Правильний догляд за металопластиковими вікнами — запорука їхнього привабливого зовнішнього вигляду та тривалої експлуатації. Але, на відміну від звичайних дерев’яних вікон, їх не потрібно іноді підфарбовувати. Це значно спрощує догляд.
Завод-виробник Нікс-М пропонує великий вибір вікон із якісного та надійного металопластику — оформлення замовлення на сайті niks-m.com займе лише кілька хвилин.
Як правильно мити металопластикові вікна
Мильний розчин — простий, але дієвий спосіб для миття рам металопластикових вікон. Він допомагає швидко позбутися пилу та бруду. Для миття профілю найкраще використовувати м’яку ганчірку або губку. Може бути також використана серветка з мікрофібри.
У продажу є спеціальні засоби догляду за вікнами з ПВХ. Вони не тільки чудово усувають бруд, а й роблять поверхню гладкою.
Що категорично заборонено робити з пластиковими вікнами
- Для миття профілю та скла не можна використовувати засоби, в основі яких є розчинники, луги, ацетон, кислота.
- Ні в якому разі не слід використовувати дротяні мочалки.
- Не можна драпати скло гострими предметами. Це може призвести до появи глибоких царапин та зіпсувати зовнішній вигляд склопакета.
- Не вішайте на стулку вікна речі.
Як правильно доглядати віконну фурнітуру
Спочатку м’якою щіткою акуратно видаліть бруд з вікон, а потім — мийте їх. Для чищення фурнітури зазвичай використовують жорсткий пензлик. Зокрема, за її допомогою очищають частини віконної конструкції, де рухаються притискні ролики. У цих місцях найчастіше накопичується бруд, пил, сухе мастило.
Потім потрібно відкрити вікно, м’якою вологою ганчіркою протерти всі приховані частини вікна. Особливу увагу слід звернути на з’єднання стулок та рам. У цьому місці може накопичуватися бруд, який заважає щільно притиснути стулку до рами. Очистіть бруд і заберіть усі сторонні предмети, які ви виявили. А позбутися жовтих плям на підвіконні допоможе перекис водню.
Особливості догляду за ущільнювачами пластикових вікон
Правильний догляд за ущільнювачами не менш важливий, адже без уваги протягом кількох років вони стануть нееластичними і крихкими. Регулярно перевіряйте стан гумових прокладок. Якщо вони зношені чи втратили свої властивості – необхідна заміна. Це допоможе уникнути протікань та енерговтрат.
Якщо ущільнювальні гумки зношені, утворюються продування та втрата тепла, знижується рівень шумоізоляції. Вікна можуть промерзати, частіше з’являтиметься конденсат. Фахівці рекомендують змащувати ущільнювач двічі на рік. Для цього спочатку видаліть бруд та пил, а потім обробіть його. Засіб для змащування гуми, що ущільнює, не повинен містити лугів, спирту або розчинників. Найкраще підходять засоби з гліцерином, силіконом, вазеліном.