Трояни, вірус Петя і WannaCry це квіточки порівняно з тим, що людей чекає в майбутньому. Це цілком може виявитися антиутопією в дусі книги “1984” або фільму “Я — робот”, а не райдужне майбутнє, про яке мріяли в 40-х роках минулого століття — з літаючими машинами та роботами, які все роблять за тебе. Основні загрози вже тут, їхнє майбутнє в наших руках.
Топ-10 цифрових загроз майбутнього:
10. Транспорт
Не будемо розглядати очевидні загрози, на кшталт вихлопних газів, пройдемося по новому. У сучасному світі бортовий комп’ютер автомобіля може бути підключений до інтернету і вже звідси починаються проблеми. Поки що, хакер, підключившись до вашого авто може вас серйозно відволікти — включити щітки для скла або відрегулювати гучність музики і те, що саме грає. Але з популярністю автопілота все приходить в інші загрози, на зразок того, що в майбутньому хакери зможу повністю керувати автомобілем і від нудьги, хтось може відвести машину в кювет.
9. Дрони
Почнемо з того, що з дрона можна зробити все, що завгодно, в тому числі і пілотовану зброю. Важливо нагадати, що поки дрони майже ніяк не регулюються законами (а це і добре, і погано). До того ж, ці дрібні машини можуть літати майже де завгодно і доставляти цінні вантажі терористам або в тюрми. Уже зараз було попереджено теракт за участю дрона, а деякі злітні смуги були закриті через несанкціонованого запуску дронів.
8. Інтернет речей
Крім зломів телефону або інших електронних пристроїв особистого користування, в майбутньому хакери можуть зламати важливі для життєдіяльності людини пристрої, на зразок електрокардіостимулятора.
7. 3D-друк
Очевидно те, що на таких принтерах можна друкувати не тільки химерні цвяхи, кульки і меблі, але і небезпечні для людини речі, на зразок зброї або бомб.
6. Цифрова біологія і генетика
Так, ми можемо набагато ефективніше лікувати людину і навіть вирощувати їжу. В принципі, взагалі підлаштовувати світ під наші запити і потреби, але якщо ДНК – нова мова програмування, то дуже лякає, яким може бути вірус Petya в цій сфері. Серед футурологів сьогодні існує думка про те, що в найближчі 4 роки нас чекає хвиля біологічного і генетичного тероризму з досить сумними наслідками. Відбудеться теракт, де число жертв може перевищити мільйон чоловік.
5. Робототехніка
Тут цілий набір. Тероризм, який може доставляти вантажі за допомогою роботів (всі ж бачили хоча б один фільм, де бомбу підривали за допомогою радіокерованої машини?), а також робооти, які підключаються до мережі і якийсь хакер може спокійнісінько вивести з ладу ціле виробництво. Крім цього роботи стають розумними і ніхто не застрахований від того, щоб милий робот, стане серійним вбивцею, як, наприклад, сталося з твіттер-ботом Microsoft, яка перетворилася в нациста.
4. Віртуальна реальність
Перше зареєстроване звернення в поліцію з питання сексуального домагання в віртуальної реальності було вже цієї весни. Очі людини можуть повністю обдурити його почуття, саме тому хоча такі речі не є реальними, вони можу нанести серйозну моральну травму. Той самий тролінг перейде на новий рівень.
3. Квантові комп’ютери
Хоча такі комп’ютери будуть доступні більше для великого бізнесу, закладений в ньому потенціал повністю змінити фінансові ринки, прогнозування погоди, зламати будь-яку існуючу систему шифрування і навіть вдарити по всім улюбленому блокчейну з його біткоінами ніхто не відміняв.
2. Штучний інтелект
Ілон Маск виступає за обмеження розвитку цієї індустрії, а в Facebook відключили два бота, так як вони придумали свою власну, нікому незрозумілу мову. Прогнози свідчать, що років через 10 ШІ стане розумніший, ніж людина і тоді складно передбачити, хто буде потрібніше Землі: людина або машина.
1. Людина
Все, що створено вище є плодом людських рук. І не машини або штучний інтелект здійснюють теракти, а саме істота розумна. Хто може бути небезпечний для себе більше, ніж ти сам?