Останні півроку криптовалюти в Україні стали більш популярними, що підтверджується дослідженням Merchant Machine. У ньому йдеться, що держава піднялася з четвертої на другу позицію щодо використання криптовалют та кількості компаній, які приймають її як оплату. Які торгові пари зараз найпопулярніші в нашій геолокації, а також де купити криптовалюту українцю — читайте у матеріалі.
Найпопулярніші активи
За даними експертів великої криптовалютної біржі WhiteBIT, найбільш популярними торговими парами серед українських користувачів останнім часом є USDT/UAH, BTC/USDT, BTC/UAH. Топову п’ятірку закривають ефір у парі з тезером (ETH/USDT), а також SOL у парі з USDT.
Чому ці активи
З початком військового вторгнення на територію України жителі країни опинилися у більш хиткій економічній ситуації. Відбулася девальвація гривні на офіційному ринку, тоді як чорний ринок спочатку взагалі не пропонував купівлю долара і євро, а після появи валюти на ринку встановив на купівлю високі ціни. Ймовірно, це у якийсь момент допомагало криптоінвесторам із питанням, які криптовалюти купувати.
USDT — він же тезер, є стабільною криптовалютою. Її вартість від початку існування і до сьогодні дорівнює 1:1 до долара. І для багатьох українців, котрі втратили доступ до купівлі валюти, саме цей віртуальний актив став рішенням на користь захисту своїх доходів.
З цієї причини криптоінвестори стали частіше звертатися до депозиту USDT під відсотки. У цьому випадку криптовалютні біржі беруть у борг активи у своїх клієнтів, за що нараховують плату у відсотковому співвідношенні. На прикладі, скажімо, SMART-стейкінгу WhiteBIT: можна залишити $1000 USDT на рік під 30% зверху, і на виході отримати $1300 (1300 USDT). В умовах хиткої економічної ситуації та нестабільного становища в Україні банки не можуть бути настільки ж надійними щодо долара, як криптобіржі.
Водночас такі криптовалюти, як біткоїн та ефір, що займають найбільшу частку ринку капіталізації, вважаються серед більшості надійнішими для вкладень. Bitcoin — перша криптовалюта, в яку вкладали та продовжують вкладатися інституційні інвестори, а Ethereum, у свою чергу, проводить перехід із алгоритму PoW на PoS. Це на перспективу позитивно вплине як на вартість та швидкість транзакцій, так і є кроком на шляху до “зеленого майнінгу” криптовалюти в Україні та світі. На цьому фоні актив в останній місяць піднявся із $1300 до $2000.
Враховуючи вищенаведені причини, ці активи стали не тільки найбільш високоліквідними на ринку, але також найпопулярнішими криптовалютами для депозиту під відсоток. Зрозуміло, тут потрібно вибирати умови. За результатами моніторингового дослідження, переважно біржі максимально пропонують 13-15%. Винятком є манілаундрингові майданчики, які дають максимум 17% річних, а також криптовалютна біржа WhiteBIT, яка на річний депозит біткоїну чи ефіру дає 28% та 30% відповідно.