Нещодавно сервіс мультипосилань Linktree заблокували, тому у багатьох виникло нагальне питання щодо пошуку альтернатив. На українському ринку є досить багато різноманітних альтернатив, але більшість статей з порівняннями різноманітних сервісів датуються 2022, 2021 і навіть 2020 роками. В деяких із статей ще досі присутні сервіси типу Taplink (російський сервіс) або mssg me (намагається виглядати як український сервіс, але не все так просто).
В цій статті буде актуальний список сервісів для створення мультипосилань, які дійсно українські і не мають російського коріння. Всі думки і судження щодо сервісів суб’єктивні, майте це на увазі. Гадаю, кожен зможе оцінити той чи інший сервіс для себе самостійно.
Для кожного з сервісів я створю тестовий акаунт, надам посилання на нього (щоб ви побачили фінальний результат) і напишу свою суб’єктивну думку щодо сервісу.
Популярні сервіси, які легко знайти
Якщо якогось сервісу немає в переліку – його не так просто знайти або просто я не знайшов його. Надсилайте інші сервіси в коментарі або мені в особисті повідомлення.
1. Choko.Link
Сервіс знайшов завдяки рекламі по запиту “сервіс мультипосилань”, форма реєстрації трішки довга, але терпимо. Налаштовувати власний профіль трішки тяжко, дизайн не дуже радує. Внизу є банер “Хочу таку сторінку 😍”, який дуже відволікає.
Посилання на профіль: https://choko.link/testaccount101
2. Clixby
Сервіс знайшов завдяки органічній видачі, по ціні дорожчий за Choko.Link. Форма реєстрації приємна, дизайн на рівень вищий за попереднього конкурента. Внизу є текст “Працює на Clixby”, не дуже подобається мені. На кожній сторінці є модуль для поширення — можна поділитись QR-кодом на профіль.
Посилання на профіль: https://clxb.ee/testaccount101
3. Uaddme
Сервіс знайшов завдяки рекламі по запиту “сервіс мультипосилань”, цікава форма реєстрації – ймовірно найпростіша з усіх інших. На кожній сторінці є модуль для поширення — можна поділитись QR-кодом на профіль. Єдиний мінус – не можна змінити позиції (вверх/вниз) елементи, вони визначені наперед, але це компенсується загальним дизайном та легкістю сприйняття платформи, поки що цей сервіс виграє з-поміж інших. Мінімальний платний тариф дешевший, ніж в конкурентів.
Посилання на профіль: https://uadd.me/testaccount101
4. Passlink
Сервіс знайшов в органічній видачі Google. Являється майже точною копією Clixby, тому навіть огляд писати не буду. Або власники Clixby створили собі самі сервіс-конкурент, щоб захопити більшу частину ринку, або хтось повністю скопіював уже існуючий сервіс. Хоча, можливо саме Passlink був першим, в деталі не заглиблювався. В цьому сервісі я заплутався ще більше, ніж в Clixby. Купа налаштувань, всі вони в одній великій купі, тяжко розібратися.
Посилання на профіль: https://passlink.pro/testaccount101
5. єВізитка
Сервіс знайшов в збірнику сервісів (Instagram пост). Дуже дивно, що сервіс мімікрує під державний сайт. Схожість із сайтом Дії доволі велика, але лише в верхній частині сайту, далі починається трішки інший дизайн. Дуже дивна адмінка, в якій є дивний WYSIWIG редактор, помилки в словах і велика кількість налашувань, які продовжуються вправо аж до закінчення меж мого екрану.
Посилання на профіль: https://evizitka.cc/id/testova-storinka *
* Примітка: після створення візитки я не зміг її відредагувати, фінальна сторінка візитки виглядає максимально дивно і лічильник переглядів зараховує кожен візит, навіть якщо це одна й та ж сама людина.
6. UniLink
Сервіс знайшов в збірнику сервісів (Instagram пост). Українську мову на сайті не знайшов, що для мене доволі дивно. Чомусь не зміг зареєструватися в сервісі завдяки email, довелось реєструватися завдяки Google акаунту. Приємна і проста форма реєстрації, цікава функція міграції з інших сервісів. Сервіс явно позиціонується не зовсім вірно, гадаю це більше конструктор міні-сайтів, а не конструктор посилань, занадто багато різних блоків.
Посилання на профіль: https://unilink.us/testaccount101
7. WebsLi
Сервіс знайшов в збірнику сервісів (Instagram пост). В адмінці дуже багато налаштувань та функцій, це робить процес створення візитки довшим. Крім цього, при завантаженні файлів (аватарки, наприклад) наявна російська мова, хоча весь інший інтерфейс українською. Крім цього на моїй сторінці внизу має текст російською мовою щодо порушення якихось прав.
Посилання на профіль: https://testaccount101.websli.net/
Інші сервіси
Крім вище перелічених сервісів був знайдений ще один сервіс – https://fb.co.ua/, але це аналог 2 і 4 сервісу. Здається, що хтось виклав на GitHub відкритий сирцевий код платформи і українські підприємці вирішили скористатися цим, щоб заробити грошенят.
Mssg me аналізувати не буду, тому що по замовчуванню відкривається російська мова, на сайті є підозрілі акаунти і також до недавнього часу там стояла Яндекс.Метрика. Якщо у вас є друзі, які використовують цей сервіс — знайте, вони в небезпеці.
Такі сервіси, як SendPulse та інші розглядати не буду, тому що початково функціонал таких сервісів значно відрізняється від того, що я аналізував в цьому списку.
Який же сервіс обрати?
В українському медіапросторі є доволі багато сервісів скорочення посилань, але дійсно толкових, функціональних і красивих дуже мало. Я не можу радити вам той чи інший сервіс, адже кожен з них призначений для своїх цілей – в одному сервісі можна переміщувати блоки місцями, а в іншому – ні, наприклад. Також смак по дизайну у всіх різний, тому ті сервіси, які сподобались мені можуть не сподобатися іншим.
Для себе я обрав переможця, який виділяється простотою і мінімалізмом, тому що це в моєму дусі. Ви ж обирайте той сервіс, який сподобається конкретно вам і буде відповідати всім вашим цілям.
Крім цього хочеться звернути увагу на одну з останніх новин, в якій сказано що блокування Linktree було відмінено, адже Кіберполіція завершила протидію масштабній шахрайській схемі, організатор якої використовували сервіс для генерування посилань на фішингові сайти, які відтворювали інтерфейс офіційних сайтів для отримання фінансової допомоги від держави.
Через це раджу обирати дійсно український сервіс, на якому відбувається модерація акаунтів та відсутня толерантність до всього російського.