У світі багато гарного одягу. Але як часто ми переконуємося в тому, що справжня елегантність не вимагає нагромадження химерних конструкцій! Найяскравішим прикладом є футболка поло чоловіча.
Здавалося б, нічого особливого. Але в тому і полягає вишуканість цього виробу, що, будучи ніби простим, воно в той же час виглядає дуже витончено, підкреслює переваги фігури, а якщо є певні недоліки, то певною мірою їх згладжує.
Ще одним плюсом чоловічої футболки поло є її практичність і універсальність майже в усіх відношеннях: за кольором, матеріалом, поєднанням з іншими елементами одягу і навіть щодо приводів, з яких її пристойно вдягнути. Ну і, зрештою, вона дуже зручна.
До речі, багато фахівців стверджують, що «поло» — не футболка та не теніска. На їхню думку, це сорочка з короткими рукавами, бо має комір і застібку.
Трохи історії
Щодо того, хто першим вигадав таку футболку, є різні версії. Згідно з однією, 1933 року це зробив тенісист із Франції Рене Лакост. Принаймні так вважають промоутери компанії Lacoste. З іншого боку, такі футболки носили вже 1923 року. Їх розробив Льюїс Лейсі (1887-1966), видатний англо-аргентинський гравець у поло, який народився в Канаді. (Поло — командна гра, в якій спортсмени на конях намагаються спеціальними ключками забити м’яч у ворота противника).
Особливості крою
Футболки поло мають кілька особливостей, які відрізняють їх від іншого одягу цього типу. Це відкладний комір, виріз на грудях з двома або трьома ґудзиками та довжина до стегон. Рукава зазвичай коротші, ніж у інших моделей. Вони трохи звужені, з манжетами по краях.
Фасон сучасних футболок може бути різним: вільним або облягаючим, прямим або трохи приталеним. Так що для будь-якого типу фігури вдається вибрати те, що найбільше підходить. Те саме можна сказати і про дизайнерські елементи. Сьогодні зустрічаються вироби із принтами, логотипами, вишивкою. Виходить стильно. Хоча традиційний варіант таки більше схиляється до британської стриманості. На сайті d-fashion.com.ua можна купити чоловічу сорочку поло будь-якого фасону та розміру.
Забарвлення
У плані кольорів варіантів багато. Вибір покупців залежить від сезону та тенденцій моди. Якщо ж говорити про популярні у всі часи однотонні поло, то можна виділити:
- Білий. Універсальна класика Прекрасно поєднується з будь-яким іншим кольором, особливо з насиченим синім або таким же коричневим. Ефектно відтіняє літню засмагу.
- Чорний. Ще один класичний вибір, чудово виглядає з червоною або жовтою обробкою. Також підходить до одягу іншої тональності, особливо до темно-синіх джинсів. Але є одна тонкість. Якщо вибрати надто світлий низ, то футболка «нависатиме».
- Сірий. Нейтральний, добре гармонує із кольорами холодної гами.
- Бежеві відтінки, кава з молоком. Теж нейтральні, але м’якіші та спокійніші.
- Коричневий, хакі. Природні забарвлення, підходять у будь-яку пору року для будь-якого віку, хоча найкраще носити їх навесні та восени.
- Яскраві кольори: зелений, жовтий, оранжевий, червоний, синій. Дуже красиві, роблять комплект активним та енергійним. Прекрасний вибір для молоді влітку.
Матеріали
Для виготовлення поло використовують різні матеріали. Найпоширенішими на сьогоднішній день є піке та поліестер.
Піке
Піке є щільною трикотажною тканиною спеціального плетіння в дві утоки. На лицьовій стороні можна розглянути рельєфні поперечні рубчики, рідше — опуклі візерунки. Коли футболки тільки з’явилися в Європі, їх робили із французького трикотажного піку, яке на 100% складалося з натуральних ниток бавовняних. У сучасному виконанні до бавовни додають 2% еластану, віскози чи поліестеру. Переваги бавовняної тканини:
- Добре пропускає повітря, паропроникна. Тіло дихає, не потіє, не порушується водно-температурний режим.
- Приємна навпомацки і тому комфортна для носіння.
- Легко чиститься та просується, добре підходить для повсякденного носіння.
- Екологічна та гіпоалергенна.
- Доступна та недорога.
- Досить міцна.
Футболки поло з такої тканини не сковують руху, сідають точно за силуетом і в процесі носіння добре тримають форму. Один із різновидів — вафельна тканина. Вона ще міцніша і практично не мнеться. Крім бавовни, плетіння піке можуть робити із вовни або віскози.
Поліестер
Якими б не були добрими натуральні матеріали, проте під час регулярних занять спортом вони досить швидко зношуються. Та й зовнішній вигляд стає, м’яко кажучи, неідеальним. Тож поло почали робити з поліестеру. Така футболка дуже легка і міцна, чудово тримає форму, не вигоряє, а при носінні не деформується. Алергія на цей матеріал трапляється дуже рідко. Щоправда, є й недоліки, які стосуються лише 100% поліестеру. Він погано розпускає повітря, не підтримує терморегуляцію та електризується.
Інші тканини
З інших матеріалів, що застосовуються у виготовленні футболок, можна виділити:
- Джерсі — двостороння щільна тканина з дрібним петельним кроком з бавовняних, вовняних або синтетичних ниток.
- Шовк — стильний, комфортний, довговічний та гіпоалергенний. Щоправда, дорогий і не надто стійкий проти зношування.
- Льон — дуже гарний у спеку, міцний і чудово підходить для чутливої шкіри. Але сильно мнеться.
- Вовна — тепла, м’яка, довговічна. Ідеальна для прохолодної дощової осені. Але дорога, вимоглива до догляду та може втратити форму.
З синтетичних матеріалів одним із найкращих є віскоза, яка поєднує переваги штучних та натуральних волокон. Вона гарна, м’яка, комфортна, добре пропускає повітря. Міцна та стійка проти зносу. Не викликає алергію та майже не електризується. Однак сильно мнеться і не любить сонячне світло, а при намоканні втрачає до половини міцності. Може дати усадку та деформуватися.
З чим одягати футболку поло та куди в ній можна піти?
Як було зазначено вище, поло універсальні. З шортами та кросівками вони створюють спортивний комплект, який підійде для активного відпочинку, походу на пляж чи зустрічі з друзями. Те саме можна сказати і про джинси — багато хто використовує таку комбінацію для щоденного носіння та відвідування всіляких неформальних заходів.
Поло в поєднанні з брюками виглядає досить серйозно, щоб відвідати бізнес-зустріч або піти в ресторан. У країнах із спекотним кліматом подібний комплект взагалі вважається офісним дрес-кодом. А якщо надіти ще й піджак, то образ виходить діловим, але злегка розкутим. Красиву та модну футболку поло можна підібрати практично для будь-якої ситуації.