Другий щорічний Барометр амбіцій малого та середнього бізнесу від Payoneer виявив, що два з п’яти МСБ, що прагнуть зростати, не готові до геополітичних ризиків
Payoneer (NASDAQ: PAYO), фінансово-технологічна компанія, яка надає малим і середнім підприємствам світу можливості здійснювати транзакції, вести бізнес і зростати на міжнародному рівні, сьогодні випустила свій другий щорічний Барометр амбіцій МСБ. Він містить результати опитування майже 3800 МСБ з 15 країн світу станом на початок 2024 року та оцінює вирішальні фактори для їхнього зростання.
Джон Каплан, генеральний директор Payoneer, зазначив: «Світ відкриває безпрецедентні можливості для зростання підприємців та малого бізнесу, які стають рушійною силою нової хвилі глобалізації. 46% опитаних нами МСБ вже мають міжнародну клієнтську базу, що на 4% більше, ніж минулого року. Однак, МСБ стикаються з дедалі більшою кількістю макроекономічних викликів і вдаються до використання технологій штучного інтелекту, встановлень партнерств з більшою кількістю постачальників та виходу на нові торговельні маршрути для підвищення ефективності».
Серед ключових висновків цьогорічного Барометра амбіцій МСБ:
- МСБ використовують інструменти на базі ШІ та розширюють коло постачальників для підтримки темпів свого зростання. Більшість опитаних планують або вже почали використовувати ШІ для допомоги у сфері обслуговування клієнтів (62%), мерчандайзингу (64%), управління запасами (62%), створення контенту (62%), аналізу конкурентів (64%) та ланцюгів постачань (63%). Що стосується останнього, в якості проактивної відповіді на макроекономічні виклики, МСБ диверсифікують свої ланцюги постачань, працюючи в середньому з 29 постачальниками (сюди входять також юридичні фірми та маркетингові агенції), у порівнянні з 21 постачальниками два роки тому. Майже дві третини респондентів вважають, що наявність диверсифікованої та міжнародної мережі постачальників допомагає захистити їхній бізнес від глобальних потрясінь.
- МСБ розширюють свою клієнтську базу, відкриваючи нові торгові коридори. Два з п’яти МСБ (40%) обирають ринки Європи та Центральної Азії як пріоритетні для розширення своєї клієнтської бази протягом наступних п’яти років, у порівнянні з 33% у 2023 році. Основні причини, чому респонденти планують розширюватися в цих регіонах, — це бізнес-можливості та доходи (45%), задоволення попиту клієнтів (38%) та регіональна близькість (37%). Це складова загальносвітової тенденції до посилення диверсифікації торгівлі в умовах тривалої торговельної напруженості між Китаєм і Північною Америкою, що ускладнює ведення бізнесу.
- Вихід на міжнародні ринки передбачає подолання перешкод – і МСБ готуються до цих викликів. Понад 40% респондентів вважають, що вони не готові до таких глобальних подій, як-то геополітичні конфлікти, бойкоти продукції та торговельні війни, у порівнянні з 36% у 2023 році. Питання кібербезпеки також в пріоритеті: зменшення ризиків кібербезпеки ймовірно стає ключовою бізнес-ціллю для МСБ (8% у 2023 році у порівнянні з 13% у 2024 році, що в результаті становить збільшення на 63%).
Барометр амбіцій МСБ 2024 також містить детальні результати опитування українських підприємств. Наступні дані дослідження дозволяють побачити унікальні риси українських підприємств на міжнародному рівні, їхні переваги та можливості для вдосконалення:
- Попри надважкі умови ведення бізнесу, українські МСБ демонструють значний прогрес у розширенні своєї глобальної присутності. 61% клієнтської бази українських МСБ є міжнародною, що є одним із найвищих показників серед опитаних країн. Для порівняння, по всьому світу середня частка міжнародних клієнтів становить 46%.
- Українські МСБ диверсифікують мережу клієнтів та постачальників, що свідчить про певну стійкість та гнучкість перед зовнішніми загрозами. Аналогічно із середньосвітовими показниками, 63% респондентів з України вважають, що наявність різноманітної та глобальної мережі постачальників допомагає захистити малий бізнес від збоїв. Середня кількість постачальників, з якими працюють українські МСБ, збільшилася на 45% за останні два роки — з 19,7 постачальників у 2022 до 28,9 у 2024. ТОП-3 країн, до яких українські МСБ найчастіше здійснюють та з яких отримують платежі — це США (53%), Польща (23%) і Німеччина (20%).
- Вихід на глобальні ринки надає МСБ низку відчутних переваг. 64% опитаних відзначають збільшення доступу до нових клієнтів, 58% повідомляють про підвищення ефективності інновацій, 53% згадують про полегшений доступ до постачальників, 52% бачать кращі фінансові показники, а 50% відзначають доступ до високоякісних постачань.
- Крім переваг, МСБ в Україні також стикаються з рядом бар’єрів на шляху до міжнародних ринків. Місцеві обмеження та санкції (41%) та зовнішні події/перебої (41%) вважаються ключовими перешкодами для розширення бізнесу. Власники малого бізнесу в Україні також стикаються з низкою перешкод, що стосуються доступу до капіталу, включаючи високий коефіцієнт заборгованості до доходу (42%), нестабільні фінансові показники (42%) та обмежені особисті або професійні мережі (37%).
«МСБ отримали величезні можливості розвитку внаслідок зростання попиту на глобальному рівні», — зазначила Беа Ордонез, фінансова директорка Payoneer. — «Наше дослідження показує, що МСБ продовжують розширювати свою діяльність за кордоном, виходячи на нові ринки та розширюючи торговельні коридори. Для цього МСБ активно опановують цифровізацію та інновації, співпрацюють з різноманітними постачальниками та партнерами, які допомагають реалізовувати їхні глобальні амбіції».
Дізнатися більше про Барометр амбіцій малого та середнього бізнесу від Payoneer та побачити цьогорічні результати можна за посиланням:
https://www.payoneer.com/uk/resources/smb-barometer-2024/ .
Про Барометр амбіцій МСБ
Другий щорічний Барометр амбіцій МСБ від Payoneer містить результати опитування 3779 представників МСБ на керівних посадах (фінансові директори, генеральні директори, власники, керівники), що демонструють їхній прогрес, цілі та бар’єри на шляху до успіху. Опитування проводилося спільно з Oxford Economics та охопило респондентів із 15 країн (Сполучені Штати, Китай, Колумбія, Філіппіни, Південна Корея, Індія, В’єтнам, Аргентина, Бразилія, Туреччина, Пакистан, Сербія, Бангладеш, Ізраїль та Україна). Опитування проходило в режимі онлайн у січні-лютому 2024 року. Опитані підприємства є важливими рушіями економіки, тому думка їхніх керівників є цінним джерелом інформації про стан МСБ у світі.
Застереження щодо прогнозних заяв
Цей пресреліз, а також усні заяви, зроблені час від часу представниками Payoneer, можуть вважатися “прогнозними заявами” у розумінні положень “безпечної гавані” Закону США про реформу судового розгляду приватних цінних паперів 1995 року. Прогнозні заяви, як правило, стосуються майбутніх подій або майбутніх фінансових чи операційних показників Payoneer. Наприклад, прогнози щодо майбутніх доходів, вартості транзакцій та скоригованої EBITDA є прогнозними заявами. В деяких випадках ви можете визначити прогнозні заяви за такою термінологією, як “може”, “повинен”, “очікує”, “має намір”, “планує”, “буде”, “оцінює”, “передбачає”, “вірить”, “прогнозує”, “потенційний” або “продовжувати” або заперечення цих термінів, їх варіацій або схожої термінології. Такі прогнозні заяви підлягають ризикам, невизначеностям та іншим факторам, які можуть призвести до того, що фактичні результати суттєво відрізнятимуться від тих, що виражені або передбачені такими прогнозними заявами. Ці прогнозні заяви базуються на оцінках та припущеннях, які, хоча й вважаються обґрунтованими Payoneer та його керівництвом, залежно від випадку, є за своєю природою непевними. Факторами, які можуть призвести до того, що фактичні результати суттєво відрізнятимуться від поточних очікувань, зокрема, але не обмежуючись ними: (1) зміни в застосовних законах або нормах; (2) можливість того, що на Payoneer можуть негативно вплинути геополітичні події та конфлікти, такі як нинішній конфлікт між Ізраїлем та ХАМАС, та інші економічні, комерційні та/або конкурентні фактори; (3) зміни в припущеннях, що лежать в основі наших фінансових оцінок; (4) результат будь-яких відомих або невідомих юридичних чи регуляторних проваджень; (5) інші ризики та невизначеності, викладені у Річному звіті Payoneer за формою 10-K за період, що закінчився 31 грудня 2023 року, та у майбутніх звітах, які Payoneer час від часу може подавати до Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC). Нічого в цьому пресрелізі не слід розглядати як заяву будь-якої особи про те, що прогнозні заяви, викладені тут, будуть досягнуті або що будь-які з передбачуваних результатів таких прогнозних заяв будуть досягнуті. Вам не слід надмірно покладатися на прогнозні заяви, які дійсні лише на дату їхнього складання. Payoneer не зобов’язана оновлювати ці прогнозні заяви.
Дисклеймер: Інформація, що міститься тут і в Барометрі амбіцій МСБ, надається лише для інформаційних цілей і не є професійною, експертною, фінансовою, податковою чи юридичною консультацією. Payoneer ні за яких обставин не несе відповідальності за будь-які збитки чи втрати, включаючи, без обмежень, непрямі або випадкові збитки чи втрати, або будь-які збитки чи втрати, понесені у зв’язку з наданою інформацією.