Безпека даних в сучасних реаліях важлива річ і з тим успіхом, як знаходять нові способи вкрасти дані, точно з таким же знаходять і нові способи убезпечити себе від крадіжок. Ще якийсь час назад біометричні технології не впроваджувалися задля безпеки рядового користувача, але за останні кілька років ця тенденція в корені змінилася. Раніше про сканер сітківки ока можна було побачити і почути тільки в детективі або бойовику на кшталт “Бонда”, але тепер такі можливості може використовувати майже кожен.
Варто зауважити, що в дані способи захисту певний внесок внесла і компанія Apple, коли ввела в свій iPhone 5s Touch ID і показала, що дуже зручно використовувати саме такий спосіб, а не постійно вводити паролі, запам’ятовуючи нові і незручні комбінації. До того ж, пароль можна легко відгадати, знаючи трохи інформації про людину і його звички. Тому, сміливо можна припустити, що незабаром паролі відійдуть на другий план або про них зовсім забудуть і більшість людей почнуть використовувати, тепер звичний, Touch ID або інший біометричний спосіб захисту.
2017 рік пророкують “проривним” для для біометричних технологій і цифрової ідентифікації. Вважають, що саме в цьому році користувачі будуть віддавати їй більшу перевагу, а розробники знайдуть нові шляхи для застосування.
Компанія Acuity Market Intelligence провела невелике дослідження даної теми і визначила:
Топ-10 тенденцій розвитку біометричних технологій і цифрової ідентифікації у 2017 році:
- Поведінкова біометрія на смартфонах і пов’язані з нею питання конфіденційності стануть мейнстримом.
- Технологія розпізнавання райдужної оболонки ока на смартфонах стане масовою в зв’язку з її доступністю для споживача з точки зору ціни.
- Питання, пов’язані з безпекою персональної ідентифікуючої інформації в рамках інтернету речей, стануть нагальними для керівників компаній.
- Хмарна біометрія стане невід’ємним елементом інфраструктури глобальних цифрових платежів і комерційних платформ.
- Зв’язки між цифрової ідентичністю, смартфонами, мобільними і стаціонарними смарт-пристроями будуть монетизовані.
- З’являться нові моделі монетизації для цифрової ідентифікації, що переважить чашу терезів від комерційних підприємств в сторону споживачів.
- Безпечні мобільні облікові дані будуть сприяти розвитку інфраструктури, переходячи від фази пілотного тестування до повномасштабного застосування.
- Подальший розвиток біометричних технологій багато в чому буде обумовлено сектором BFSI (банкінг, фінансові послуги та страхування).
- У індустрії з’явиться величезна кількість новаторів, які представлятимуть загрозу усталеному порядку.
- Біометрія та цифрова ідентифікація будуть розглядатися в якості способів встановити соціальну рівність, забезпечити наявність власного капіталу і захист конфіденційної інформації.
В цілому, можна сказати, що індустрія розвивається в правильному напрямку. Такий спосіб безпеки і його доступність забезпечить скорочення крадіжок даних, наприклад, банківських, і зробить цей світ трішки безпечніше. У сучасних умовах людина не може себе відчувати повністю захищеним, адже всім відомі випадки взлому систем та комп’ютерів, чим успішно займаються хакери, але з захистом за допомогою особистих даних людини, які неможливо підробити це стане, як мінімум, важче.