У серпні-вересні 2020 року кар’єрний портал і платформа професійного розвитку Happy Monday спільно з бухгалтерським сервісом №1 в Україні «Дебет-Кредит» провів анонімне опитування українських фінансистів — аудиторів, економістів, бухгалтерів, фінансових менеджерів, фінансових аналітиків та фінансових директорів — щоб сформувати рейтинг зарплат у цій сфері. Результати опитування вже відомі.
CEO&Founder Happy Monday Анна Мазур зазначає:
«Ми переконані, що дослідження зарплат — важлива складова, щоб зробити ринок праці більш прозорим, чесним, відкритим і, як наслідок, більш ефективним. Така інформація допомагає як роботодавцям для більш ефективного планування бюджетів та оцінки кандидатів, так і фахівцям, які можуть зрозуміти свої поточні фінансові можливості і фактори росту доходу. Ми зібрали понад 1300 анкет і отримали цінні та різнобічні дані про сферу. Сподіваємося, що результати нашого дослідження допоможуть усім учасникам ринку праці мати більше ясності і ухвалювати більш зважені рішення».
Основні інсайти аналізу зарплат фахівців сфери фінансів:
- жінки значно переважають у сфері фінансів: вони склали 85,6% опитаних;
- але у той самий час чоловіки заробляють на одних і так самих посадах значно більше: на керівній посаді фінансового директора зарплати жінок вдвічі нижчі;
- а от ейджизму у сфері, схоже, немає: для хорошого бухгалтера вік і досвід — лише перевага, тому тут чимало фахівців у віці 45+;
- середня зарплата бухгалтера в Україні — 14900 грн, а фінансового директора — 56900 грн.
Керуючий директор порталу «Дебет-Кредит», колишній бухгалтер, головний бухгалтер і фінансовий директор Ольга Самсоненко так прокоментувала результати опитування:
«Зазвичай у бухгалтерію приходять зі студентської лави і залишаються тут назавжди. Тому й не дивно, що бухгалтери (а особливо головні бухгалтери) – найбільш “вікова” категорія цього опитування. Адже справжні знання, які так цінують колеги і працедавці, приходять із досвідом. Ну а він набувається роками тихої невтомної праці. Тож гарний бухгалтер, як і гарне вино, повинен трохи дозріти – до посади, відповідальності і гідної зарплати. І, звісно ж, у 40+ усе тільки починається. Недарма найкращі фінансові директори – це колишні бухгалтери».
Завантажити повну версію дослідження можна за посиланням.