Сесія та іспити для багатьох студентів — один із найгірших днів у році. Літри випитої кави, стрес, неправильне харчування та режим дня, години, проведенні над книгами, і час, витрачений на них, часто використовуються безглуздо, оскільки результати виявляються посередніми [1]. Так що ж ви можете зробити, щоб покращити якість навчання та зробити його більш тривалим? Вітаміни Супрадин для дітей та підлітків допоможуть вам повернути життєву активність та енергію. Дитячі вітаміни Супрадин мають у своєму складі оптимальну дозу необхідних вітамінів та мінералів, тому допомагають дітям та підліткам зберігати свою активність протягом усього дня.
У чому полягають основи прийому вітамінів у підлітків?
Потреба у вітамінах у хлопчиків та дівчаток різна. Щодня хлопчики повинні приймати: близько 900 мкг вітаміну А, 75 мг вітаміну С, 10 мкг вітаміну D та 15 мкг вітаміну Е. Дівчаткам, навпаки, необхідно приймати близько 700 мкг вітаміну А, 65 мг вітаміну С, 10 мкг вітаміну D та вітаміну Е [2]. Чому?
- Вітамін А — вітамін А необхідний зростання і розвитку клітин, і навіть підтримки здоров’я шкіри. Він підтримує імунну систему та бере участь у виробництві червоних кров’яних тіл.
- Вітамін D — вітамін, який необхідний для нормального розвитку кісток та підтримує імунну систему. Підлітки повинні приймати його, особливо якщо мало часу проводять на свіжому повітрі.
- Вітаміни групи В — вітаміни групи В необхідні організму для нормального функціонування. Вітамін B1 підтримує роботу м’язів та нервової системи. Вітамін B2 сприяє регенерації тканин, нормальному зовнішньому вигляду шкіри та зору. Вітамін B6, навпаки, необхідний для вироблення антитіл і клітин крові. Якщо підліток дотримується дієти вегетаріанської, може знадобитися добавка вітаміну B12.
- Вітамін С — вітамін С необхідний для вироблення антитіл і підтримує кровоносну систему. Він покращує засвоєння заліза, а також виводить токсини з організму.
- Вітамін K — вітамін K — речовина, яка бере участь у процесі згортання крові та підтримує судинну та серцеву системи. Також має антибактеріальні, протигрибкові та знеболювальні властивості [1].
Що таке мінерали?
Мінерали, як і вітаміни, виступають у ролі каталізаторів біологічних реакцій, наприклад м’язових скорочень або передачі інформації. Вони є неорганічними сполуками і їх недолік може призвести до багатьох порушень в організмі. Мінерали необхідні всім підліткам [3]. Серед мікро- та макроелементів, які необхідно поповнювати, такі:
- Кальцій — будівельний блок кісток та емалі. Це мінерал, який необхідний для проведення нервових імпульсів та згортання крові. Він покращує регуляцію серцевого ритму та засвоєння вітаміну B12.
- Магній необхідний для зубів та кісток. Він бере участь у скороченні м’язів та покращує роботу мозку. Якщо в організмі достатньо магнію, він швидше засвоює кальцій.
- Фосфор — компонент кісток і зубів, а також лецитину, нуклеїнових кислот, високоенергетичних сполук та клітинних мембран.
- Залізо — компонент гемоглобіну, амінокислот та білків. Це мінерал, який краще засвоюється із вітаміном С.
- Цинк сприяє нормальному розвитку репродуктивних органів. Він допомагає у загоєнні ран та опіків, а також бере участь у створенні червоних кров’яних тіл [2].
Вітаміни Супрадин для дітей випускаються в різних формах, тому ви можете підібрати ту, яка вам найбільше подобається. При цьому будьте впевнені, що в них міститься оптимальна добова доза вітамінів і мінералів. Супрадин для підлітків стимулює пам’ять, дарує заряд бадьорості та активності.
Література
- Чернушенко, О., Саєвич, О., Новік, Р. (2023). Гігієнічна оцінка споживання вітамінів студентами в умовах стресу. Вісник Національного технічного університету “ХПІ”. Серія: Інноваційні дослідження у наукових роботах студентів, (1), 61-68.
- Gorobets, A. O. (2019). Вітаміни та мікроелементи як специфічні регулятори фізіологічних та метаболічних процесів в організмі дітей та підлітків. Ukrainian Journal of Perinatology and Pediatrics, (4 (80)), 75-92.
- Pllekhova, О. І., Кашкалда, Д. А., Волкова, Y. V., & Turchina, S. I. (2015). Особливості вмісту мікроелементів та витаминів у дітей та підлітків з дифузним нетоксичним зобом. Перинатологія та педіатрія, (3 (63)).