Робота лікаря-реаніматолога пов’язана з найкритичнішими ситуаціями, коли життя пацієнта перебуває під загрозою. Цей фахівець надає екстрену допомогу, проводить реанімаційні заходи і підтримує функції життєво важливих органів. Його знання і навички відіграють ключову роль у порятунку пацієнтів у важкому стані.

«Добробут»
Сьогодні лікарі реаніматологи працюють у відділеннях інтенсивної терапії, операційних, на швидкій допомозі під час екстрених ситуацій, таких як аварії та катастрофи.
Чим займається реаніматолог
До обов’язків реаніматолога входять:
- Оцінка стану пацієнта. Спеціаліст аналізує рівень свідомості, дихання, роботу серця та інші життєво важливі параметри.
- Проведення серцево-легеневої реанімації. Лікар виконує непрямий масаж серця, штучну вентиляцію легенів і дефібриляцію при зупинці серця.
- Інтубація та вентиляція легень. Введення дихальної трубки і підключення пацієнта до апарату штучної вентиляції легенів у разі дихальної недостатності.
- Введення медикаментів. Використання препаратів для стабілізації серцевого ритму, зняття больового шоку і нормалізації тиску.
- Контроль рівня кисню та електролітів. Корекція порушень кислотно-лужного балансу, рівня натрію, калію.
- Проведення інфузійної терапії. Введення розчинів для поповнення об’єму крові, відновлення тиску і поліпшення мікроциркуляції.
- Надання допомоги в разі травм. Стабілізація стану постраждалих у ДТП, у разі падінь, опіків і важких поранень.
- Підготовка до екстрених операцій. Забезпечення безпеки пацієнта перед терміновими хірургічними втручаннями.
Також реаніматологи займаються роботою з апаратурою інтенсивної терапії — використанням моніторів, інфузоматів, дихальних апаратів та іншого обладнання.
Коли може знадобитися реаніматолог клініки «Добробут»
Допомога реаніматолога потрібна в разі зупинки серця, дихальної недостатності, анафілактичного шоку, важких травм, інсультів та інфарктів. Лікар бере участь в екстрених операціях, контролює пацієнтів у критичному стані та займається виходом хворих із коми.
Що потрібно обов’язково повідомити реаніматологу
Щоб лікар зміг якісно виконати свою роботу, йому необхідно знати про:
- наявність хронічних захворювань;
- алергію на ліки;
- недавні операції або травми;
- прийом ліків (особливо серцевих, протизгортальних і гормональних препаратів);
- вагітності.
Також лікарю слід повідомити про симптоми, які були присутні перед погіршенням стану — це допоможе набагато швидше встановити діагноз і почати лікування.