел витрат, ніж доходів. Той, хто вливає власні гроші у казино, сильно ризикує. Звичайно, експерти в спорті вміють робити ставки і найчастіше виграють, але це одиниці, і вони не читають статті про заробіток в інтернет без вкладень.
Бажаю удачі та хороших заробітків!