Осінь — прекрасний сезон для поповнення своєї домашньої бібліотеки. Навіть, якщо її у вас немає, ця пора року якнайкраще підходить до усамітнення на дивані з цікавою книжкою, і до того, щоб цю бібліотеку почати створювати.
Є багато жанрів й авторів, ймовірно, якими ви захоплюєтесь. А як щодо книг, які видають… селебретіз? Мемуари та одкровення зірок завжди мали особливий попит в усьому світі. Багато хто зі знаменитостей не поспішає розповідати про залаштункові інтриги, подробиці особистого життя, а пишуть про секрети краси, схуднення, подолання комплексів або навіть дитячі казки. Останній жанр в усі часи вважався одним з найскладнішим. Адже, казка для дітей має особливу форму, подачу та обов’язково — мораль.
Зовсім нещодавно ми з видавництвом #книголав анонсували першу книгу Дмитра Монатіка. Не мемуари про шоубізнес, а якраз дитячу. Це буде інтерактивна віршована книга, яка вийде восени у #книголав. Враховуючи популярність артиста серед дітей, книга претендує стати на полицю бестселерів. Наприклад, як напівбіографічна повість журналістки та телеведучої Яніни Соколової “Я, Ніна”, за якою був знятий однойменний фільм і нещодавно запрем’єрений в українських кінотеатрах, чи книжка Дмитра Кулеби “війна за реальність”.
В Україні поки що не дуже популярно серед артистів видавати саме казки. У свій час книги про красу, стрункість і психологію видавали: Ольга Сумська “Секрети краси”, Наталія Могилевська “Худнемо разом”, травесті-діва Монро “Добре, що я не баба”. Кузьма Скрябін, Фоззі із “ТНМК”, Анна Завальська з гурту “Алібі” та футболіст Олександр Шовковський випускали прозу, поезію, вигадані історії на основі власного життя. Даша Малахова, Ольга Мартиновська та Євген Клопотенко подарували нам свої рецептурні книги. Співачка та журналістка Ірена Карпа ще на початку нульових регулярно випускає власні романи та оповіді. На сайті видавництва #книголав її іронічний нон-фікшн посібник “Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете” вже три роки знаходиться у ТОП-продажах.
Але є і ті, хто писав казки — однією з перших українських зірок-казкарів на початку своєї кар’єри була Тіна Кароль, яка у 2008 році видала дитячу казку “Пригоди Павутинки”. У ній майбутня поп-діва описала власний шлях до зіркового визнання через метафоричні алюзії та звіриних героїв, прототипами яких були відомі особистості. У 2018 році журналістка і телеведуча Ольга Фреймут засновує власне виробництву і першу книгу про дитячі страхи “Кажан Жан”. За 5 років пані Фреймут встигла випустити з десяток книжок для дорослих і дітей і по праву може називатися ще й письменницею. У її авторському каталозі: від дитячої “Маленький ревізор Дамсі. Манери” до книг з етикету та про любов; від власних провокативних мемуарів “Де їсть і з ким спить Фреймут”, до книги, написаної “у співавторстві” із самою Лесею Українкою та книги-інструкції з догляду за немовлям. Тому Ольгу Фреймут на сьогодні можна назвати рекордсменом у видавництві книжок серед українських зірок.
Авторству світових зірок вже давно ніхто не дивується. Навпаки, складається враження, якщо відомий співак або співачка, телеведучі або будь-яка всесвітньовідома особистість не видасть за своє життя книгу — це не зірка. Можливо так і є. Певним чином таку піар-стратегію прослідковують й наші селебретіз. Бо написання книги — це завжди інтелігентний прояв піару й інфопривід ще раз нагадати про себе з культурної сторони. Навіть якщо автор написав скандальні мемуари. Це ж КНИГА!! А не замовлена у “жовтих” ЗМІ плітка.
Американська актриса Анджеліна Джолі у 2021 році випустила книгу
“Знай свої права та вимагай їх: керівництво для молоді”, в якій детально розповідається про права дітей і про те, як молоді люди можуть їх захищати. Вона була написана в консультації з молодими активістами по всьому світу, щоб надихнути та змотивувати ту молодь, яка боїться постати проти порушення своїх прав та дискримінації.
У тому ж році американський репер Lil Nas X неочікувано анонсував випуск авторської дитячої книги “C Is for Country”. Її сюжет пов’язаний з пригодами Lil Nas X і його коня на прізвисько Panini. Також вона навчить дітей абетці через демонстрацію об’єктів, пов’язаних із фермою. Книга призначена для читачів від трьох до семи років, але містить сюрпризи й для старших фанатів.
Інколи самі діти, на жаль, через тяжку долю можуть стати авторами зовсім недитячих оповідань. У 2018 році до Дня захисту дітей у Києві презентували збірку історій “(Не)дитячий погляд на війну”, які написали діти із тимчасово окупованих та прифронтових територій. 108 юних авторів написали 111 есе. Це історії про життя на прифронтових та окупованих територій на сході України, а також у Криму. Кожне оповідання у збірці розповідає невигадану історію, свідками якої було наше молоде покоління.
Чи є видання артистами книжок піаром? Можливо. Чи натхненні зірки вагітністю та власними дітьми у написанні дитячої літератури? Абсолютно! Як би то не було, літератури, особливо якісної та дитячої, багато не буває. Тим паче якщо до твору приклав руку артист, який на своїх концертах подарував не одну дитячу усмішку і щирі емоції своєму маленькому прихильнику.