Електронний гаманець — це дуже зручний інструмент для розрахунків, оплати послуг, зберігання та переведення у готівку грошей, а також оформлення регулярних підписок. У 2023 році такі рішення будуть ще популярнішими, тому у багатьох користувачів виникає питання про те, який сервіс вибрати для своєї мети.
Плюси електронних гаманців
Якщо ви вже задумалися про заведення такого віртуального рахунку, але все ще сумніваєтеся в цьому, ми підготували кілька переваг, які допоможуть зробити вибір. Отже, до плюсів електронних гаманців відносять таке:
- Дуже проста реєстрація. Зазвичай це займає кілька хвилин — тим більше робиться онлайн.
- Система верифікації. Те, що гаманець треба підтверджувати, подобається далеко не всім. З одного боку, це дозволяє контролюючим органам (наприклад, податковій) бачити надходження на рахунок. З іншого боку, верифікований обліковий запис набагато простіше захистити — це важливо навіть для безпеки самого користувача, що вже відноситься до вагомих плюсів.
- Анонімні операції у невеликі суми. Багато електронних гаманців дозволяють не вводити дані паспорта. Але в такому разі операції будуть обмежені (сумами, кількістю, за іншими ознаками).
- Дуже швидкі платежі. Більшість із них відбуваються моментально, що економить чимало часу.
- Часто безкоштовне обслуговування та невеликі відсотки за операції (або вони відсутні). Навіть якщо гаманцем доводиться користуватися регулярно, на відсотки йде мінімум грошей.
- Розмаїття валютних пар, якщо для конкретного користувача це важливо.
Кожен користувач знайде для себе додаткові переваги електронних гаманців. Але вже за цим списком зрозуміло, що такий інструмент потрібно спробувати як мінімум, якщо це не було зроблено раніше.
Які гаманці розглянути для реєстрації
Давайте коротко пройдемося по основним гаманцям, які зараз мають попит у різних країнах світу.
Paysera
Європейський гаманець працює з трьома десятками валют і доступний для використання 14 мовами світу (також є українською). Верифікація в системі обов’язкова, а рахунок можна відкрити у двох варіантах: персональний (особистий) або для бізнесу (IBAN). Користувачам доступні всі необхідні операції: обмін валют, перекази, виведення на банківську картку.
Єдина складність при роботі з цим гаманцем — це необхідність реєструвати та отримувати пластикову картку, яку надсилають лише на адресу в ЄС.
Global24
Українська платіжна система GlobalMoney створила свій електронний гаманець — Global24. Реєстрація в ньому здійснюється електронною поштою та телефоном. Інструмент зручно використовувати для покупки, обміну криптовалюти, а також її виведення для оплати величезної кількості послуг. Можна вибирати Global24, щоб переказувати гроші з картки на картку.
Payoneer
Гаманець Payoneer дуже зручно використовувати, працюючи з клієнтами в Європі та США. Валют у нього не так багато, лише чотири: британські фунти, японські ієни, долари та євро. За рахунками можна робити як віртуальні, так і звичайні карти.
Величезний плюс полягає в тому, що Payoneer працює з багатьма великими біржами фрілансу і торговими майданчиками (на зразок Amazon або Ebay). При виведенні грошей на українські рахунки комісія у цьому гаманці невелика — до 2%. А про те, як не платити жодну комісію, можна дізнатися у статті на сайті interkassa.com.
PayPal
Цей електронний гаманець знайомий багатьом, оскільки набув популярності у всьому світі. В Україні для цього сервісу є деякі обмеження, але все ж таки можна отримувати і відправляти гроші в доларах, євро, а також британських фунтах. Стандартну комісію в 4% для українців скасовано до 31 березня 2023 року. Також гаманець можна використовувати для оплати покупок у зарубіжних інтернет-магазинах і для того, щоб виводити гроші на картку — але поки що через посередників.
Payeer
Це ще один гаманець, який дуже сподобається фрілансерам, які мають іноземних замовників. Система підтримує переклади до 127 країн, причому різними способами. Якщо сума щоденних операцій становить менше ніж 999 доларів на день, то реєстрацію можна пройти без верифікації. Payeer має власну криптовалютну біржу, а після випуску пластикової картки готівку можна знімати в українських банкоматах.
Perfect Money
Особливість цієї платформи в тому, що вона платить відсотки на гроші, які зберігає користувач — це 4% річних. Також усередині системи є своя кредитна біржа, де можна брати кредити за хороших умов. Частина можливостей гаманця доступна в анонімному режимі, але для доступу до всіх інструментів доведеться пройти верифікацію.
AdvCash
Ще один міжнародний гаманець має внутрішній обмінник і працює з великою кількістю валют, дозволяє робити перекази у два десятки країн, а також купувати та продавати криптовалюту. Для реєстрації в AdvCash користувачеві потрібна лише електронна пошта. Поповнення гаманця з української картки та виведення у зворотний бік обійдуться користувачам у 2,5% комісії. Пластикові та віртуальні картки, які є у AdvCash, поки що на території України недоступні.
SettlePay Wallet
Цей гаманець спеціалізується на криптовалюті, але дозволяє обмінювати її на різні інші валюти (всього їх 40). Кошти можна переводити на інші гаманці, використовувати для оплати послуг в інтернеті, переводити в готівку через банківські картки. Частина можливостей доступна не верифікованим користувачам.
Як вибирати електронний гаманець
Ми коротко розповіли про кілька популярних електронних гаманців. Але для правильного вибору кожну систему необхідно досліджувати докладно. Обов’язково складіть список вимог до сервісу. Подивіться, як і куди ви будете переводити гроші, чи плануєте ви їх виводити і переводити в готівку. Врахуйте і всі додаткові функції — наприклад, можливість брати гроші у біржі в борг. Підібравши кілька гаманців, детально порівняйте їх між собою — це дозволить не помилитися з вибором.
Часто для вирішення всіх завдань користувачам потрібен не один, а два або навіть три гаманці. У такому разі подивіться, чи можна переказувати гроші між ними, яка комісія передбачена для таких операцій. Витратьте трохи часу на порівняння та навчання — така підготовка точно окупиться у майбутньому.