Корекція зору за допомогою лазера — інноваційна та безболісна процедура, яка дозволяє виправити різні види проблем із зором, наприклад короткозорість, далекозорість або астигматизм. Перед проведенням процедури важливо пройти обстеження досвідченого лікаря. Він допоможе визначити ступінь проблеми із зором та призначить один із методів. Розглянемо методи корекції, і навіть протипоказання до проведення процедури.
Методи лазерної корекції
Лазерна корекція зору може проводитись різними способами. Який метод вам підійде, лікар визначає індивідуально.
- LASIK. Під час процедури рогівка надрізається, тонкий клапоть піднімається, щоб лазер міг змінити форму рогівки та виправити зір. Потім клапоть повертається на місце і прикріплюється до тканини рогівки, що залишилася. Період відновлення після LASIK короткий, а обмеження для проведення процедури мінімальні.
- LASEK. На відміну від LASIK, цей метод не передбачає надрізу рогівки. Натомість верхній шар рогівки — епітелій — видаляється, і лазер змінює її форму. Потім епітелій відновлюється та фіксується м’якою контактною лінзою. Період відновлення LASEK більш тривалий.
- PRK. Під час процедури лазер видаляє тонкий шар пошкодженої рогівки, що дозволяє здоровій тканині набути природної форми. Може використовуватися для лікування поверхневих захворювань, наприклад, кератоконуса.
- SMILE. Використовують фемтосекундний лазер для створення тонкого фрагмента всередині тканини рогівки, який видаляється через невеликий розріз. Цей метод менш інвазивний, тому що не потребує надрізу. Однак, SMILE може бути менш ефективним для корекції далекозорості та більш високих ступенів короткозорості.
Протипоказання лазерної корекції
Незважаючи на ефективність процедури, вона підходить не всім. Основні протипоказання:
- недостатня товщина рогівки;
- захворювання, що знижують здатність організму до швидкого відновлення;
- вагітність та період годування груддю;
- раніше проведені операції на очах;
- постійне застосування препаратів, які негативно впливають на стан зору.
У такому разі лікар може запропонувати альтернативні методи корекції зору, наприклад, носіння окулярів або лінз. Але всі випадки обговорюються індивідуально. Пам’ятайте, що після операції необхідно суворо дотримуватися рекомендацій лікаря щодо догляду за очима, щоб мінімізувати ризик ускладнень та швидше відновитися.