З того моменту, як на початку 90-х років минулого століття було знято обмеження на ведення торгівлі в інтернеті, для маркетингу почався новий етап. Тепер все, що стосувалося продажів, просування продукту, і його реклами в реальному світі потрібно було перетворити і підстроїти під світ віртуальний. Головне знаряддя – інформація, – повністю перетворювалося в цифру і символи: з’явився інтернет-маркетинг. Кількох років вистачило для того, щоб зрозуміти, як можна успішно просувати товар в світі, де нічого не можна помацати і спробувати. З’явилися перші рекомендації та навчальні посібники. Однак світ мінливий, і маркетологи продовжують шукати нові підходи до покупця, аналізувати старі і здійснювати нові методики організації такого звичного процесу купівлі-продажу.
З новими знахідками, експериментами і несподіваними осяяннями підприємців і за сумісництвом дослідників можна ознайомитися в рекомендованому списку книг.
Зінсер Вільям
«Як писати добре. Класичне керівництво з написання нехудожніх текстів»
Так як інтернет – це суцільний інформаційний простір, друковане слово займає в ньому чи не провідну роль. Уміння правильно писати тексти, які б і цікавили читача, і спонукали його до дії – теж наука. Вільям Зінгер писав цю книгу, коли про продажі в віртуальному просторі ще не було й мови, але текст, вже цінувався. У книзі можна знайти масу дієвих рекомендацій і прикладів, цілком актуальних і по нинішній час. Серед них оригінальна рада не рівнятися на професійних письменників і їх судження: у автора нехудожнього тексту зовсім інші завдання і цілі; рекомендації про те, як «вичистити» текст від «води» і надати йому запам’ятовуючу простоту, про те, які прикметники можуть бути корисні, а які будуть «мусорщиками». Окремо автор зупиняється на моменті пошуку індивідуального стилю і композиції тексту. Всі ці поради по-справжньому працюють, тому книга Зінсер – № 1 в списку.
Саймон Сінеко
«Лідери їдять останніми. Як створити команду мрії»
Мотив, який організовує цю книгу – це думка про те, наскільки велика роль команди в будь-якій справі, в тому числі, в бізнес-проект. Хоч як би був геніальний і творчо обдарований лідер, його поодинокі зусилля практично нічого не вирішують. В інтернет-просторі цей постулат може бути далі більш значущий, ніж в звичайному, адже одна людина не в змозі охопити все, що йому буде потрібно для просування свого сайту. С.Сінек ділиться з читачем реальними порадами про те, як створити творчий колектив, готовий втілити проект лідера в реальність.
Стів Круг
«Як зробити сайт зручним. Юзабіліті за методом Стіва Круга»
Активні інтернет-користувачі не раз стикалися з такою ситуацією, коли сайт пропонує цікаву послугу (або товар), але користуватися його інтерфейсом незручно. Іноді ці незручності викликають роздратування і змушують відвідувача покинути сайт в пошуках іншого, з більш зрозумілою системою взаємодії. Про те, як зробити сайт зручним для користувача, і розповідає книга Стіва Круга. Його головна рекомендація виглядає так: перестаньте бути програмістом (або веб-дизайнером), залиште на якийсь час тести та інші програми, що аналізують рівень вашого юзабіліті. Поставте себе по іншу сторону процесу, станьте простим користувачем, і тоді всі помилки і дратівливі чинники випливуть самі. Іншими словами, протестуйте роботу свого сайту емпіричним шляхом. Можливо, це легше сказати, ніж зробити, але всі уточнюючі рекомендації ви знайдете саме в цій книзі.
Рохіт Бхаргава
“Не очевидно. Як виявляти тренди раніше інших»
І знову мова піде про те, як вижити і досягти успіху в діловому просторі підвищеної конкуренції. Автор «Не очевидно» пропонує відштовхуватися від модних тенденцій – трендів, – і їх прогнозування. Рохіт Бхарагва стверджує, що вміння прогнозувати істотно підвищує шанси на успіх, і він абсолютно прав. Однак в даний час прогнози або очевидні, або зроблені за методом потрапляння пальцем в небо. Автор пропонує скористатися методом неочевидного мислення, який являє собою вміння відслідковувати популярні ідеї, аналізувати їх, узагальнювати в систему і на цій основі робити прогноз. Ви самі можете створити конкурентоспроможний тренд, для цього достатньо прочитати книгу.
Перрі Маршалл і Брайан Тодд
«Контекстна реклама, яка працює. Біблія Google AdWords»
Хочете почати заробляти – створіть працюючу інтернет-рекламу. Перший і вірний крок – розміщення оголошення на Google AdWords – рекламному ресурсі від Google, який дійсно дає результат і тому в даний час вважається найбільш ефективним. Про те, як правильно це зробити і потрапити в число успішних підприємців, розповість книга Перрі Маршалла і Брайана Тодда. Відразу попередимо, що книга розрахована швидше на професіоналів, ніж новачків або просто зацікавлених, проте її поради реально працюють. Тут даються рекомендації про конструювання та підбір ключових слів, про оформлення «працюючих» оголошень і про те, як проаналізувати свої дії в цій сфері.
Девід Мірман Скотт
«Нові правила маркетингу і PR»
Взаємодія з клієнтом і як його знайти – головне питання, яке ставить перед собою Д.М. Скотт. Якщо зі стандартними засобами масової інформації, зокрема, з телебаченням, все зрозуміло, залишається актуальною проблема як здійснити дієвий PR в віртуальному просторі? Довіра і контакт з потенційним клієнтом заробляється поступово, причому підприємець повинен діяти тими шляхами, які охоплюють велику аудиторію. Тут як не можна краще підходять соціальні мережі і блоги. Про те, як правильно розрахувати свої дії і з чого почати в завоюванні цільової аудиторії автор детально розповідає у своїй книзі «Нові правила».
Спенсер С. і ін.
«SEO – мистецтво розкрутки сайтів»
Страшне і незрозуміле слово SEO здатне відлякувати не тільки «чайників», а й початківців інтернет-бізнесменів. Чи таке воно жахливе? Команда авторів відповідає на всі хвилюючі питання, починаючи з пояснення, що ж це таке і закінчуючи детальним опрацюванням схеми SEO-просування сайту. Головний висновок книги полягає в тому, що не існує єдиного рецепту підвищення відвідуваності і корисності сайту, кожен має право використовувати власні рішення та ідеї, відштовхуючись від основного кістяка знань. Така порада здатна надихнути навіть тих, у кого не все виходить ідеально, а значить, книга обов’язкова до прочитання початківцям фахівцям.
Майкл Стелзнер
«Контент-маркетинг. Нові методи залучення в епоху інтернету »
Автор книги, блогер і підприємець, в цій книзі ділиться своїм секретом успіху. В епоху неймовірної конкуренції і надлишку товарів, Стелзнер пропонує відректися від рекламних методів і діяти зовсім інакше, налаштовуючи клієнтів на хвилю довіри. Цей спосіб радикально змінює градус ставлення до споживача: тепер це не людина, якого потрібно будь-якими методами спровокувати зробити покупку або дію, а друг, який діє відповідно до власної волі. Як не пафосно це звучить, така методика вже діє і найбільш успішні інтернет-проекти працюють саме за цим принципом. Також варто додати, що книга дуже легко читається, захоплює з перших сторінок, а значить, може бути рекомендована для всіх, кому цікава обрана тема.
Читайте: Топ-6 книг з маркетингу