Пральна машина існує довше, ніж ви думаєте. Цей побутовий прилад, що економить час, вперше з’явився в 1760-х роках, а його сучасна версія з’явилася в 1908 році.
Вважається, що машина стала рушійною силою поліпшення становища жінок в суспільстві. Відповідно до публікації в італійській газеті, пральна машина багато зробила для звільнення жінок, навіть більше, ніж права на аборт і протизаплідні таблетки. Дослідження, проведене Монреальським університетом в Канаді, також показало те ж саме.
Статистика пральних машин
Останні ринкові дані показують, що одна тільки Великобританія споживає понад 2,6 мільйона пральних машин в рік. Якщо цифри поширяться на Європу, це може бути 21 млн пральних машин в рік. Очікується, що зі збільшенням кількості людей, що купують пральні машини, до 2025 року більше 30 відсотків населення світу будуть володіти пральними машинами.
За даними Grand View Research, до 2025 року світовий ринок пральних машин досягне 42,16 млрд доларів виручки. Очікується, що тільки ринок США виросте на 4,84% в період з 2016 по 2020 рік.
Збільшення числа сімей з подвійним доходом в поєднанні з недостатнім часом для прання призвело до зростання попиту на пральні самообслуговування. Крім того, енергетичне маркування і політика в області енергоефективності дозволили виробникам зосередитися на розробці енергоефективних продуктів.
Крім цього:
- Очікується, що індустрія повністю автоматичних пральних машин стане найшвидкозростаючим сегментом через зростаючі нестачі часу для домашніх справ.
- Потреба в пранні великого обсягу білизни сприяє зростанню пральних машин місткістю понад 8 кг.
- Очікується, що протягом прогнозованого періоду середньорічний темп зростання в житловому секторі складе більше 5% через перехід від напівавтоматичних пральних машин до повністю автоматичним.
До основних гравців відносяться LG Electronics Inc., Samsung Electronics Co. Ltd., Whirlpool Corporation і Electrolux AB. Дані марки надані у нас в мережах побутової техніки, наприклад, техніка Єльдорадо.
Екскурс в історію…
Сучасній пральній машині ще немає і 200 років, так як вона була винайдена тільки в 1850-х роках. Раніше люди чистили свій одяг, натираючи його піском або стукаючи по камінню. Римляни, наприклад, винайшли сире мило, зроблене з золи і жиру тварин.
У колоніальні часи найбільш поширеним способом чистки одягу було кип’ятіння її в каструлі, а потім укладання на плоску дошку перед тим, як відбивати її лопаткою. Хоча у більшості людей це асоціюється з життям першопрохідців, металева дошка не була винайдена до 1833 року. До цього періоду пральні дошки робилися повністю з дерева. До громадянської війни прання робили громадами біля джерел, річок та інших водойм.
Перші пральні машини
Перші ручні пральні машини управлялися рукою людини на пральній дошці. Пральна машина очищається, протираючи одяг між двома ребристими поверхнями. «Деякі жінки в Сполучених Штатах для цих цілей приносили воду від восьми до десяти разів на день з насоса, колодязя або джерела. Воду для білизни переносили вручну, нагрівали на вогні для прання, а потім виливали в бак. Це робило теплу мильну воду просто дорогоцінною, її використовували повторно, спочатку для прання найменш забрудненого одягу, а потім для прання все більш брудної білизни». (Вікіпедія).
Хоча ця машина була запатентована в 1846 році в США, вона проіснувала до 1927 року. До середини 1800-х років Сполучені Штати переживали промислову революцію, і в міру зростання промисловості і розширення країни на захід міське населення збільшувалося. У людей було більше способів заробити гроші, і середній клас ризикнув винайти енергозберігаючі пристрої. Деякі люди тому заявляють, що винайшли ручну пральну машину.
Два американці, Гамільтон Сміт і Джеймс Кінгс, отримали патенти на аналогічні пристрої в 1858 і 1851 роках відповідно. Історики стверджують, що ці пристрої були першими сучасними пральними машинами. «У Європі перші пральні машини почали виробляти в Німеччині в 1900 р. Сучасні машини з електричним приводом з’явилися в 1908 році» (Вікіпедія).
Одним з перших нововведень пральних машин стало використання техніки у вигляді обертового барабана. Хоча технологія була простою, це була важлива віха в історії пральних машин, і вона використовувалася до 19 століття, коли з’явився пар.
Електричні машини
Одним з каталізаторів промислового прогресу Америки є робота Томаса Едісона в області електрики. До кінця 1800-х років комерційні пральні машини приводилися в рух ременем і парою, в той час як домашні пральні машини приводилися в рух вручну. З появою Thor в 1908 році все змінилося. Винайдена Альва Дж. Фішер, ця машина продавалася Hurley Machine Company. Це була пральна машина барабанного типу, чия марка використовується до сих пір.
Автомати
Bendix Home Appliances була першою компанією, яка представила автомати в 1937 році після отримання патенту. За своїми механічними деталям і зовнішнім виглядом машина не була схожа на сучасні автоматичні мийні машини. Хоча вона включала більшість сучасних функцій, в ній не було барабанної підвіски. Отже, її довелося закріпити на підлозі. Це була дорога машина, так як вона була побудована з використанням дорогого устаткування.
Раніше автомати зазвичай підключалися до водопроводу через тимчасові роз’єми. Пізніше були постійні підключення до холодного і гарячого водопостачання. Більшість сучасних машин з фронтальним завантаженням тепер мають тільки підключення до холодної води, але для підвищення температури води використовуються внутрішні нагрівачі.