Звичний позитивно стійкий початок 2020 року в Україні, як і в інших країнах, змінився економічною нестабільністю дуже скоро. Всесвітня паніка, пов’язана з новим вірусом під назвою COVID-19, розділила когорту IT компаній на два табори. Перший – ті, хто зміг пристосуватися до глобальних трансформацій і гнучко перебудував роботу, другий – це табір тих, хто не встигли вправно відреагувати на невидиму хвилю із наполегливих вимог ВООЗ, невизначеності подій.
Так давайте ж розберемося, яка є динаміка розвитку української IT індустрії, що не так давно була лідером в Європі за обсягом експорту IT-послуг, і які чинники внесли свою лепту в видозміни процесу її роботи.
1. Вплив пандемії і дистанційна форма роботи
Слід зазначити, що факт появи фізичного обмеження перебування в офісі послужило поштовхом зміни не тільки форми роботи фахівців. В онлайн простір були перенесені співбесіди, а також конференції, зустрічі та форуми.
Даний факт точно залишить свій відбиток, як той, що перевернув парадигму сприйняття, і дасть упор на створення і розвиток команд, які працюють віддалено. Не секрет, що компанії, які звикли до спілкування face-to-face, могли зіткнутися зі складнощами налагодження роботи в даних обставинах і бізнес-процесів, однак це стало мотивацією для освоєння нових підходів.
Історія не попереджає нас про терміни тривалості тих чи інших подій, тому ремоут буде одним з головних трендів цього року.
2. Зросла потреба в нових фахівцях
Орієнтуючись на вироблену аналітику до пандемії, експортна частина IT індустрії в 2020 році повинна була збільшитися в два рази, а це призводило до примноження кількості компаній. Потреба в українських профільних фахівцях буде реалізована не тільки вітчизняними компаніями, але і зарубіжними.
Великі організації поступово змінили підхід до пошуку професійних кадрів. Якщо раніше працівників шукали по оголошеннях і сайтах, то останнім часом все більше компаній вважають за краще здійснювати підбір IT фахівців через агентства, які займаються рекрутингом.
Це відмінний спосіб не тільки заощадити час і ресурси фірми, а й отримати кваліфікованого працівника. Із зростанням потреби в надійних, перевірених ІТ експертах, зростає і кількість пропозицій. Вибрати відповідного працівника самостійно складно, цим повинні займатися професіонали.
Беручи до уваги інформацію аналізу не тільки нашого рекрутингового агентства, а й інших – кількість іноземних компаній, що публікують вакансії, збільшується. Відповідно, розвиток даної сфери не зупиниться, а буде набирати обертів, і вимагати нових суб’єктів професійної діяльності.
3. Якість навчання фахівців і підвищення кваліфікації
Сфера вітчизняної вищої освіти часто відстає від віянь нових технологій і рідко коли може бути релевантною для поточних вимог ринку.
Виходячи з цього, IT компанії залучені до створення курсів, що навчають програмуванню, а ще створюють позитивну динаміку, співпрацюючи з державними установами з метою складання навчальних програм, формуючи можливість проходження стажування студентами і залучаючи до цього іноземних партнерів.
Потреба ринку не знижується, що сприяє розвитку подальшої перспективи у спрощенні отримання якісних і актуальних знань.
2020 рік абсолютно дуально вплине на хід подій в житті кожного. Так що ж варто робити, щоб залишатися на гребені хвилі, не потрапляючи під її тяжкість, опишемо трохи нижче:
- освоєння нових технологій і підходів у роботі;
- постійне підвищення якості послуг;
- пошук нових ринків збуту;
- наявність фінансової подушки.
Ніколи не опускайте руки і бережіть себе!