Майже всі смартфони на Android «з коробки» працюють нормально. Але проходить час, через пару оновлень системи і десяток установок і деінсталяцій сторонніх додатків, ситуація змінюється. Практично новий мобільний телефон перетворюється в неспішного пенсіонера, з супутніми болячками і шкідливим характером.
А ще:
- смартфон довго запускається при перезавантаженні;
- «Глючать» ігри;
- «Сідає» батарея;
- «Тупить» екран;
- «Гальмує» інтернет.
Чому це відбувається? В основному, через сміття, яке накопичується по ходу роботи телефону, особливо якщо користувач веде активне мережеве життя. У смартфоні зберігаються файли, що залишилися від віддалених програм, а також різні версії софта, некоректні поновлення і, звичайно, все це займає пам’ять.
У цьому місці, власники Iphone купують новий телефон (жарт), але у нас стаття про андроїд, тому далі ми розберемося якими додатками краще скористатися для очищення свого девайса.
Кілька слів про загальні плюси і мінуси цих програм.
Практика показує, що в наш час кожна утилітка мріє перетвориться в операційну систему. Що це означає і як проявляється? Для очищення смартфона звичайному користувачеві потрібно, щоб програма просто взяла і видалила сміття, але що ми бачимо? Майже всі очищувачі включають в себе файлові менеджери, антивірусники, масу всього корисного і, звичайно ж, рекламу.
Найчастіше, позбувшись від сміття, який гальмував систему, ми набуваємо програму, яка своїми корисними функціями також знижує продуктивність і займає місце в пам’яті. Доводиться розбиратися, як її відключити, щоб спрацьовувала тільки за запитом.
Але повернемося до рейтингу
ТОП 7 додатків для очищення смартфона
CCleaner
Це одна з найстаріших і популярних «чистилок». Програма була написана під windows, в далеких нульових, потім переїхала на телефони. Важливий плюс CCleaner – простота управління, там все написано і інтуїтивно зрозуміло. Ще один плюс – скромні розміри і рівень споживання пам’яті системи. Більшість завдань вирішуються в один клік. Природно, при цьому програма постійно активна.
Можливості CCleaner:
- очищає систему від залишків програм;
- інформує про те, скільки відсотків заряду батареї потрібно додатку;
- управляє температурою процесора;
- кількість трафіку, що витрачається програмами;
- видаляє смс і список дзвінків.
Важливий плюс Ccleaner – «Гибернація програм». Можна заморозити непотрібні програми до того моменту, коли ви їх запустите вручну.
Ccleaner – лідер нашого топа ще й тому, що безкоштовна версія цієї програми цілком функціональна і відрізняється від pro в основному автоматизацією завдань за розкладом.
Clean Master
Ця програма, як і лідер ТОПу, відома давно і популярна у користувачів. Clean Master вміє чистити кеш, видаляти ігри, видаляти історію додатків. Є дві модифікації програми:
- стандартна;
- лайт.
Відрізняються набором функцій.
Розробники Clean Master заявляють, що крім звичайних можливостей, таких як очищення системи від залишків софта, економія акумулятора і охолодження, їх програма може прискорювати ігри до 25-30%.
Є вбудований антивирусник і блокіратор прихованого контенту Applock. Цей модуль дає можливість запаролити що завгодно, від СМС та контактів, до фотографій і програм. Також є вбудовані менеджери автозавантаження і програм.
Програма Clean Master – яскравий представник утиліт, які з простих прибиральників мріють дослужитися до генерала. Важливо, що у нього це виходить.
Advanced Phone Cleaner Antivirus & Speed Booster
Ще один додаток «на всі руки». Вміє прискорювати, захищати і оптимізувати, також виступає як менеджер і бустер пристроїв. Також сприяє розширенню можливостей обладнання.
Програма складається з модулів:
- Social Cleaner – для очищення залишків серфінгу в соцмережах;
- Duplicates Cleaner – для пошуку і видалення однакових фотографій;
- CPU Cooler – для охолодження процесора;
- Game Booster – для розгону смартфона під ігри;
- Антивірус – для захисту;
- Files manager – для управління файлами;
- Менеджер повідомлень – для повідомлень.
Головні переваги:
- компактність додатку;
- інтуїтивно зрозумілий інтерфейс;
- висока швидкість роботи;
- велика кількість можливостей.
Недоліки програми випливають з її плюсів – при такій кількості модулів додаток стає громіздким.
DU Speed Booster
DU Speed Booster користується популярністю в Google Play і завоювало велику кількість користувачів. Також, як і більшість своїх «однокласників», прагне принести максимум користі. Спеціально розраховане на очищення телефону, однак, крім цього, вміє:
- моніторити мережеві ресурси, завдяки Network Boost;
- захищає від вірусів і злому, завдяки Security Advisor;
- відстежує стан батареї за допомогою Battery Saver;
- працює як менеджер додатків;
- захищає конфіденційні дані;
- дає можливість переносити інформацію на карту.
Це зручний і якісний додаток, одне з кращих в своєму роді.
GO Speed
GO Speed – корисна програма, яку можна завантажити абсолютно безкоштовно. Розробники, швидше за всього, отримують дохід від реклами. У цьому плюс і мінус одночасно. Плюс – очевидний, мінус – рекламу змушені дивитися ми з вами.
Прога може чистити кеш, розганяти систему і управляти файлами. Також не важко буде знайти незатребувані додатки.
Особливості:
- можливість експериментувати зі створенням резервних копій системи;
- розгін в один клік;
- оптимізатор сканування файлів.
Avast Cleanup
Ця програма-клінер, яка виросла з відомого антівірусника для великих комп’ютерів. Відрізняється простотою і нехитрістю, для оптимізації досить однієї кнопки. Після інсталяції будь-якої непотрібної програми, Аваст відразу підчищає всі сліди. Також, як і основні конкуренти, включає в себе функції:
- менеджер додатків;
- «заморозка» процесу;
- дані пам’яті.
Крім цього, у аваст є кілька фішок, таких як інтелектуальний сортувальник фото, який знаходить невдалі зображення і пропонує видалити. І, звичайно, непоганий антивірусний модуль, який очікувано є пріоритетним для цієї програми.
Недолік – найбільш вдалі модулі доступні тільки в платній версії.
Phone Cleaner
Phone Cleaner – також багатофункціональна програма, що включає в себе клінер і антивірус, тільки на відміну від конкурентів – не спеціалізовані. Тобто, якщо вам дійсно потрібен захист від вірусів, краще скачати той же Аваст. При цьому, як очищувач програма не погана. Також є традиційний менеджер додатків, монітор навантаження на ЦП і система паролів на програми і папки.
З важливих недоліків – велика кількість реклами, яка буде час від часу з’являтися, поки ви не оплатите повну версію.
Висновок
Підводячи підсумок ТОПу програм для очищення смартфонів, потрібно сказати, що чарівної таблетки досі не винайшли. Клінери «грішать» рекламою, вимогливістю і настирливістю. При всій їх користі, рекомендуємо час від часу робити бекап і апаратне скидання на заводські налаштування. Практика показує, що це найбільш ефективний спосіб.