Лінкбілдинг — це метод просування сайту, спрямований на збільшення кількості зовнішніх посилань. Якщо на ресурс ведуть посилання з інших джерел (беклінки), це є ознакою його популярності і авторитетності. Пошукові системи враховують зворотні посилання, як фактор ранжування за запитами користувачів.
У цій статті ми розберемо інструменти, за допомогою яких можна отримати корисну інформацію про беклінки сайту і зробити процес формування посилальної маси простішим.
Як створити беклінковий (посилальний) профіль сайту?
Щоб зовнішні посилання приносили користь ресурсу, має значення сукупність факторів: загальна кількість беклінків; тематика і якість майданчиків, на яких вони розміщені; тексти посилань (анкор) і інші параметри.
Важливі етапи зовнішньої оптимізації
1. Аналіз посилального профілю сайту
Інструменти перевірки зворотних посилань надають список всіх URL-адрес, спрямованих на ресурс; доменів, що посилаються; анкорів. Також звіти можуть включати інформацію про метатеги dofollow/nofollow, що дозволяють або забороняють роботам переходити за беклінком, дані про загублені посилання або посадкові сторінки, які недоступні.
Моніторинг зовнішніх URL роблять в рамках SEO-аудиту сайту, а також для аналізу посилального профілю конкурентів, що лідирують у видачі. Це дає можливість знайти зв’язок між зворотними посиланнями і позиціями, які сторінки займають в пошуку, і підвищити ефективність своєї стратегії по лінкбілдингу.
2. Отримання нових посилань
Зовнішня оптимізація допомагає збільшити кількість посилань сайту, коли природних беклінків недостатньо. Щоб отримати більше зворотних посилань, необхідно знайти сайти-донори, які готові розмістити у себе URL на інший ресурс.
В процесі лінкбілдингу важливо вибирати ресурси з відповідною тематикою, оцінювати їх якість і потім зв’язуватися з власниками. Біржи посилань є посередниками між сайтами-донорами, які розміщують беклінки, і сайтами-акцепторами, яким потрібно ці посилання отримати.
Перед тим, як розмістити посилання, оцінюють якість домену. Найбільш корисними для сайту є беклінки, спрямовані з трастових, тобто авторитетних видань.
3. Індексація беклінків
Зворотні посилання приносять користь сайту тільки після їх індексації пошуковою системою. Після розміщення беклінків потрібно відстежувати, чи були вони виявлені роботами пошукових систем. Є способи, які допомагають прискорити потрапляння нового URL в індекс.
4. Відстеження доступності беклінків після розміщення
Після індексації зворотних посилань важливо періодично перевіряти, чи коректно вони працюють. Наприклад, якщо адреса посадкової сторінки, на яку веде беклінк, змінена, при переході по ній буде відображатися помилка 404 (Page not found).
«Биті» посилання на сайті можуть негативно впливати на його позиції у видачі. Їх потрібно вчасно знаходити і усувати, наприклад, зв’язуватися з власником сайту-донора і просити замінити URL на актуальний.
Інструменти для різних етапів лінкбілдингу
Тепер подивимося, які майданчики і сервіси будуть корисні в процесі посилального просування.
Аналіз посилального профілю сайту
Інструменти аналізу посилань дають можливість дізнатися, які URL спрямовані на сайт/певну веб-сторінку, отримати списки сайтів-донорів, анкорів і іншу інформацію.
1. Google Search Console
Search Console — це набір інструментів від Google для аналізу сайтів. У розділі «Посилання» можна знайти таку інформацію:
- кількість зовнішніх посилань;
- кількість доменів, що посилаються;
- анкори.
Мова інтерфейсу: є версія українською.
Умови використання: сервіс є безкоштовним і призначений для аналізу свого ресурсу. Щоб подивитися звіт по посиланнях, потрібно підтвердити права на сайт.
2. Bing Webmaster
Bing Webmaster — інструмент для веб-майстрів, орієнтованих на просування в пошуковій системі Bing, є набір інструментів для аналізу сайту. Він включає звіт Backlinks з такими даними:
- кількість зовнішніх посилань;
- кількість доменів, що посилаються;
- анкори.
Мова інтерфейсу: є версія російською.
Умови використання: сервіс є безкоштовним. Доступ до статистики ресурсу можливий після перевірки прав на нього.
3. Сайт Експлорер від Ahrefs
Серед опцій для інтернет-маркетингу від Ahrefs є «Site explorer» для аналізу сайту. У розділі «Backlink profile», присвяченому зворотним посиланням, такі дані:
- кількість зовнішніх посилань;
- кількість доменів, що посилаються;
- кількість нових і втрачених беклінків;
- анкори;
- графік з наочним відображенням приросту нових URL;
- поділ посилань по доменних зонах;
- відображення беклінків, розміщених на сторінках з метатегами dofollow/nofollow.
Мова інтерфейсу: англійська.
Умови використання: мінімальний тариф Lite становить 99 доларів на місяць і передбачає ведення до 5 проєктів одночасно.
4. Majestic
Majestic — сервіс надає інформацію про кількість і якість зовнішніх посилань. Опція Bulk Backlink Checker дає можливість проводити аналіз до 400 URL одночасно. У звіт про беклінки входить:
- кількість зовнішніх посилань;
- кількість доменів, що посилаються;
- анкори;
- мова сайту, на якому розміщений беклінк;
- відображення беклінків, розміщених на сторінках з метатегами dofollow/nofollow.
Мова інтерфейсу: є версія російською.
Умови використання: мінімальний тариф Lite становить 49 доларів на місяць.
5. Аналіз беклінків від SE Ranking
SE Ranking — платформа для SEO-фахівців надає інструмент «Аналіз беклінків». Для перевірки посилань на сайті потрібно вказати домен свого сайту або конкурента. Система генерує звіт, куди потрапляє ключова інформація за посилальним профілем:
- кількість зовнішніх посилань;
- кількість доменів, що посилаються;
- анкори;
- типи беклінків (dofollow, nofollow);
- кількість нових і втрачених посилань;
- графік з наочним відображенням приросту нових URL;
- розподіл беклінків в залежності від типу посадкової сторінки;
- розподіл посилань по доменних зонах;
- інформація про беклінк з dofollow/nofollow і їх процентне співвідношення.
Мова інтерфейсу: є версія російською.
Умови використання: для доступу до всіх інструментів сервісу потрібно поповнити баланс на суму від 20 доларів. Вартість аналізу посилального профілю для одного домену складає один долар. Кількість сайтів, для яких можна робити моніторинг посилань, не обмежена.
6. Meet Link Explorer від MOZ
Серед можливостей маркетингової платформи MOZ є аналіз беклінків. Звіт «Inbound links» містить:
- кількість зовнішніх посилань;
- кількість доменів, що посилаються;
- анкори;
- кількість нових і втрачених беклінків.
Мова інтерфейсу: англійська.
Умови використання: при створенні облікового запису на сервісі можна аналізувати беклінки до 10 сайтів в місяць.
7. Monitor Backlinks
Monitor Backlinks — SEO-платформа, яка проводить моніторинг беклінків і виводить дані у вигляді звіту з основними метриками.
- кількість зовнішніх посилань;
- кількість доменів, що посилаються;
- анкори;
- графік з наочним відображенням приросту нових URL.
Мова інтерфейсу: англійська.
Умови використання: мінімальна вартість пакету (Start) становить 25 доларів. У нього входить аналіз одного сайту і двох конкурентів.
8. Linkody
Linkody — сервіс для лінкбілдингу і аналізу посилального профілю. У звіті про беклінки є:
- кількість зовнішніх посилань;
- дата виявлення URL;
- кількість доменів, що посилаються;
- анкори;
- нові і втрачені посилання.
Мова інтерфейсу: англійська.
Умови використання: мінімальний тариф Webmaster становить 14,9 доларів в місяць з можливістю аналізувати два домени.
Сервіси для отримання посилань
Є сервіси, які допомагають у побудові посилальної маси, включаючи автоматизовану покупку беклінків. Розглянемо кілька прикладів.
1. Біржа посилань Collaborator
Collaborator — це біржа посилань, яка дозволяє просувати сайт за допомогою PR-статей та пресрелізів на якісних майданчиках.
На платформі представлено понад 29 000 трастових майданчиків різних тематик: ЗМІ (новини), бізнес і фінанси, розваги та хобі, технології тощо.
Collaborator відкриває нові можливості для просування проєктів у понад 130+ країн світу різними мовами: англійська, французька, іспанська, польська, німецька та інші.
Зручна система фільтрації допоможе швидко обрати якісний майданчик за важливими параметрами: країна, тематика, мова, формат публікації, вартість розміщення та багато інших.
Скористайтесь функцією Пошуковий агент, що буде сповіщати про появу нових майданчиків під створений фільтр з необхідними параметрами.
Мова інтерфейсу: українська.
Умови використання: після безкоштовної реєстрації необхідно перейти до каталогу, обрати сайт, поповнити баланс і розмістити завдання для власника сайту.
2. Cистема крауд-маркетингу Referr.com.ua
Referr.com.ua — перша професійна система крауд-маркетингу та комплексного лінкбілдингу. Пропонує крауд-маркетингові посилання, розміщення у сабмітах (каталоги, директорії, сайти пошуку роботи, соціальні мережі тощо), Link Insertions та послугу «комплексний лінкбілдинг під ключ». Працюють у 40+ країнах світу українською, англійською, німецькою, італійською, іспанською, французькою, польською та іншими мовами.
Також кожному клієнту доступний каталог майданчиків для лінкбілдингу, який налічує 6 800+ сайтів різних типів, тематик та гео.
Мова інтерфейсу: українська, російська.
Також є міжнародна версія сервісу: Brandcitations.com
Умови використання: щоб почати роботу, потрібно зареєструватися, додати проєкт, поставити ТЗ та обрати відповідний тариф / SEO-пакет / майданчики у каталозі.
Для міжнародних та українських проєктів потрібні різні акаунти (1 акаунт — 1 валюта).
3. Search Engine Ranker від GSA
Search Engine Ranker — програма для автоматичного створення зворотних посилань від розробника GSA (German Software Development and Analytics). На відміну від бірж посилань тут немає каталогу сайтів. Принцип роботи софта полягає в автоматизованому пошуку майданчиків з подальшою реєстрацією та розміщенням беклінків. Таким чином, можна збільшувати кількість посилань за короткий термін.
Мова інтерфейсу: англійська та німецька.
Умови використання: вартість програми Search Engine Ranker — 99 доларів.
Показники якості домену
При виборі майданчика для розміщення посилання варто звертати увагу на відвідуваність сайту-донора (трафіку), обсяг його посилальної маси і інші критерії. Деякі з сервісів для аналізу посилань, про які ми говорили вище, надають власні показники авторитетності домену.
Domain Authority від MOZ
Оцінка сайту Domain Authority (DA) може мати значення від 1 від 100. Не неї впливають різні чинники, але основні — це кількість і авторитет зовнішніх посилань.
Alexa Rank
Параметр для порівняння ресурсів за популярністю, заснований на двох критеріях — унікальні відвідування сайту за останні три місяці і кількість переглядів сторінок.
Domain Trust від SE Ranking
Параметр для оцінки авторитетності ресурсу. На нього впливає результат від загальної кількості зворотних посилань і доменів, звідки вони спрямовані.
Trust Flow і Citation Flow від Majestic
Метрика Trust Flow залежить від авторитету сайтів, а Citation Flow — від кількості цитувань для конкретної URL-адреси або домену.
Індексація беклінків
Щоб повідомляти пошуковим системам про нові беклінки і прискорювати їх індексацію, використовують ping сервіси. Система отримує URL сторінки, на якій розміщено посилання на сайт, і повідомляє про них роботам, що сканують сторінки.
1. Pingxpert
Pingxpert — програма, яка сповіщає ping-сервіси про зазначену сторінку, після чого її відвідують краулери.
Мова інтерфейсу: російська.
Умови використання: безкоштовно.
2. PingFarm
PingFarm — онлайн-інструмент з полем введення для URL-адрес, які повинні бути проіндексовані. Під основною формою знаходиться блок з ping-сервісів, з яких можна вибрати потрібні.
Мова інтерфейсу: англійська.
Умови використання: безкоштовно.
3. Ping-сервіс від Smallseotools
Smallseotools — серед корисних для SEO інструментів на сайті Small Seotools є форма введення URL-адрес з обмеженням до 10. У випадаючому списку нижче потрібно вибрати категорію, до якої належить сайт.
Мова інтерфейсу: є версія російською.
Умови використання: безкоштовно.
Пошук непрацюючих беклінків
Ці інструменти допоможуть знайти беклінки, при зверненні до яких браузер віддає код, відмінний від успішного статусу 200 ОК.
1. Check My Links
Check My Links — розширення Google Chrome для пошуку непрацюючих посилань в контенті завантаженої сторінки. Елементи, виділені зеленим, кажуть про успішну роботу посилання, а червоні — про помилку. URL-адреси та статуси всіх посилань на сторінці в журналі Javascript Console.
Мова інтерфейсу: англійська.
Умови використання: безкоштовно.
2. Broken Link Builder
Broken Link Builder — якщо порівнювати цей інструмент з попереднім, тут не потрібно завантажувати кожну сторінку в браузері окремо. Програма сама знаходить всі «биті» посилання зазначеного домену.
Мова інтерфейсу: англійська.
Умови використання: мінімальна оплата за місяць використання становить 67 доларів.
3. «Аналіз сайту» від SE Ranking
Крім моніторингу беклінків домену у сервісу SE Ranking є інструмент для комплексного SEO-аудиту. Він містить блок, де відображуються статуси зовнішніх посилань.
В першу колонку потрапляють непрацюючі URL, в другу — виправлені, а в третій відображаються нові беклінки з відповідним статусом, що з’явилися після попередньої перевірки.
Висновок
Зовнішня оптимізація впливає на позиції веб-сторінок за запитами і кількість потенційних клієнтів, які переходять на сайт. Якщо використовувати перераховані інструменти, можна створити ефективну стратегію по лінкбілдингу і отримати нові якісні посилання.
Сервіси і програми можна комбінувати один з одним або вибирати SEO-платформи, що надають максимально повну статистику по беклінкам. Серед завдань, які вирішують інструменти для зовнішньої оптимізації:
- аналіз посилального профілю свого сайту і конкурентів;
- повірка роботи беклінків;
- визначення якості майданчиків для розміщення нових посилань;
- прискорення індексації зворотних URL;
- контроль роботи посилань.