Давай будемо чесними – сьогодні ти живеш в світі, де не завжди пам’ятаєш, що потрібно привітати улюблену бабусю, або купити корм коту. Що вже тоді говорити про такі незвичні речі, як зайти в сервіс-центр і поміняти сім-карту, тому що стара не підтримує 4G.
І ось ти опиняєшся на узбіччі життя з телефоном, якому не вистачає швидкості оновити стрічку Instagram, тому що у тебе досі 3G, хоча твій оператор і твої друзі вже давно живуть в епоху більш швидкої і модної технології 4G.
І в цей момент та сама стрічка в інсті стає твоїм головним помічником в цьому питанні.
Саме з таким запитом до нас прийшов клієнт Vodafone – за допомогою блогерів охопити максимальну кількість своїх користувачів у всіх куточках нашої великої країни, розповісти про нову технологію 4G і розвінчати міф про те, що похід в сервісний центр це складно і довго.
Улюблені інфлюенсери повинні були на власному прикладі показати, що “зірвати пластир” – тобто сходити в СЦ (який, до речі, найчастіше є десь по дорозі в універ або додому), прокомуніціювати з консультантом (привіт, інтроверти) і отримати нову сімку з більш швидким інтернетом через якісь 2 хвилини – насправді не боляче, а головне максимально зручно і швидко.
Ми вибрали 15 блогерів, виходячи з необхідної аудиторії та географії, і склали гранично детальний бриф, в якому врахували всі вищевикладені завдання бренду і його користувачів.
Прописавши кілька робочих механік, поставили спільну мету – до кінця кампанії досягти цифри мінімум в 500 000 переглядів.
Після всіх запланованих проявів загальна кількість переглядів склала 961 251!
Вік більшості охопленої аудиторії – 25-34 роки (понад 300 тис. людей), і максимально переважала жіноча аудиторія (майже 800 тис. людей). Середній же відсоток залучення постів з інтеграцією склав 13,8%, з огляду на те, що хорошим показником прийнято вважати 7-8%.
Іноді з брендами трапляються чисто іміджеві історії
Так-так, вони не завжди хочуть продати свій товар, як би дивно це не звучало (хоча кого ми обманюємо, завжди).
Адже інтеграція, яка не несе в собі такої мети виглядає куди більш ненав’язливою і нативною, і, як показує практика, збирає куди більше органічного охоплення, в деяких випадках навіть набуваючи вірусного ефекту. Звичайно, за умови правильно обраних інфлюенсерів.
Якщо ми говоримо про продуктові кампанії – їх головна мета полягає в донесенні інформації про товар або послугу до ЦА для «негайного» продажу. Простіше кажучи – це приклад класичних рекламних продаючих комунікацій.
Перед іміджевою ж комунікацією стоїть абсолютно інша задача, а саме – формування позитивного образу і емоційної прив’язки до бренду у представників цільової аудиторії. Іміджева комунікація – це гра в довгу, спрямована на побудову дружніх відносин з клієнтами, які приведуть до виділення бренду на тлі конкурентів, а також виборі його товару або послуги за інших рівних.
Якщо для продуктової кампанії важливе цільове унікальне охоплення, то коли ми говоримо про імідж, тут свою роль відіграє і залучення в комунікацію (реакції, коментарі, обговорення), адже якщо ми говоримо про те, що хочемо зачепити аудиторію, без залучення її в дискусію або стимуляції банального бажання поділитися нашою комунікацією зі своїм оточенням, в силу схожих з ним цінностей – це неможливо.
Забігаючи наперед, так як деякі наші персонажі були знайомі між собою, після отримання продукту самі увійшли в комунікацію, вирішуючи, як вчинити з його наповненням, що в зайвий раз підтверджує, хороший креатив – наше все!
Саме з такою іміджевої історією до нас прийшли наші друзі – Johnnie Walker і їх лімітована колекція тематичного віскі за мотивами улюбленого Game of Thrones! Дві яскраві пляшки – Пісня Вогню і Пісня Льоду.
Так як іміджеві історії найчастіше припускають бартерні відносини, і маркетингові бюджети на них виділяються рідко, на допомогу прийшли фантазія і блогери, з якими у нас міцні дружні відносини.
Ми створили дерев’яний гіфт-бокс, в який поклали яйце дракона (не питайте, де знайшли) і безпосередньо дві пляшки лімітованого віскі, який, до слова, на той момент купити було неможливо.
В результаті цієї кампанії сторіз Олексія Костилєва, Артема Травкіна, Жені Галича, Анатолія Анатоліча та Петра Заставного зібрали 311 806 тисяч переглядів, і практично 400 раз користувачі поділилися цим контентом з друзями, що більш ніж виправдало наші очікування.