Автоматичні конвеєри, роботизовані машини, інноваційне обладнання та сучасне програмне забезпечення – це те, що значно спрощує роботу багатьох підприємств. Компанії все частіше впроваджують прогресивні рішення на своїх виробництвах та складах. Це дозволяє прискорити роботу, позбутися залежності від людського фактора та залишатися конкурентними на ринку.
Стосується це насамперед бізнесу, пов’язаного з E-commerce. Компаніям, які виробляють певну продукцію та є її постачальниками, дистриб’юторами чи логістичними операторами доводиться думати, як покращити власні потужності. Як якісно надавати послуги більшій кількості клієнтів та залучати нових. Багатьом допомагає сучасне обладнання, наприклад, автоматичні сортувальні лінії. Це незамінна технологія для підприємств, які щодня стикаються із сортуванням посилок та вантажів, а ще мають відсортувати їх за певними категоріями.
Що таке сортувальний конвеєр і як він працює?
Подивитися, як виглядає сортувальний конвеєр можна за посиланням https://uislab.com/products/konvejernaja-sortirovka/. Щодо теорії, то все дуже просто. Конвеєр виробляється під потреби замовника, тобто він може бути різного розміру, і витримувати посилки та вантажі різної ваги. Складається обладнання з кількох блоків:
- Робочий операторський стіл. Це просторе робоче місце із міцного матеріалу та кількох інструментів: сканери та дисплей на якому відображається основна інформація про товар. Оператор сканує вантажі та відправляє їх на лінію транспортування. За потреби проводить маркування посилок.
- Вимірювач ваги. Після столу оператора посилки попадають на вимірювач ваги. Він за допомогою спеціальних сенсорів вимірює вагу вантажу та відправляє на сортувальну лінію.
- Стрічка зі штовхачами (поворотними механізмами). Далі посилки потрапляють на спеціальну стрічку зі штовхачами, що направляють товар у потрібний конвеєр, підштовхуючи в потрібному напрямі.
- Сортувальний елемент. Заключною частиною сортувальних ліній є фінальний елемент конвеєра, з якого посилки потрапляють у потрібний контейнер.
- На етапі розробки обладнання або після його впровадження на підприємстві, клієнт може замовити ще одну корисну опцію — спеціальні ролики, які сигналізують про наповненість контейнера.
Тобто якщо на підприємстві щодня проходять сортувальні операції подібного характеру, то дане обладнання здатне прискорити їх у кілька разів. Впоратися із цими завданнями зможе мінімальна кількість працівників, які можуть чергуватись між собою. Сам конвеєр має високу продуктивність і може працювати 24/7 без похибок та збоїв у системі.
Які переваги отримає підприємство після такої інвестиції?
Інвестуючи в автоматичні сортувальні лінії, компанія отримує багато переваг. Більше того, саме це обладнання окупиться протягом першого року роботи, що свідчить про його ефективність.
Якщо ж говорити про переваги у цифрах, то це:
- 99.99% точність, яка є критично важливим показником для будь-якого бізнесу. Неправильно виміряна вага, неправильно відсортований вантаж, все це дуже негативно впливає на ефективність роботи компанії та її дохід. З сортувальними лініями будь-які неточності та затримки у роботі зникають;
- до 80% менше персоналу необхідно залучати до сортувальних процесів після застосування цього устаткування. Це суттєва економія на зарплаті працівникам. Звільнених від цих обов’язків можна перекласти інші завдання, або ж просто скоротити штат;
- кастомізація товару. В Україні є власні розробники, які виробляють дані конвеєри на замовлення. Це, наприклад, компанія UIS. При співпраці з ними можна замовити конвеєр будь-якого розміру та міцності. Логічно, що для сортування невеликих посилок та габаритних вантажів може знадобитися сортувальна лінія з різними параметрами;
- висока продуктивність. За допомогою конвеєра можна сортувати до 5000 одиниць за годину;
- простота в експлуатації. Для роботи з обладнанням не потрібні спеціальні навички, досить короткого інструктажу;
- надійність. Конвеєр виготовляється з надміцних матеріалів таких як нержавіюча сталь, конструкція проста і дуже надійна.
Подібне обладнання спеціально створене для того, щоб компанії мали можливість покращити свою роботу, могли зростати і розширяться незалежно від компетентності своїх працівників та загальної ситуації на ринку праці.