У собаки має бути місце, де він може спокійно поспати, полежати на самоті, погризти улюблену іграшку або ласощі. Забезпечити все це може лежанка для собаки. Але важливо вибрати цей аксесуар правильно — щоб він не нашкодив самопочуттю вихованця і не завдавав тварині дискомфорту. У цій статті ми розповімо, як правильно вибрати лежанку і як доглядати цей аксесуар.
Форма лежанки
Це може бути килимок, матрацик з наповнювачем, м’який лежак з бортиками, кошик, будиночок, диван. Вибір моделі залежить не від того, який дизайн здається більш привабливим господареві, а від уподобань улюбленця. Тобто, де саме він любить спати: на килимі, в кріслі або на ліжку. Також варто подбати про комфорт пса і не пропонувати короткошерстому тварині тоненький килимок, а представнику довгошерстої породи — утеплений будиночок з м’якою товстою підстилкою.
Основний матеріал
Найбільш бюджетні лежанки оснащені звичайними або зйомними чохлами з бавовни, флоку, бязі, вельвету. Такі види тканин швидко зношуються, особливо, якщо тварина активна і любить не лише поспати на лежанці, а й погратись з нею. Тому рекомендується віддавати перевагу варіантам з більш зносостійкого та міцного нейлону або поліестеру.
Розмір лежанки
Перед покупкою моделі, що сподобалася, виміряйте довжину пса від носа до хвоста, а потім додайте до цифри, що вийшла, 15-20 см запасу, щоб лежанка не була впритул.
Для різних порід собак є усереднені варіанти розмірів лежанок. Наприклад, ось як співвідносяться довжина місця для сну та порода:
- до 60 см — йоркширський тер’єр, карликовий пінчер, мопс, померанський шпіц, тер’єр, чихуахуа, пекінес;
- до 90 см — пудель, хаски, чау-чау, кокер спанієль, корги, французький бульдог, такса;
- до 120 см — золотистий ретрівер, доберман, німецька вівчарка, далматин, лабрадор, ротвейлер, коллі, боксер;
- до 150 см — алабай, дог, мастиф, сенбернар.
Представникам великих порід рекомендується вибирати м’яку лежанку з великою кількістю наповнювача, оскільки спати на твердій підлозі шкідливо для суглобів. Собакам середніх порід підійде будь-який варіант. Дрібним короткошерстим псам необхідні лежанки, які на 10-15 см вище підлоги і тому не схильні до впливу протягів. Собакам норних порід і тваринам з мінімальною кількістю вовни варто запропонувати будиночок або лежак з хутряною підстилкою.
Вимоги до виробу
Список основних критеріїв, яким має відповідати лежанка для собаки:
- надійність — пес повинен почуватися в безпеці, тому виріб не повинен хитатися, скрипіти, шарудити і видавати інші звуки, які можуть порушити сон тварини;
- комфорт — його рівень визначає сам вихованець, господареві достатньо лише визначити переваги пса щодо спального місця;
- відповідність розміру — тварина повинна почуватися максимально зручно і розміщуватися в будь-якій позі — навіть на спині, витягнувши передні та задні лапи;
- якість — чим міцнішим буде виріб, тим довше він прослужить.
Як доглядати лежанку
Без належного регулярного догляду, місце для сну собаки швидко почне неприємно пахнути і втратить естетичний вигляд. А ще там можуть завестися паразити. Тому важливо підтримувати лежанку у чистоті. Найзручніші в цьому плані моделі зі знімними чохлами, які можна прати в пральній машинці — робити це рекомендується приблизно кожні 2-3 тижні. У проміжках між пранням не варто забувати про регулярне очищення виробу від вовни. Це можна робити за допомогою звичайної вологої губки чи пилососу.
Матраци і лежаки з м’якою основою витирати ганчіркою і пилососити, а ще хоча б час від часу прати або відносити в хімчистку. Це ж рекомендується робити з килимками. Варіанти із жорстким каркасом варто протирати вологою губкою раз на 3-4 тижні.
І не забувайте раз на місяць обробляти спальне місце собаки протипаразитарним спреєм.
Тепер ви знаєте, як вибрати лежанку і одночасно подбати про здоров’я чотирилапого улюбленця.