Компактні сучасні девайси дозволяють слухати музику не лише вдома, а й у кафе, парку, автобусі тощо. З головними телефонами меломан нікому не докучає гучним звуком. А якщо підключити вакуумні навушники, то прослуховування улюбленої мелодії стає ще й комфортним. Що це таке і чому їх краще купити на сайті Фокстроту?
Які бувають навушники
Існує чимало параметрів, якими класифікують навушники. За призначенням виготовляють апарати для зв’язківців, студійні та побутові. За схемою з’єднання вони бувають провідні або бездротові, а сигнал, що сам передається — цифровий або аналоговий. За кількістю каналів: моно, стерео та багатоканальні. За конструкцією:
- Повнорозмірні, що повністю закривають вухо: відкриті, закриті або напіввідкриті.
- Накладні.
- Змішані поворотні.
- Вставні (вкладиші).
- Внутрішньоканальні (вакуумні).
Кабель може бути підведений тільки до однієї чашки або до обох, а по опору зустрічаються пристрої високо-або низькоомні, відповідно вище або нижче 100 Ом. Є інші класифікації.
Що являють собою вакуумні навушники
Вакуумні навушники або, інакше кажучи, внутрішньоканальні навушники, in-ear monitors, IEMs, внутрішньоканальні монітори, «затички» тощо, а головні телефони, являють собою маленькі навушники без кріплень, які вставляються у вушний канал. Вони зовні схожі на вставні («вкладиші»), але останні ставлять не у канал, а лише у вушну раковину, рахунок чого вони тримаються помітно гірше. Простіше кажучи, всі внутрішньоканальні моделі з герметичною насадкою називаються вакуумними.
Пристрій та принцип дії
Вакуумні навушники складаються з наступних елементів:
- Постійний магніт, що розташований у корпусі. У бюджетних моделях це феритові вироби, у дорожчих — сильні та довговічні неодимові. Магніт створює навколо себе статичне електромагнітне поле.
- Котушка з дроту з низьким опором для кращої струмопровідності. Вона розташована поруч із магнітом і знаходиться під дією силових ліній його поля.
- Мембрана, що з’єднана з котушкою.
Коли по дроту котушки проходить електричний струм змінної величини, він впливає на магнітне полі, що створене навколо котушки і змінює його. За рахунок взаємодії полів магніту і котушки остання починає рухатися. Переміщення котушки впливають на мембрану та змушують її вібрувати. В ефірі виникають хвилі, які людина чує як модульований звук.
Описані вище навушники відносяться до найпоширенішого типу — динамічного. Вони універсальні та відрізняються чудовими характеристиками, за рахунок чого застосовуються не тільки в дешевих моделях, але також у дорогих побутових і навіть у топових студійних виробах.
Плюси та мінуси вакуумних навушників
Спочатку розповімо про переваги внутрішньоканальних моніторів:
- Чудове звучання. Це забезпечується не тільки конструкцією апарату, а й тим, що навушники вставляються у вушний канал. Зовнішні шуми блокуються, звук виходить більший, чистіший і глибший, з високою якістю і деталізацією. Можна отримати дуже пристойні баси. Важливо й те, що звук не виривається назовні, людина не заважає оточуючим. Вважається, що в плані шумоізоляції цей вид поступається лише моніторам з активним шумоподавленням. Однак останні, за рахунок складнішої конструкції, набагато дорожчі.
- Наслідок попереднього плюса — такі навушники зовсім не обов’язково включати на повну гучність, що серйозно зменшує ризики для здоров’я.
- Надійна фіксація. Оптимальна конструкція амбушюр забезпечує гарне кріплення. Користувач позбавлений необхідності постійно поправляти гаджет і не боїться, що навушники випадуть у невідповідний момент. Дуже зручно для фізично активних людей. Такою самою надійною фіксацією характеризуються і повнорозмірні навушники з оголов’ям. Але на відміну від них, при довгому використанні вакуумних ні вуха, ні голова не болітимуть.
- Легкі та компактні. Навіть якщо пристрій лежить у кейсі, його можна без проблем носити в кишені. Так само воно майже не відчувається за вагою, коли знаходиться в «робочому положенні».
- Ергономічні. Амбушюри зроблені так, що накладки з гуми відповідають формі вуха, не натирають шкіру і взагалі приємні на дотик. Навіть при чутливому епідермісі матеріал не завдає неприємних відчуттів.
- Комфортні. Сучасні моделі обладнують кнопками керування. Не треба нічого шукати та ні за чим тягнутися. Один-два торкання — і все зроблено!
Ще один безперечний плюс полягає в тому, що в комплекті вакуумних навушників часто дається кілька амбушюр. За рахунок цього власник гаджета може підібрати найкращий варіант.
З недоліків передусім наголошують на тому факті, що внутрішньоканальні монітори не призначені для прослуховування композицій протягом кількох годин поспіль. Щоправда, це можна сказати про моделі будь-якої конструкції. Медики радять після двогодинного «концерту» робити перерву. Вони ж кажуть, що гучність не треба ставити більше, ніж на 85%. Деякі користувачі говорять про те, що амбушюри у вушних каналах при довгому носінні викликають дискомфорт. У подібних випадках треба всього лише підібрати зручніший варіант з комплекту.
Чи правда, що вакуумні навушники шкідливі?
Іноді кажуть, що вакуумні навушники щільно закривають канал і відсікають сторонні шуми, то це не тільки добре, а й погано. Виходить замкнутий простір між мембраною та барабанною перетинкою. Нібито через це при великій гучності тиск буде сильніше впливати на вухо, через що є ризик пошкодити слух.
Насправді все залежить лише від гучності. Якщо «врубати на повну», можна оглухнути з навушниками будь-якої конструкції. А на нормальних гучностях внутрішньоканальні не більш небезпечні, ніж будь-які інші.
Як вибрати внутрішньоканальні навушники
При виборі вакуумних навушників бажано враховувати такі міркування. Частотний діапазон (АЧХ) що ширше, то краще. Але гнатися за надто великою, на шкоду вартості — подумайте, воно Вам треба? Людина чує в межах 20 Гц – 20 кГц. Хоча вироби з ширшим діапазоном менше спотворюють звук.
Щодо чутливості (гучності) — те саме, чим вище, тим краще. Більшість сучасних виробів мають цей показник лише на рівні 100-150 дБ. Однак не слід забувати, що за рекомендацією ВООЗ максимально допустимий звук не повинен перевищувати 85 дБ. Тривалий вплив 100 дБ і вище може зашкодити сенсорні клітини з незворотною глухотою. 130 дБ завдає фізичного болю. А від 150 дБ можна знепритомніти. Тож не захоплюйтеся. Хоча чим вище верхній поріг виробу, тим краще буде його звучання на «нормальній» гучності.
Чим більший опір, тим потужнішим має бути джерело сигналу. Інакше не вдасться повністю розкрити потенціал апарату. Цей параметр для навушників до мобільних пристроїв коливається в межах 20-60 Ом. Якщо резистентність девайсу перевищує 70 Ом, то краще уточнити перед покупкою, чи зможе його смартфон «розкачати».
Крім вище перерахованих основних характеристик, мають значення й інші параметри. Захист від вологи знадобиться тим, хто любить слухати музику просто неба, а також спортсменам (цим краще брати девайси з завушним кріпленням), у яких при інтенсивних тренуваннях виступає піт. Кліпса на навушниках покращує фіксацію. Спосіб підключення залежить від особистих переваг. Хто бажає заощадити заряд смартфона, вибирає дротовий варіант. Для кого важливіша свобода рухів, купує бездротові. Мікрофон дає можливість на ходу відповідати на дзвінки, а контролер підвищує зручність керування трек-листом.
Амбушюри виготовляють з м’якого силікону, піни або акрилу. Останні краще тримаються через те, що жорсткіші. Але трохи сильніше тиснуть, тому після кількох годин носіння їх хочеться зняти. Пінні найкомфортніші. У них максимальна герметизація та звукоізоляція, і як наслідок, більш повноцінне та приємне звучання, ніж у силіконових. Хоча останні дешевші. За розмірами навушники роблять універсальними чи розмірозалежними. У перших кілька виступів та максимальна герметичність. Другі можна підібрати за розміром, вони вважаються зручнішими.
Чому вакуумні навушники краще купити на сайті Фокстроту?
Де придбати вакуумні навушники? На сайті Фокстрот. А чому? Головних причин дві, якщо сказати коротко, то це 70/70. По-перше, величезний вибір на будь-який гаманець. 70+ лише фірм-виробників, серед яких, звичайно ж, і лідери ринку. Товари всіх цінових сегментів. Є чисто навушники та гарнітури. По-друге, ціни на товари нижчі від середньоринкових, найдешевші коштують від 70 грн. Плюс акції, розпродаж (-80%!), знижки, подарунки, святкові пропозиції тощо. А також кредит 0,01%, розстрочка та оплата частинами. Так що, навіть якщо скільки-то там не вистачає, то все одно можна купити модель, що сподобалася. Різні форми оплати, зокрема. безготівка. Доставка самовивозом, Новою поштою чи кур’єром.
Чи багато Ви знаєте інших місць з такими цінами, таким широким вибором та різноманітністю послуг?