Уявіть собі спекотний літній день або вечір після важкої робочої суєти. Келих холодного пінного якісного пива і блюдо зі свіжою закускою на будь-який вибір: від хрустких снеків і горішків до в’яленої індички або брусків сушеної рибки. Справжні цінителі древнього напою оцінять цю фантазію.
Трохи історії пінного
Перетворення хліба в чарівний ароматний напій почалося більше 6000 років тому. Уже стародавні шумери мали понад 15 рецептів пива. Естафету підхопили Вавилонська цивілізація, Древній Єгипет, Індія, Персія, Кавказ. В епоху Середньовіччя рецепти покращилися, різновидів пива стало більше кількох сотень. Саме тоді хмільний напій став проводитися в Німеччині, яка подарувала йому другу назву – Ель «Ale». Існують докази, що і Давня Русь ще в IX столітті доклала до народження напою свою руку. XIX століття дало поштовх до промислового виробництва і глобального розповсюдження всіма улюбленого напою.
Пінне на будь-який смак
“У раю немає пива, тому ми п’ємо його на цій грішній землі”, як вірно помітив бас-гітарист Motorhead Леммі Кілмістер. Але пиво не тільки для агресивних чоловіків з бас-гітарою. Різновид цього напою такий великий, що кожен може знайти для себе той самий сорт і смак.
До сих пір світ не прийшов до єдиної класифікації пива, настільки велика його різноманітність. Можна внести ясність в специфікації напою за різними ознаками.
За кольором розрізняють різновиди:
- світлого;
- темного;
- білого;
- червоного.
Також пиво різниться за міцністю – від 0,3-0,6% до 5-14%.
Способи бродіння
Верхнє бродіння
Ель – друг усіх завсідників англійських пабів, відрізняється високою міцністю і фруктовим присмаком. Солодкість йому надають трави і спеції, варяться в суслі. Правилом вважається температура подачі елю від 15 до 24 ° С, яка розкриває його аромат і смак.
Види елю:
- Porter (Портер);
- Pale Ale (Пейл);
- Stout (Стаут);
- Bitter (Горький);
- Weisse (Білий);
- Weizen (Пшеничний);
- Barley Wine (Ячмінне вино);
- Mild (М’яке).
Низьке бродіння
Лагер – одна з найпоширеніших у світі різновидів німецького і чеського пива, що дозріває при зберіганні. Колір і смакові якості залежать від кількості темного (обсмаженого) солоду, використовуваних при приготуванні лагера. Замість солоду нерідко застосовується рис, жито або пшениця. За традицією, цей вид пива подають в охолодженому вигляді, а правилом вважається – випити келих до дна за три ковтки, щоб напій не встиг нагрітися.
Види лагера:
- Pilse.ner (Пілзнер);
- Light lager (Світлий лагер);
- Dark lager (Темний лагер);
- Rauch (Копчений лагер);
- Ice beer (Льодове пиво);
- Bock (Бок)
Існує також пиво спонтанного бродіння (Lambic) і варіації гібридного бродіння (Альтбір).
Яким би не був склад, інгредієнти, спосіб бродіння подачі, важливо одне: В інтернет-магазині пива і закусок Хоп Хей ви зможете знайти те саме пиво і улюблену закуску, здатних разом подарувати Вам насолоду, яку люди отримують від пінного ось уже понад 6000 років.