Напій, оповитий легендами про морські подорожі, найперше асоціюється з піратами та їхніми численними пригодами. Однак сьогодні ром — це алкоголь, який високо цінується в усьому світі. Його полюбляють за насичений смак. У букеті рому відчуваються нотки спецій та патоки. У разі вживання в помірній кількості, цей вид алкоголю допоможе зняти втому, а також сприяє хорошому травленню. Однак мало хто знає, як створюється напій.
Від цукрової тростини до міцного алкоголю
Центром виробництва рому вважаються Карибські острови. Саме сюди відомий мандрівник Христофор Колумб привіз з Азії цукрову тростину. Ця трав’яниста рослина і є основою напою піратів. Сьогодні її вирощують в країнах Південної Америки, Африки, Азії, а також в Австралії. Ром виготовляється по всьому світу — понад 40 країн можуть похвалитися виробництвом цього алкоголю. Налічують близько 1,5 тис. брендів під якими виходить піратський напій. Виробництво починається зі збору врожаю. Тростину зрізають та відділяють її нижню частину — у ній найбільше сахарози. Стеблі пресують, вичавлюючи сік. Отриману рідину фільтрують, розливають по бочках і додають дріжджі та воду. Далі починається процес ферментації — аби справжній ром Капітан Морган чи напій іншого бренду вийшов смачним, температуру бродіння ретельно контролюють. Завдяки цьому виробники можуть впливати на час витримки напою. Що нижча температура, то довше відбувається ферментація. Внаслідок цього алкоголь отримає сильний і стійкий аромат. Після ферментації починається процес дистиляції, що дозволяє отримати ром із міцністю 70%. Аби врізноманітнити смак та аромат, виробники додають до напою прянощі, фрукти та трави. Отриманий спирт розбавляють водою та поміщають до бочок для подальшої витримки. Дерев’яні резервуари виготовляються з дуба й опалюються. Це позитивно впливає на смак напою. Для цієї мети іноді використовують металеві посудини. По завершенні процесу міцність рому сягає 40% об. Час витримки залежить від клімату місцевості. Виготовлення напою у тропічних країнах займає 5 років. А у Північній Америці цей час може збільшуватися вдвічі.
Різновиди рому
За технологією виробництва цей алкогольний напій можна розділити на декілька типів:
- Сільськогосподарський — якісний і дорогий, адже всі процеси проводяться вручну. Виготовляється на Гаїті та в деяких регіонах Франції.
- Промисловий — створюється на основі патоки цукрової тростини, з якої попередньо видалили цукор. Він майже не залишає відходів. 90% всього напою піратів виготовляють саме в такий спосіб.
- Тафья — ром із відходів патоки. Найменш якісний алкоголь виробляється у країнах третього світу.
Сьогодні в Україні можна придбати піратський напій різних кольорів. Білий, золотий та темний ром пропонує купити маркет важливих штук. Таке різноманіття дозволить спробувати різні види алкоголю та підібрати напій, який буде до смаку.