Після блокування соціальної мережі Вконтакте питання прослуховування музики стало дуже гострим, багато хто почав використовувати сторонні сайти, хтось знайшов обхід блокування, хтось повернувся до старих, “дідівських” методів і почав качати музику на комп’ютер або телефон, але ми знайшли для вас найкращі, легальні й зручні способи, щоб послухати музику онлайн.
Якщо ви не хочете платити
1. SoundCloud
Один з кращих сервісів, де можна послухати ремікси на сучасні хіти або ж дізнатися про нових, ще зелених виконавців заходу, які тільки набирають обертів популярності. SoundCloud ідеально підійде для тих, хто любить реп і електронну музику, адже саме там діджеї з усього світу викладають власні треки і набирають першу аудиторію. А репери, в тому числі і відомі, можуть ділиться своїми треками, які записують заради задоволення.
Є можливість купити підписку, щоб слухати всю музику, яку викладають на сайті, в тому числі і треки від відомих виконавців.
2. YouTube
Хоча цей спосіб не дає можливості слухати музику в дорозі, коли у тебе немає інтернету, але в усьому іншому він відмінний. На YouTube можна створювати власний плейлист, просто додаючи улюблені відеокліпи або ж відео з треками. Також можна знайти спеціальні канали, які викладають музику для себе і самі можуть створювати плейлисти. Це зручно, так як на сайті є автоматичне відтворення відео, але іноді може заважати реклама. У всьому іншому це безкоштовний і вигідний варіант.
3. TuneIn
Якщо ви не любитель власних плейлистів, а віддаєте перевагу радіо, то TuneIn ідеальний варіант для вас. Це величезний збірник радіостанцій світу, тут ви можете послухати як музику, так і розмови радіоведучих та іншу інформацію. Зручний пошук по виконавцю або за назвою пісні надасть вам радіостанції, на яких вона грає прямо зараз, якщо ви, все таки, хочете послухати щось певне.
4. Deezer
Один з найстаріших сайтів, де можна послухати музику. В цілому, підписка дає набагато більше можливостей, але і безкоштовний режим непоганий. У ньому є реклама і музику можна слухати тільки онлайн. Головним плюсом Deezer є режим Flow, де вам підбирають схожі треки з тих, що ви вже прослухали, а також нагадують про старі, які ви любили раніше.
Якщо ви не проти заплатити
1. Tidal
Один з кращих сервісів, так як він пропонує музику для тих, хто цінує її якість. Раніше сайт пропонував пройти спеціальний тест, щоб користувач знав, чи варто йому витрачати гроші на формат FLAC/ALAC, або ж йому вистачає стандартних форматів для насолоди музикою. Також цей сервіс характерний тим, що багато відомих виконавців роблять ексклюзивні дрібниці для них, на зразок викладають альбом раніше тільки у них або новий сингл. Зараз це відбувається все менше, і менше, проте Tidal непоганий варіант, якщо ви готові платити за якість.
2. iTunes
Старий, добрий Apple Music. Для тих у кого є техніка Apple – найідеальніший варіант. На даний момент iTunes є одним з головних сервісів, на якому люди слухають і купують музику. Найголовніші новинки виходять тут, всі топові музиканти без питань продають свою музику тут. Зручний, дає можливість створювати власні плейлисти і знаходити новинки за смаком. Безкоштовний період цілих три місяці, можна спробувати заощадити, створюючи незліченну кількість акаунтів (для зовсім скупих людей).
3. Google Play Музика
Такий же сервіс, як і iTunes, але гірший. Не завжди можна знайти всі пісні, в основному тільки ті, які увійшли до альбому, окремі або додаткові треки не завжди присутні. Незручний пошук по виконавцям, особливо якщо імена у двох однакові, то ймовірно, їх треки перемішаються. Але є прекрасні функції, на зразок плейлисти або радіостанції, де можна послухати музику під настрій або за захопленнями. Зручно шукати і насолоджуватися новими треками завдяки таким ось плейлистам.
4. Spotify
Найпопулярніший стрімінговий сервіс в світі, який чомусь навіть нагадує соціальні мережі, де люди не просто слухають музику, а й обмінюються треками, обговорюють їх і просто люблять музику. Підписка відносно недорога, перші два місяці всього два долари, потім за стандартним тарифом. Останнім часом Spotify привертає все більше і більше уваги з боку відомих виконавців: вони роблять унікальні можливості для фанатів, які доступні тільки на сервісі, залучають виконавців за допомогою своїх секретних проектів і багато іншого.
Невеликий лайфхак:
Якщо підписка для вас велике задоволення, але слухати музику дуже хочеться, то багато сервісів пропонують підписку для студентів, яка дешевша. Також всі сервіси пропонують “сімейну підписку” яка дешевша звичайної та при цьому, ви можете розділити ціну на кілька людей, наприклад підговорити своїх друзів і всім разом оплачувати музику. Плейлисти при цьому не заважають, у кожного користувача окремий акаунт.