Інвестування з кожним роком стає популярнішим. І в цьому немає нічого дивного, тому що вкладення грошей – це чудовий спосіб отримання доходу за мінімальних зусиль. Існує безліч напрямів для інвестування. Одне з них – венчурні інвестиції.
Венчурні інвестиції простими словами
Сама суть венчурних інвестицій закладена у перекладі слова venture. Воно перекладається як «ризиковане підприємство». Отже, венчурні інвестиції – це ризиковані вкладення. Зазвичай інвестори вкладають кошти у стартапи чи молоді компанії на ранній стадії розвитку. Незважаючи на ризики, у майбутньому венчурні інвестиції можуть дати високий прибуток. Тому вони такі привабливі для інвесторів.
Види венчурних інвестицій
Венчурні інвестиції найчастіше вкладаються на ранній стадії існування компанії. Вони поділяються на три типи:
- передпосівні – інвестиції, які вкладаються на ранній стадії проєкту, коли ідея існує тільки на папері;
- посівні – кошти вносяться під час запуску роботи підприємства;
- ангельські – вони мають на увазі як фінансування, так і активну участь інвестора у житті проєкту, наприклад, допомогу зв’язками.
Венчурні інвестиції можуть вноситись і в розширення бізнесу. Як правило, це венчурний проєкт, який почав розвиватись.
Венчурний проєкт – який він?
Не кожний проєкт можна назвати венчурним. Для цього він повинен відповідати наступним критеріям:
- Інноваційність – продукт має приносити щось нове у сферу, з якою він пов’язаний. Бажано, щоб ці зміни були масштабними. Тоді проєкт несе мінімальні ризики для інвесторів і може принести великий прибуток. Однак найчастіше зміни мінімальні. Але вони можуть стати добрим джерелом доходу.
- Технологічність – це продиктовано епохою, в яку ми живемо. Використання високих технологій мінімізує людську працю та підвищує ефективність проєкту.
- Масштабованість – венчурний проєкт має розвиватися та розширюватися. Це може стосуватися впровадження бізнесу у нові сфери та ринки збуту. Також проєкт може розширюватись у географічному плані.
Щоб венчурні інвестиції принесли дохід, потрібно уважно поставитися до вибору проєкту. Він має бути унікальним та креативним. Це мінімізує ризики.
Суб’єкти ринку
На ринку працюють приватні інвестори та венчурні фонди. Приватний інвестор розпоряджається власним коштом. Він самостійно вибирає напрями для фінансування, визначає суми вкладень та ін. Венчурний фонд – це юридична особа, яка управляє коштами кількох інвесторів. Вкладення коштів у венчурний фонд вважається найменш ризикованим.