Чи знаєте ви, що середній офісний працівник витрачає близько 2000 годин на рік, сидячи в кріслі за столом або іншим робочим місцем? Помножте це на середню кількість років, які людина працює, і легко побачите, що більшу частину свого життя він проводить в офісному кріслі.
Навіть якщо сьогодні ви працюєте віддалено поза офісом, в зв’язку зі сформованою ситуацією в світі, важливість вибору правильних меблів для роботи незаперечна. Саме від якості меблів залежить ефективність і продуктивність роботи, де б ви не знаходилися.
Чому так важливі правильні і якісні меблі для роботи?
Більшість домашніх меблів призначені для відпочинку, розслаблення, а не для роботи. Якщо ви працюєте в кріслі, не призначеному для роботи тривалий час, звичайно ж, це може привести до болів в суглобах і спині. Кращий спосіб уникнути фізичних болів – це правильно вибране ергономічне крісло.
Що таке ергономічний стілець?
Ергономічні офісні стільці мають ряд функцій, призначених для поліпшення вашої постави і забезпечення правильної підтримки спини.
«Ергономічні стільці» призначені для різних людей, проте немає ніякої гарантії, що вони підійдуть конкретній людині. Наприклад, стілець може бути занадто високим, а підлокітник занадто широко розставлено для невисокої худорлявої людини. Крім того, стільці можуть не підходити для кожного завдання або розташування на робочому місці. Стілець стає ергономічним тільки тоді, коли він конкретно відповідає розміру працюючого співробітника (розміру тіла), його конкретного робочого місця і завданням, які повинні там виконуватися. Всі ці фактори необхідно враховувати при виборі крісла.
Чому так важливо знайти правильне сидіння?
Травми в результаті тривалого сидіння – серйозна проблема для здоров’я. Сидяча робота вимагає менших м’язових зусиль, але це не звільняє людей від ризиків травм, в основному пов’язаних з фізично важкою роботою. Наприклад, клерки, співробітники складального конвеєра, які працюють в сидячому положенні, також страждають від болю в спині, м’язової хворобливості. Фактично, скарги на варикозне розширення вен, ригідність шиї і оніміння ніг частіше зустрічаються серед тих, хто сидить, ніж серед тих, хто виконує більш важку роботу.
Крім того, було виявлено, що малорухливий спосіб життя пов’язаний з такими наслідками для здоров’я, як метаболічний синдром (включаючи діабет), хвороби серця і погане психічне здоров’я. Ці ефекти не пов’язані з фізичною активністю людини.
Які характеристики зручного і гарного стільця?
Практично всі офісні крісла мають регулювання по висоті і підлокітнику, однак це не найважливіші характеристики, на які слід звернути увагу при покупці офісного крісла. Кращі офісні стільці мають як мінімум п’ять регулювань, а деякі мають до 14 різних регулювань. Важливі функції, які слід регулювати, включають поперекову опору, ширину і висоту підлокітників, ширину і висоту спинки сидіння, кут нахилу спинки і сидіння, а також контроль натягу.
Які особливості важливі для гарного стільця:
- Регульованість – переконайтеся, що висота сидіння регулюється. Вкрай важливо, щоб висоту стільця можна було регулювати відповідно до ваших конкретних розмірів. Висота сидіння буде залежати від довжини вашої великогомілкової кістки (гомілки).
- Діапазон висоти сидіння – перевірте, чи можна відрегулювати висоту сидіння до висоти, рекомендованої для робітників, які будуть його використовувати. Для дуже низьких або високих робочих, можливо, доведеться вибрати альтернативні стільці. В ідеалі користувач повинен мати можливість сидіти, поставивши ступні на підлогу або на підставку для ніг, не надаючи тиску на нижню частину стегон.
- Спинка – переконайтеся, що спинка регулюється як по вертикалі, так і в напрямку вперед і назад і має міцну поперекову опору, але не створює точок тиску, які обмежують кровообіг. Спинка повинна бути відповідної висоти і ширини, щоб забезпечувати підтримку без обмеження рухів.
- Глибина сидіння – виберіть сидіння, які підходять найвищим і найнижчим користувачам. Користувачі повинні мати можливість сидіти на стільці, не чинячи тиску на задню частину колін, при цьому їх спина підтримується спинкою і підтримується сідницями і стегнами. Коли ви сідаєте прямо в крісло (з опорою на поперек), між краєм сидіння і задньою частиною колінної складки має бути відстань в 2-3 пальця. Необхідна глибина посадки визначається довжиною стегнової кістки (верхньої частини ноги):
- Довгі стегна зажадають більшої глибини сидіння.
- Короткі стегна зажадають меншої глибини сидіння.
- Ширина сидіння – сидіння має бути досить широким, щоб користувачам було комфортно і рівномірно тиснути на все сидіння, а також можна було регулювати позу.
- Кут нахилу сидіння – якщо кут нахилу сидіння регулюється, сидіння має дозволяти користувачам спиратися ногами на підлогу або підставку для ніг. Сидіння з нахилом вперед повинні мати поверхню з достатнім тертям, щоб користувач не міг вислизнути з крісла або перенести занадто велику вагу на ноги.
- Поверхня сидіння. Поверхня сидіння має бути зручною, зазвичай з дихаючих матеріалів, які мінімізують накопичення тепла і вологи. На деяких робочих місцях, наприклад, в медичних установах або лабораторіях, де існує проблема інфекційного контролю, інші матеріали можуть бути більш придатними.
- Підлокітники – наші руки складають близько 12% від загальної маси нашого тіла. Таким чином, міцна опора для рук в кріслі життєво важлива для компенсації цього навантаження з плечей і шиї в сидячому положенні.
Підлокітники повинні забезпечувати опору і рівномірно підтримувати руки. Підставки повинні регулюватися як по висоті, так і по ширині (видалення від сидіння). В інших ситуаціях підлокітники можуть виявитися марними, якщо вони заважають людині сидіти досить близько до столу і клавіатури. При необхідності відрегулюйте або зніміть підлокітники.
- Стабільність – перевірте стійкість стільця.
- Мобільність – якщо вам потрібно переміщатися по робочому місцю на невеликі відстані, придбайте стілець з шарніром і колесами, щоб полегшити переміщення. Це дуже важливо для запобігання травм, пов’язаних з повторюваною напругою, через нахил і повторюваного дотягування.
- Матеріали – хороший ергономічний стілець зроблений із зручних матеріалів. Матеріал не повинен викликати пітливість спини користувача. Високоякісні ергономічні крісла будуть використовувати шкіру або оксамит.
Вибір і тестування стільця
Як правило, в компанії цим займається менеджер із закупівель. Якщо ви купуєте крісло для будинку, доведеться розібратися в цій темі вам особисто.
При виборі стільця дуже важливі особисті переваги. Після того, як будуть визначені декілька відповідних стільців, дозвольте людині, яка буде використовувати стілець, випробувати його в реальній робочій ситуації. Особливо корисно отримати кілька зразків стільців для пробного порівняння тими, хто буде їх використовувати, деякі компанії дають таку можливість для своїх клієнтів.
Якщо у вас сумніви і питання, ви завжди можете звернутися до фахівців, які вам допоможуть підібрати гарні і якісні офісні меблі amf.com.ua.
Чи може хороший стілець вирішити всі проблеми?
Добре спроектований стілець дозволяє користувачеві сидіти в збалансованому положенні. Купівля ергономічного крісла – гарний початок, але може і не принести очікуваних результатів. Майте на увазі – наявність ергономічного стільця не гарантує автоматично, що ваша постава буде ідеальною. Як і раніше важливо правильно сидіти.
Також пам’ятайте, що стілець – це тільки один з компонентів, який слід враховувати при проектуванні робочого місця. Всі елементи, такі як стілець, підставка для ніг (при необхідності), робоча поверхня, власники документів, робоче освітлення тощо, повинні мати гнучкість і можливість регулювання.