Наприкінці 2024 року Rakuten Viber дізнався, що 69% молодших користувачів проводять в онлайні понад 3 години на день, зокрема й у месенджерах. Як обрати безпечний застосунок для спілкування для дитини? Про які небезпеки в онлайні варто попередити й чому навчити? Rakuten Viber ділиться покроковою інструкцією.

Rakuten Viber
На що звернути увагу, коли дитина вперше реєструється в месенджері? Як допомогти їй та захистити від загроз? Viber зібрав памʼятку для батьків.
На що звернути увагу при виборі месенджера
- Безпека. Переконайтеся, що застосунок пропонує надійні безпекові функції, зокрема шифрування повідомлень. Так ви можете бути впевнені, що жодні сторонні особи не мають доступу до листування дитини. У Viber, зокрема, всі особисті та групові чати й дзвінки захищені наскрізним шифруванням за замовченням. Також будуть корисними блокування небажаних контактів, обмеження на повідомлення від незнайомців тощо. Щоб ввімкнути таке обмеження у Viber, перейдіть у “Додатково” → “Параметри” → “Конфіденційність” → увімкніть “Запити на повідомлення”.
- Функціональність. Месенджер має відповідати потребам дитини. Якщо для неї найважливіше групові чати для навчання, чи можливість відеодзвінків — оберіть той, що має такі функції.
- Зручність. Зверніть увагу на простоту інтерфейсу. Зайві елементи чи складна навігація застосунком можуть плутати молодших користувачів.
Як зареєструвати дитину в месенджері
Якщо це перша реєстрація, запропонуйте дитині розібратися з функціями разом. Зазвичай це займає до 10 хвилин.
Щоб зареєструватися у Viber: встановіть застосунок на смартфон → натисніть Продовжити на привітальному екрані → введіть номер телефону → введіть код для підтвердження номера телефону → заповніть профіль. Команда радить одразу налаштувати двоетапну перевірку: так, при спробі входу в обліковий запис з будь-якого іншого пристрою потрібно буде ввести PIN-код.
Про що слід попередити молодших користувачів
Для безпечного користування мережею, донесіть молодшим користувачам 3 базові правила:
- Ні з ким і ніколи не ділитись конфіденційною інформацією. Це стосується будь-яких паролів, документів, даних банківських карток, особистих фото чи відео, інформації про місцезнаходження / проживання тощо.
- Ніколи не відповідати на повідомлення від незнайомих контактів і не переходити за посиланнями від них. Додатково можна домовитись з близькими про кодове слово, яке визначатиме, що в чаті — справді хтось із родичів чи друзів, навіть якщо номер було змінено.Те саме стосується дзвінків з невідомих номерів. Якщо ви обрали Viber, познайомте дитину з функцією Ідентифікація абонентів (для користувачів Android: “Параметри” → “Виклики й повідомлення” → “Ідентифікація абонентів”). На основі скарг інших користувачів, ця функція позначатиме номери потенційних шахраїв як можливий спам. Поясніть, що такі дзвінки не варто приймати.
- У випадку будь-яких сумнівних, неприємних чи образливих звернень — завжди звертатися по допомогу до батьків. Попередьте про такі явища, як секстинг, кібербулінг, інтернет-шахрайство та фейки. Саме чесні, невимушені розмови 53% батьків вважають найкращим способом навчити дітей безпеки.
Rakuten Viber нагадує, що для користувачів до 16 років у месенджері встановлено найвищий рівень безпеки акаунта. Молодшим користувачам не буде показуватись реклама та не будуть доступні стикерпаки, призначені для дорослої аудиторії. Цей режим працює за замовчуванням, а згадані правила допоможуть захистити дитину від небажаного, а то й небезпечного досвіду в онлайні.