Фахівці контент-маркетингової платформи PRNEWS.IO поділилися думкою про заробіток в інтернеті. Незважаючи на те, що у багатьох склалося хибне враження про «чесність» такого способу добування грошей, в компанії вважають, що це не зовсім так. Як доказ, тримайте п’ять чесних шляхів покращити своє матеріальне становище, не виходячи з дому.
Перш ніж задуматися про зміну кар’єри і її перепрофілювання в інтернеті, варто зрозуміти, що легких шляхів не буває, і попрацювати доведеться чимало. Ми підготували огляд п’яти чесних і головне, дієвих, способів заробітку в мережі.
Чим взагалі можна займатися, використовуючи комп’ютер? Це може бути розробка та монетизація сайтів, лендінгів або блогів. Можна брати участь в партнерських програмах компаній або співпрацювати з рекламними платформами.
Один з варіантів: створювати контент. Це можуть бути спонсорські статті або новини, робота фрілансером на спеціальних біржах здобувачів віддаленої роботи, публікація книг, запис подкастів, інструкцій, репетиторство, розробка або продаж інфопродуктів.
Ще можна тестувати сайти і всілякий софт, продавати хостинг, знаходити і виконувати мікрозавдання (для цього теж є спеціальні ресурси). Зупинимося на деяких з перерахованих способів.
Створення сайтів або блогів
Монетизувати власний сайт досить просто. Головне, щоб він висвітлював актуальні теми і мав якісне наповнення.
Сайт може продавати рекламу — комерційні матеріали або банери, — на ньому можна публікувати релевантні тематиці огляди з посиланнями на товари або послуги. Дохід приносять також партнерські програми.
Простішою альтернативою сайту стане блог. У блогах працюють ті ж інструменти, що і у випадку з сайтами: банери, посилання, контекстна реклама, партнерські програми. Наприклад, hostiq.ua, Associates, leads.su, Amazon, aviasales.ru. Варіантів безліч.
Для монетизації сайтів і блогів використовують спеціальні сервіси: advmaker.net, partner.directadvert.ru, blogun.ru, sape.ru, prnews.io, rotaban.ru тощо.
Навчальний курс, уроки, тренінги
Разом з неприємностями, які приносить пандемія коронавируса, ситуація підштовхнула розвиток і діджіталізацію освітньої сфери. Стрибкоподібно покращилися якість і вибір навчальних сервісів, краудфандінгових платформ для творчих спеціальностей та ін.
Багато професіоналів стали інструкторами і так монетизували свої навички, а ті, хто потребував знань і навичків, підвищили свій рівень. Стати інструктором сьогодні можна завдяки Udemy, Skillshare, Lynda, BitDegree і іншим платформам з курсами і тренінгами.
Освоїти цю нішу можуть художники, фотографи, оператори, музиканти, а також представники нетворчих професій: програмісти, веб-майстри та інші фахівці.
Продаж інфопродуктів
Це один з лідерів серед інших способів заробити онлайн. Інфопродукти — дуже гнучкий інструмент, представлений безліччю форматів: відеоуроки, подкасти, онлайн-тренінги та семінари.
Заробити на цьому допоможе глибоке знання певної теми і її якісна подача. Можна ділитися своїм досвідом схуднення, розповідати і показувати тренувальний процес, вчити малювати чи вишивати, готувати лекції з психології та торти. Головне — інфопродукт повинен приносити користь. Інакше можна не тільки не допомогти, а й втратити репутацію.
Платформи для творчості
Patreon, Zazzle, Upwork, Plumfund, Twenty20, Instaprints, Pinkzebra — це майданчики, на яких творчі люди можуть реалізувати свої творчі здібності. Їх використовують художники і ілюстратори, музиканти, журналісти та копірайтери. Гідність таких платформ в тому, що ніхто не заважає виставляти свої продукти відразу на декількох джерелах. Так можна охопити більшу аудиторію і «підстьобнути» продаж.
Монетизація на таких сайтах заснована на донатах — добровільних внесках шанувальників — і перерахуваннях за право використовувати, наприклад, ілюстрації або музику.
Фріланс
COVID-19 трохи менше, ніж повністю, переформатував ринок праці. Багато компаній не просто відправили співробітників працювати з дому, а замінили частину штату на фрілансерів.
Стати фрілансером допоможе розуміння власної професійної ніші. Це допоможе не «розпорошуватися» і реалізувати себе на таких сервісах, як Upwork, Guru, Freelancer, Fiverr, Workzilla тощо. Зареєструватися на біржах фріланса нескладно: особисті дані, кілька прикладів робіт в портфоліо і вперед і вгору!