Інформаційна платформа WeАreUkraine.info запустила англомовний історичний спецпроєкт OPIR, присвячений висвітленню руху опору в Україні протягом останніх 100 років, починаючи з 1917 року і до сьогодення.
Проєкт OPIR охоплює ключові етапи розвитку українського суспільства на тлі агресії радянської влади, а згодом — російської влади проти народу України. Проєкт розповідає, як українці протистояли переслідуванням та утискам, і як ці процеси вплинули на ефективне протистояння українців російській агресії сьогодні. Теми проєкту обиралися, щоб розкрити уявлення про те, яким чином українці чинили опір під час революцій та визвольних рухів 20-х років минулого сторіччя, а також перебуваючи у засланні чи у статусі політв’язнів.
«Наша місія розповісти закордонній аудиторії, як десятиліттями українці відстоювали свої права, боролися за незалежність України, чинили опір системі та, таким чином, формували свою стійкість. Це серія матеріалів, яка розкриває далеко не всю історію України, але через ключові події останнього століття дозволяє у зрозумілій формі продемонструвати причино-наслідкові зв’язки та шлях розвитку України як держави, а українців як самобутньої нації, яка впевнено та самостійно визначає свій вектор розвитку», — коментує керівниця проєкту WeAreUkraine.info Інга Вишневська.
Одним із завдань проєкту OPIR є розвінчання російських псевдоісторичних наративів та поширення правдивої інформації про історію України. 15 матеріалів розкривають події Української революції (1917-1921), часів Розстріляного відродження, боротьби ОУН-УПА, опору селян у часи Голодомору, збереження Української Греко-Католицької Церкви у підпіллі, рух Шістдесятництва, боротьбу за права людей та шлях до незалежності, а також погляд на революції незалежної України, окупації Криму Росією, початок війни в Україні у 2014 році та повномасштабне вторгнення у лютому 2022 року.
Матеріали для спецпроєкту OPIR готували, зокрема, Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті, Алім Алієв, заступник генерального директора Українського інституту, Ярослав Файзулін, директор Центрального державного історичного архіву у місті Київ, Іван Патриляк, декан історичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка, та автори проєкту WeAreUkraine.info. Історичним консультантом проєкту виступив Віталій Скальський, директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства (УНДІАСД).
Проєкт OPIR реалізується Громадською організацією «Життєстійка Україна» в межах програми «Стійкість», яка упроваджується Фондом Східна Європа у консорціумі неурядових організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини — Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу.
Слідкуйте за спецпроєктом за посиланням https://opir.weareukraine.info/ та на сторінках We are Ukraine в Instagram та LinkedIn.
‘We are Ukraine’ (WAU) — англомовний репозиторій правди про Україну та її внесок у захист свободи та довгострокового миру у світі. Це інформаційна платформа, яка містить легкі для поширення візуальні матеріали з фактами, заявами, новинами про російсько-українську війну, роз’яснювальні матеріали про історію та культури України, її вплив на світову економіку та життєстійкість суспільства. Проєкт ‘We are Ukraine’ створила команда консалтингової групи One Philosophy за підтримки волонтерів та IT-компанії Empat.