Онкологічні захворювання вважаються одними з найнебезпечніших у світі. Завдяки своєчасній діагностиці та зверненню до фахівців можна виявити проблему та пройти курс лікування, що допоможе довше прожити.
Сучасна онкологія для лікування цієї серйозної недуги використовує інноваційні методики. Це комплекс заходів, у тому числі оперативне втручання, хіміотерапія, імунна та радіаційна терапія.
За статистикою, в Україні онкологічними захворюваннями більше хворіють жителі Східних областей, причому наявність металургійних підприємств підвищує ризик розвитку раку.
Онкологічні захворювання в Україні: що потрібно знати?
В Україні, як і в усьому світі, до розвитку раку серед жінок наводять різні чинники. Це не лише проживання в промисловій забрудненій місцевості, а й інфекції, шкідливі звички, спадкова схильність, погане харчування, зайва вага, малорухливий спосіб життя тощо.
Одним із найпоширеніших видів раку серед жінок є онкологія молочної залози. До її розвитку наводять різні соціально-економічні фактори, у тому числі і народження першої дитини у зрілому віці.
Варто зазначити, що смертність від раку грудей вища у країнах з невисоким рівнем розвитку медицини та пізньою діагностикою. В Україні спостерігається тенденція до зростання кількості онкології молочної залози у жінок з кожним роком.
Тому важливою є профілактика, і для цього слід регулярно відвідувати профілактичні огляди у мамолога, який займається обстеженням грудей та лікуванням онкологічних захворювань.
На початкових етапах рак грудей протікає без симптомів. Тому багато жінок звертаються за допомогою на останніх стадіях. Але завдяки створенню нових ліків та застосуванню унікальних методик лікування показник смертності від раку в Україні знижується на 1-2% на рік.
Особливості лікування раку
У медичних установах України використовують комплекс заходів щодо підвищення шансів одужання. За посиланням https://mediland.ua/ua/metody-likuvannya/hirurgiya можна докладніше дізнатися про методи лікування , що використовуються в сучасній хірургії.
Основні методи лікування онкологічних захворювань:
- хірургічне втручання;
- хіміотерапія;
- радіаційна терапія;
- імунотерапія;
- променева терапія;
- прийом гормональних препаратів;
- медикаментозне лікування;
- реабілітація;
- психологічна допомога.
Звернутися за допомогою до лікаря-онколога слід з появою таких симптомів, як різке схуднення без явної причини, хронічна втома, втрата апетиту, підвищена кровоточивість, постійний кашель та закладеність носа, поява новоутворень на тілі та ін.
Рання діагностика допоможе визначити проблему нездужань, поставити точний діагноз та пройти індивідуальний курс лікування. В онкології використовують різні методи обстеження, серед яких біопсія, УЗД, КТ та МРТ, рентген, мамографія, ендоскопія, генетичні тести та ін.