Якісна та результативна реклама потрібна кожному бізнесу. Тому компанії наймають маркетологів та інших спеціалістів з лідогенерації, щоб ті конвертували витрачені кошти у прибуток. Професійні маркетологи знають, що кожен покупець проходить стандартну воронку продажів, яка просто упаковується під різний “соус”. І основна задача — це контролювати конверсії по воронці. Цифри, таблиці, аналітика — найкращі друзі кожного маркетолога.
Проте якісна реклама — це не тільки про цифри та конверсії, а також про взаєморозуміння з клієнтом, побудову довіри, постійні взаємовідносини. Точніше, цифри та конверсії напряму залежать від цих факторів. Подавати інформацію для кастомерів потрібно у простому вигляді, щоб вони дочитували її до кінця та розуміли суть.
Якщо аналізувати рух клієнтів по воронці, то перехід від етапу до етапу відбувається за двох умов:
- Ми підштовхуємо клієнта до цього кроку;
- Клієнт достатньо нам довіряє, щоб піти на наступний крок.
Чому довіра клієнта критично важлива для бізнесу?
Добре, давайте фокусуватись на довірі. А що ж з болями та вигодами? Безумовно, без них клієнт не буде рухатись по воронці. Проте давайте чесно, хіба на світі є лише одна компанія, яка може вирішити ту чи іншу проблему клієнта? Проаналізуйте своїх конкурентів і переконайтесь, що на ринку ви далеко не одні, тому боротись за клієнта необхідно. І саме тому другий пункт особливо важливий.
Бізнес має викликати достатню довіру, щоб саме йому клієнт довірив вирішення своєї проблеми
Дуже важливим є момент, що починати будувати довірливі стосунки потрібно від самого початку. Деякі компанії це розуміють і навіть з холодною аудиторією починають комунікацію не з шаблонних рекламних креативів, а відео, у якому показують себе, показують продукт і, таким чином, ніби натякають, що вони відкриті до чесних стосунків.
Як сьогодні можна завоювати довіру клієнта
Етап лідогенерації, грубо кажучи, можна назвати першою спробою побудувати стосунки між клієнтом та бізнесом. Давайте опустимо етап, коли ми розвиваємо свій бренд і наш потенційний клієнт міг про нас щось чути. Він актуальний не для кожного бізнесу, який працює з лідогенерацією.
На цій стадії клієнт поводиться дуже обережно. Він ще не готовий купувати, але за миттєву вигоду він може поділитись своїм контактом і дати бізнесу шанс запропонувати ще більш вигідні пропозиції.
Коли ми збираємо заявки через лендинг, комунікація ведеться односторонньо, тобто ми не отримуємо ніякого фідбеку від цільової аудиторії. Тим більше, інформацію потрібно подавати максимально універсально, щоб задовольнити усі сегменти ЦА, навіть якщо вони дуже відрізняються. Або ж робити декілька сторінок і сегментувати трафік від самого початку.
За допомогою чат-ботів та квізів ми можемо просегментувати контент під відповідні потреби аудиторії і, таким чином, кваліфікувати лідів. З такими клієнтами простіше вести комунікацію, та й довіру вони уже мають більшу. Адже більше вірять, що саме ви запропонуєте їм те, що потрібно.
Проте вагомим мінусом тих самих квізів є низька унікальність. Наведемо приклад. Квізи широко використовуються у будівельній ніші, візьмемо ремонт квартир. Пройдіться по квізах, які застосовуються конкурентами. Яка між ними різниця? Правильно, майже ніякої. Добре, коли є логотип на стартовій сторінці. Далі різниця хіба у кольорі та ілюстраціях, які використовуються. Кого з конкурентів обрати користувачу? Скоріш за все, це буде просто перший, хто заведе його у подібний квіз. Бо у наступних він навряд чи братиме участь.
Коли усі конкуренти знаходяться на одному рівні довіри, клієнт обирає того, хто запропонує кращі умови. Це і є причина виникнення акцій, знижок та розстрочок
Робимо висновок і ще раз переконуємось у тому, що довіру потрібно будувати і робити це якомога раніше.
Що таке диджитал діалог та яке рішення він пропонує
Давайте уявимо, що переходячи за посиланням по рекламі ремонту квартир клієнт бачить не шаблонний квіз, а менеджера компанії, який показує реальні приклади робіт та дає додаткові коментарі до кожного питання. Таким чином, проходячи квіз, бізнес зможе не тільки кваліфікувати заявку, а й завоювати неабияку довіру потенційного клієнта, що дозволить а) збільшити конверсію у заповнення контактної форми; б) збільшити конверсію у наступний крок по воронці (наприклад, це замовити розрахунок вартості).
Формат такого квіза більше нагадує не формальне заповнення заявки та натискання кнопок. Це більше схоже на реальне спілкування, де можна застосувати усі можливості відео-контенту, вербальну та невербальну комунікацію і зробити шлях клієнта комфортним для нього. Це є і диджитал діалог.
Український стартап VideoQuiz вирішив обʼєднати можливості квізового сервісу, чат-боту та інтегрувати туди відео-контент, щоб бізнес міг створювати віртуальні діалоги з кастомерами. Таким чином, компанії зможуть збирати, кваліфікувати та прогрівати ліди одночасно. І все це за допомогою одного інструменту.
Тепер бізнес зможе створювати диджитал діалог зі своїми клієнтами та вийти на новий рівень стосунків, що має покращити довіру та залученість користувачів
У той самий час можливості для використання інтерактивних відео безмежні, і це не тільки про лідогенерацію. Можна проводити більш якісні конвертуючі опитування, інтегрувати відео у свій інтернет-магазин, проводити рекрутинг працівників, створювати інтерактивні уроки та вебінари тощо.
Як створити диджитал діалог
Сьогодні такий формат комунікації можна реалізувати через чат-бот або спеціальні сервіси по створенню відео-опитувань. Проте не кожен користувач хоче переходити у месенджер та підписуватись на бот. А сервіси по створенню відео-опитувань не мають необхідних маркетингових інструментів, таких як внутрішня аналітика, інтеграція з зовнішніми сервісами, можливість підключити власний домен і т.д.
Конструктор VideoQuiz дозволяє створити такий віртуальний діалог в своєму конструкторі, підключити необхідні інтеграції та застосовувати готове інтерактивне відео для будь-яких потреб бізнесу.
Потрібно буде просто завантажити готові частини відео у сервіс, налаштувати питання, розставити відео у правильному порядку і створити контактну форму. Результатом цих дій буде окреме посилання, яке можна використовувати як веб-сайт, куди направляти трафік прямо з реклами Facebook. Усі мітки будуть також відслідковуватись. Або ж можна підключити власний домен, інтегрувати квіз у вигляді віджету у свій веб-сайт та користуватись ним для власних цілей.
Зараз продукт знаходиться на стадії запуску MVP і буде проходити ще декілька етапів трансформації. Проте використовувати його можна уже зараз. Також можна відправляти фідбек та побажання по продукту і розробники стартапу обіцяють щирі винагороди за залученість.
Вихід на ринок запланований до кінця 2022 року, компанія планує залучити $200,000 на першому раунді інвестицій на розвиток продукту. Долучитись до тестування або просто слідкувати за виходом стартапу на ринок можна через їхні сторінки у LinkedIn або Instagram