Сфера інтернет-послуг і торгівлі з кожним днем завойовує нові позиції, розширює свій вплив і стає невід’ємною частиною повсякденності. Якісь онлайн-компанії заробляють мільйони, інші задовольняються певною, але стабільно прибутковою нішею, треті сходять з дистанції, не в силах впоратися зі зростаючою конкуренцією. У чому секрет перших і помилки останніх? І як створити сайт або портал, який на початковому етапі розкручування бізнес-ідеї закладе основи майбутнього успіху?
Питання актуальні і важливі, адже відповіді на них допоможуть зберегти не тільки гроші, але і нервову систему.
Запорука майбутнього успіху, як завжди, в чіткому розумінні цілей і завдань, в раціональному плануванні і заздалегідь продуманому алгоритмі дій. Ось кілька порад, як скоординувати роботу над своїм онлайн-проектом.
Створити сайт мрії
Згідно з різними оцінками, опитувань та експериментів, вважається, що сьогодні існує близько двох мільярдів веб-сайтів. Тільки подумайте про це – 1,8 мільярда веб-сайтів означає, що у кожного з чотирьох осіб в світі є більш-менш один веб-сайт.
Порада:
Залежно від того, що планується пропонувати клієнтам, слід вибрати тип сайту. Це може бути сайт-візитка, промо-сайт, блог, портал, онлайн-магазин або так звана «посадкова сторінка» лендінг пейдж.
Хочете продавати один продукт – візьміть лендінг пейдж, хочете продавати багато товарів – створіть інтернет-магазин. Якщо ви надаєте послуги – вам потрібен сайт-візитка. Для інформаційного сайту підійде блог або портал. Хоча все це об’єкти віртуального простору, вони мають свої специфічні характеристики, що дуже бажано враховувати. І до того ж подальше наповнення інформацією, розвиток і супорт сайту абсолютно відрізняються у кожного з типів сайтів.
Три кити майбутнього сайту
Три кити є в будь-якому мистецтві і починанні. Є вони і у створені сайтів: це доменне ім’я, хостинг і СМS.
Доменне ім’я
– це ім’я, яке першим вказується в адресному рядку браузера. Як і звичайні імена, воно присвоюється, головна особливість полягає в тому, що це ім’я має бути унікальним.
Порада:
Бажано, щоб воно легко запам’ятовувалося, і було коротким, ідеально – якщо домен буде пов’язаний з діяльністю сайту.
Після імені слідує точка і ще один склад – доменна зона: .ua, .net, .de, .com, .pro. Ці зони підходять для віртуального бізнесу по всьому світу або окремих регіонах. В Україні це .com.ua, ua, в Росії – .ru, в Білорусі – .by, для міжнародної діяльності – .com, .pro тощо.
Доменних зон на сьогоднішній день досить багато (регіональні, міжнародні, тематичні зони), завдяки чому є можливість підібрати для сайту гарне ім’я:
Вибір доменних імен за типами:
Плануючи відкриття власного сайту або онлайн-магазину, потрібно зареєструвати свій домен, враховуючи географічні плани вашої дейтельности. Наприклад, якщо діяльність планується тільки на території одного регіону України, то найкраще підійде український регіональний домен. Хоча в інтернеті можна знайти і такі ресурси, які обіцяють безкоштовну реєстрацію, краще не економити. Звертатися слід тільки до перевірених реєстраторам доменних імен, наприклад u.ua, imena.ua або nic.ua. Також слід пам’ятати, що доменне ім’я купується не назавжди. Щоб продовжувати працювати з ним, потрібно продовжувати його щороку.
Хостинг для сайту
– теж послуга, яка надається на певний час. Вона являє собою оренду місця на сервері хостинг-провайдера і дозволяє вашому сайту завжди бути доступним для переглядів, відвідувань, здійснення операцій. З хостингом, як і з доменом, економити не слід. Можна поплатитися перебоями в роботі свого дітища або і зовсім напоротися на онлайн-шахраїв.
Порада:
що має бути обов’язковим у хостинг-провайдера:
- Щоденні, щотижневі і щомісячні бекапи
- Наявність резервного сервера
- Захист ресурсів ізоляцією акаунтів
- SSD-диски на всіх серверах
- Окремі сервера під веб та бази даних
- Можливості налаштування Apache і Nginx
- Двоетапна аутентифікація в контрольній панелі
- Антивірусний захист
- Зручний інтерфейс
- Чи не глючить і не гальмує
Ще один нюанс – це SSL сертифікат, який дозволяє вам підвищити безпеку з’єднання з вашим сайтом за криптографічним протоколом, додати https:// до вашого домену. Для інтернет-магазинів це обов’язково! Існують як безкоштовні так і платні SSL сертифікати.
СМS (по-простому – движок сайту)
– це інструмент управління сайтом. Як і будь-який інший інструмент, СМS може бути автоматизованим або розробленим спеціально під певні умови і завдання.
Система управління сайтом має на увазі відразу кілька параметрів:
- незалежність. Вона повинна підкорятися тільки власнику (адміністратору) сайту;
- надійність. СМS може обезпечити сайт від хакерів, атак, вірусів та іншої «нечисті»;
- зручність. Раціонально і зрозуміло влаштована панель управління дозволить без втручання з боку розібратися в тому, як вносити зміни, наповнювати сайт матеріалом, прибирати застарілі відомості і здійснювати інші дії зі своїм ресурсом.
Якщо СМS розробляється індивідуально, за роботу потрібно буде платити. Є платні ресурси, такі як Magenta або Бітрікс. Однак є і безкоштовні системи управління, такі як WordPress, OpenCart, Modx. Вони регулярно оновлюються, що дозволяє їм відповідати перерахованим вище вимогам, і доступні для розуміння. Тобто для роботи з ними не буде потрібна допомога фахівців.
Згідно з рейтингом CMS України по it-rating.in.ua
Топ 5 найпопулярніших CMS такі:
- wordpress
- opencart
- joomla
- modx
- 1c-bitrix
Топ-10 движків (CMS) в світі згідно зі статистикою websitesetup.org виглядають так:
Існують також платформи для створення сайтів, так звані конструктори сайтів.
Зараз найпопулярніші конструктори сайтів:
- Wix
- Ucoz
- Ukit
- Tilda
Порада:
Конструктор сайтів підійде для швидкого і недорогого створення сайту, інші стандартні CMS, навіть безкоштовні, зажадають витрат. Але уважніше за все, варто придивитися до індивідуально розроблених движків (самопісних), так як у вас з’явиться залежність від розробника, і не кожен програміст потім захоче розбиратися в коді, коли ви раптом захочете перейти в іншу веб-студію.
Веб-дизайн, контент і юзабіліті
Велика частка успішності сайту лежить на його візуальному оформленні та наповненні текстами. Хороший веб-дизайн і якісний контент сприяють підвищенню трафіку, тобто відвідуваності сторінки і, як наслідок, ведуть до підвищення продажів. Природно, що це теж зажадає певних вкладень: розробку сайту краще замовити у професіоналів, а не користуватися готовими шаблонами. Так ви забезпечите свій ресурс впізнаваним візуальним рядом. Так само не зайвим буде продумати логотип сайту, це можна зробити або самому, або в тій же веб-студії, з якої ви співпрацюєте. Дизайн має на увазі не тільки розбивку сайту на розділи і наповнення його картинками. Це і колірне рішення, і розташування інтерфейсу, і навіть текстове оформлення.
Про те, наскільки важливий якісний контент при розкручуванні онлайн-бізнесу, говорять усі. У пошуках інформації відвідувачеві мало одних картинок. Головне – доступний, лаконічний текст по суті, бажано з розбивкою на підзаголовки і марковані списки. Виділення частин тексту важливо, так як наше око «чіпляється» саме за такі речі при швидкому перегляді. Монотонний текст відштовхує відвідувача, змушуючи продовжити пошук і переходити по іншим посиланням. Не слід забувати і про пошукову оптимізацію, SEO. Цей комплекс заходів допомагає піднятися посиланням на конкретне місце при пошуковому запиті.
Ще один важливий момент в просуванні сайту – його юзабіліті. Це поняття має на увазі легкість і простоту в використанні сайту, але для того, щоб зрозуміти, наскільки інтернет-ресурс не суперечить цим параметрам, потрібно зайняти позицію відвідувача. Поставте себе на місце вашого клієнта, спробуйте пройти всі етапи аж до покупки товару і оцініть, наскільки просто це було зробити. Найчастіше для об’єктивної оцінки слід підключити сторонніх людей – у них буде найнадійніше судження.
Мобільний сайт
Чим відрізняється мобільно адаптований сайт від сайту з мобільною версією? Тим що окрема версія виноситься зазвичай на окремий піддомен, наприклад m .site .com.
А адаптований сайт змінюється при стисненні екрану:
Анімація: адаптивний сайт
За статисткою gs.statcounter.com
на період з 10.2017 по 10.2018 в таблиці:
Вид трафіка | Частка трафіка, % |
---|---|
Мобільний (mobile) | 51,63 |
Настільний (desktop) | 44,10 |
Планшетний (tablet) | 4,13 |
Приставки тощо (console) | 0,14 |
у вигляді графіка:
Як ви думаєте, чи повинен бути ваш сайт мобільним? Перевірте сайт на адаптивність тут.
SEO
Як раніше вже було сказано: Щоб ваш сайт побачили інші, потрібно його показати. Трафік любить, коли його цінують, поважають і оплачують, тому дайте клієнту все те, чого він прагне.
Розкрутку свого сайту ви можете почати з нехитрих заходів – покажіть сайт друзям і знайомим, і попросіть їх зробити те ж саме з їх друзями і знайомими. Цей примітивний, але ефективний метод – “сарафанне радіо”, дасть перший поштовх сайту для виходу в глобальну мережу Інтернет.
Не забудьте зробити гарний дизайн сайту, який в майбутньому забезпечить вам бонуси, наприклад, безкоштовні природні посилання з блогів по темі веб-дизайну. Підготуйте брендбук, але якщо такого немає, тоді просто пропишіть бажані кольори, шрифти, обов’язкові графічні елементи (знаки, герби, символи), які повинні бути присутніми на майбутньому сайті.
Просування сайту – щоденна праця. Працює або не працює SEO сьогодні? Працює, і працюватиме доки існуватимуть пошукові системи, але жоден сайт не дасть вам результату, якщо ви не будете його любити і плекати.
Порада:
Оновлюйте контент, не забуваючи слідувати зазначеним правилам, пробуйте нові методи і технології маркетингу, але ніколи не зупиняйтеся на досягнутому. Зупинка загрожує смертю будь-кому онлайн-бізнесу, навіть самому розкрученому.
За статистикою, повільне завантаження сайтів щороку відбирає у бізнесу більше 500 мільйонів доларів. ТОП 10 сайтів в пошуковій видачі Google зазвичай завантажуються менш ніж за 2000 мілісекунд. При кожній однієї додаткової секунді завантаження сайту втрачається конверсія приблизно на 7%. Якщо сторінка вантажиться більше 3 секунд це дає відхід зі сторінки 40% потенційних клієнтів.
Порада:
Такому недоотриманому прибутку можна запобігти, оптимізувавши сайт, відповідно до вимог Google або читайте в статті. Вагому роль в швидкості завантаження сайту грає хостинг.
Розробка web-проектів, сайтів і додатків
Компанія UAWEB володіє значними ресурсами підтримки і розробки Web-проектів і мобільних додатків будь-якого рівня для наших клієнтів. Наша група розробників готова прийти на допомогу нашим партнерам.
Читайте також:
Створення сайтів для ЖК. Що необхідно врахувати при створенні сайту