Культове американське видання «Technology Review», що спеціалізується на головних технологічних трендах, щорічно вибирає 10 проривних технологій, яким гарантовано грандіозний успіх.
Ознайомтеся з трендами минулого року в області технологій:
1. 3D-друкування металу
Зазвичай 3D-принтери використовують пластик для друку. Метал завжди вважався дорогим матеріалом для такої технології. Однак віднедавна процес вдосконалили.
Металеві вироби виготовлені за технологією 3D-друку широко використовуються у виробництві. На думку експертів, це змінить всю систему масового виробництва деталей – технологія буде затребувана при виробництві запасних частин для ремонту раритетної техніки.
2. Штучні ембріони
Наукові співробітники Кембріджського університету переглянули застарілу концепцію створення ембріонів. За допомогою стовбурових клітин їм вдалося штучно створити мишачий ембріон, обходячись без яйцеклітин і сперматозоїдів. Поки плід не здатний самостійно розвиватися, але це справа майбутнього. Робота над подібними дослідженнями – шлях до вирішення проблеми вирощування штучних органів і редагування генів. Ретельне вивчення ембріонів допоможе запобігти безлічі спадкових захворювань.
3. Розумні міста
Інноваційна компанія «Sidewalk Labs» розробляє план «розумного» району в одному з канадських міст. Для реалізації необхідно 2,25 мільярда доларів. Проект передбачає повністю оновити систему транспорту безпілотними автомобілями. Головна мета: доступне житло. У разі успішної реалізації проекту в Канаді, подібні «розумні» райони будуть побудовані на території чотирьох мегаполісів в Сполучених Штатах Америки.
4. Штучний інтелект для всіх
«Amazon» і «Google» – лідери ринку ШІ. На сьогоднішній день гіганти IP-технологій розміщують продукти на багатьох хмарних платформах, даючи можливість іншим компаніям застосовувати ШІ для своїх цілей. Цей крок прискорить розвиток промислового виробництва в світовому масштабі.
5. Нейронні мережі
Вченому з Монреаля Аян Гудфеллоу вдалося створити GAN – генеруючу змагальну мережу. Вона складається з двох нейромереж, які представляють математичні моделі головного мозку. Одну вчений назвав генератором, а іншу дискримінатором. Між ними відбувається так зване “змагання”. Нейромережі навчаються (використовуючи однакові дані) уявляти і створювати щось нове.
Завдяки цій технології дослідники змогли створити картини, які нічим не відрізняються від робіт знаменитих художників. За допомогою GAN можна робити високоякісні підробки.
6. Навушники Pixel Buds
Нова розробка компанії «Google» представляє ультрасучасні навушники Pixel Buds. Завдяки цим навушникам і смартфону Google Pixel 2 можна вести діалог зі співрозмовником на своїй рідній мові, почувши у відповідь якісний переклад його промови. Виникає лише одна невелика проблема: шум вулиць заважає розпізнати голос співрозмовника серед численних сторонніх звуків.
7. Нульова емісія газової електростанції
Стартап Net Power реалізував проект будівництва газової електростанції з нульовою емісією. Розробникам вдалося створити турбіну в десять разів менше звичайної. За потужністю вона не відрізняється, тому що теплова енергія передається за допомогою сверхкритичного флюїду.
Фахівці підрахували, що паливний ефект такої електростанції досягне 80%. Цей показник на 20% вище, ніж в даний час мають американські газові електростанції, що дозволить заощадити енергетичні ресурси. При хороших показниках ефективності газової електростанції природний газ матиме відмінну перспективу в майбутньому. До того ж в значній мірі знизяться викиди шкідливих речовин в атмосферу.
8. Конфіденційність в мережі
У десятку проривних технологій увійшла нова система інтернет-ідентифікації. Вона дозволяє розпізнати особистість без надання персональних даних. Цьому сприяє протокол zero-knowledge proof, який потрібен і для роботи з криптовалютою Zcash. Сучасна система криптографії дозволяє відправляти грошові перекази в будь-яку точку земної кулі. Угода з використанням банківських рахунків проходить підтвердження в мережі, але дізнатися адресу учасника транзакції не являється можливим. Нова технологія здійснює приватність в мережі.
9. Генетичні передбачення
Світові вчені намагаються створити генетичний паспорт людини. У ньому вкажуть схильність організму до спадкових захворювань. За допомогою численних досліджень вченим вдалося розрахувати «полігенну оцінку ризику» – показник допоможе виявити наявність важких захворювань на ранній стадії розвитку для успішного їх лікування.
Фармацевтам вкрай необхідна така інформація, щоб проводити тести лікарських препаратів, що запобігають розвитку спадкових хвороб.
10. Квантові комп’ютери
Потужні комп’ютери необхідні багатьом вченим. Хіміки розраховують, що квантовий комп’ютер допоможе в створенні нових молекул, а фармацевти сподіваються отримати новий білок для створення ефективних лікарських препаратів. Звичайний комп’ютер не в силах впоратися з такими складними завданнями, так як має недостатню обчислювальну потужність. Потужні квантові комп’ютери допоможуть вченим вирішити поставлені завдання.