Україна — місце народження багатьох інноваційних продуктів та технологій, якими користується весь світ. Нам є чим пишатися та що розповісти іноземним друзям. Ось українські розробки, які заробили світову популярність та тримають інтерес до себе.
Hideez Key
Універсальний безпечний ключ для управління паролями та особистою інформацією, що поєднує функції аутентифікатора, RFID-картки та Bluetooth-ключа.
Він представлений спеціальним браслетом та брелком, можна вибрати те, що вам пасує. Система пам’ятає старі паролі та генерує нові, якщо ви десь реєструєтесь. Вона здатна вмикати або вимикати телефон, ноутбук. Всього можна зберегти до 1000 паролів і це цілком безпечно.
Модульні будинки PassivDom
Автономні будинки, повністю енергетично незалежні, створені з турботою про довкілля не могли залишитися без світової уваги. В Україні бренд працює під маркою PassivDom, а для світового ринку використовується назва Haus.me.
Компанія спеціалізується на мікробудинках, які можна поставити де завгодно та не відмовляти собі в комфорті. Автор ідеї та засновник стартапу Максим Гербут говорить, що для реклами проекту не було використано ні копійки.
Після того, як технологією зацікавились американці, популярність проекту різко виросла. Зараз будинки продаються по всьому світу. Детальніше про проект та його варіанти, можна подивитися на сайті компанії haus.me.
Delfast Top 3.0
Запущений в 2014 році стартап спеціалізувався на розробці швидкісних екологічних велосипедів, які могли б використовуватися для доставки товарів. Але з маленької ідеї виріс великий бізнес.
Компанія Delfast випустила найшвидший електричний велосипед, який зайняв своє місце в книзі Гіннеса. Подібна модель зараз коштує більше 6000$. Велосипеди Delfast випускаються та продаються в 40 країнах світу.
SolarGaps
Український вклад в розвиток світової зеленої енергетики. Розумні жалюзі стильно доповнюють інтер’єр та виробляють енергію. SolarGaps — перші в світі фасадні жалюзі, які мають сонячні панелі.
Така технологія приваблива для країн з великою концентрацією сонця. Європа зацікавлена в зменшенні витрат на енергоносії та негативного впливу на планету.
Cardiomo
Це пристрій для дистанційного моніторингу роботи серця, розроблений однойменною українською компанією. В 2023 році пристрій отримав почесну винагороду та визнання в Японії.
Cardiomo представляє собою невеликий пластир, який приєднується до хмарної платформи під управлінням штучного інтелекту. З допомогою цього пристрою можна діагностувати серцево-судинні захворювання на ранній стадії.
GitLab
Веб-платформа для розробників заснована харків’янином на ім’я Дмитро Запорожець. Додаток дозволяє команді програмістів одночасно працювати над кодом, вносити свої правки та повертати назад першу версію, якщо фінальна не відповідає вимогам.
Капіталізація компанії на даний момент сягає більше 1 млрд доларів, а продукт використовується в багатьох країнах світу.
PetCube
Інтерактивна камера для домашніх тварин, яка дозволяє власникам стежити за своїми улюбленцями та взаємодіяти з ними на відстані. На Kickstarter стартап зібрав більше 300 000$ та став найкращим серед претендентів на оригінальність.
Офіси стартапу знаходяться в Києві, Сан-Франциско та в Китаї (місто Шеньджень). Компанія орієнтована на США, більшість прибутків надходить з цього ринку. Купити PetCube без проблем можна в Україні та в країнах Європи. Детальніше познайомитись з продуктом та компанією можна на офіційному сайті petcube.com.
А які українські стартапи зі світовою популярністю знаєте ви?