Національною валютою України є гривня. У Великобританії розраховуються фунтами стерлінгів, а в США — доларами. Але у світі криптовалют вони не мають сили, майже ніякої. Аналогом фіатних грошей посеред технології блокчейн став стейблкоїн. І якщо на курс біткоїну основний вплив має різниця в попиті та пропозиції, то стейблкоїн повністю залежить від свого «фізичного» близнюка.
Що таке стейблкоїн
Якщо розповідати простими словами, стейблкоїн — це токен, що прив’язано до матеріального активу. Залежно від типу валюти, одна монета може дорівнювати курсу:
- євро;
- долара;
- гривні;
- унції золота;
- грама срібла.
Наприклад, Tether (USDT) — найпопулярніший стейблкоїн у світі — завжди дорівнює курсу долара з відхиленням у 4 знаки після коми. Його забезпечено реальними активами, що зберігаються у банку, також як «золотий» токен (PAXG) забезпечено дорогоцінним металом. Повертаючись до USDT, варто відзначити, що він займає третє місце з капіталізації у світі. Сума коштів, що пущені в обіг, дорівнює $78,3 млрд. Виходить, саме така сума є на рахунках Tether. За поповнення рахунку випускаються нові токени, за його зменшення — монети спалюються на ту ж саму суму.
Прив’язка до долара значно знижує волатильність USDT, що робить його однією з найбільш стабільних криптовалют і передбачає використання як основного платіжного засобу.
Причина популярності стейблкоїну
Поява криптовалюти, що підтримуватиметься фіатними засобами, — прогнозувалася вже на перших етапах розвитку технології блокчейн. Тут все просто: раніше кожна криптовалюта співвідносилася з курсом долара чи іншими електронними грошима. Однак продавати/купувати долари на біржах було незручно, тому що вам доводилося постійно поповнювати рахунок фіатними грошима або виводити їх із платформи. Використовувати інші криптовалюти за основу також не уявляється можливим через їхню високу волатильність.
Щоб стало зрозуміліше, пояснимо ситуацію на реальному прикладі:
- припустимо, на криптовалютній біржі немає доступних токенів для створення торгової пари без USDT, тому ви вибираєте іншу валюту (нехай це будуть BTC та ефір);
- уявімо, що ви правильно оцінили коливання біткоїна на ринку та здобули прибуток, купивши ефір;
- ви не забажали виводити ефір на карту або криптогаманець у реальній валюті, а залишили зберігатися на рахунку біржі;
- протягом кількох годин курс ефіру значно знизився.
Підсумком може бути як зниження прибутку від торгової операції, так і відхід у мінус. Саме тому такі важливі стейблкоїни, чий курс у рази менш волатильний, ніж вартість будь-яких криптовалют. Зберігаючи прибуток в USDT та інших аналогах фіатних грошей, ви можете бути впевнені, що не втратите прибуток з угоди. Ще одним позитивним моментом використання такої крипти варто назвати високу ліквідність “реальних” токенів. Оскільки ці монети мають стабільний попит в інвесторів, ви завжди зможете обміняти їх на фіатні гроші.
Спираючись на курс стейблкоїна, ви зможете вибудовувати дієві стратегії для вигідних інвестицій на біржі.