У грудні 2021 року в Україні набуває чинності закон, за яким безкоштовні пакети в магазинах будуть заборонені. А ще в законі йдеться про те, що уряд регулюватиме ціни на пластикові кульки і згодом залишаться в обігу лише надтонкі пакети для риби та сипких продуктів. Все це робиться для того, щоб зменшити кількість відходів. Навіть якщо закон піде зі скрипом, усім давно зрозуміло, що поліетилен — абсолютне зло для природи та екології. Вже зараз паперовий пакет серйозно потіснив та незабаром повністю замінить поліетилен. Швидше за все в найближчі 5-10 років ми станемо свідками того, як «клейчасті» вироби будуть йти з ринку і перетворяться на раритет на кшталт авоськи 80-х. Чому? І чи дійсно папір кращий і безпечніший за поліетилен, які переваги паперового пакету — ми розберемо в цій статті.
Безпека для здоров’я
Звичайна побутова ситуація – заходимо в булочну та купуємо хліб, пиріжки чи печиво. Приносимо додому, з’їдаємо і наступного дня купуємо ще. При цьому хлібопродукти лежать день чи два на світлі у поліетиленовому пакеті.
Подібна ситуація, тільки тепер йдемо у м’ясний відділ та купуємо філе. Потім приходимо додому, нарізаємо частинами, пакуємо в окремі кульки і складаємо м’ясо в морозилку. Протягом тижня дістаємо скільки потрібно та готуємо. На наступні вихідні – повторюємо дії.
Всім відомо, що поліетилен (особливо у спеку та на сонці) виділяє діоксиди, солі титану, хрому та алюмінію. Але мало хто знає, що за низьких температур він також шкідливий, тільки видає формальдегід, що викликає онкологію, та ефіри фталієвої кислоти, що отруюють нирки та печінку, і тримати пакети в морозилці гірше, ніж при високих температурах.
В організм людини щоразу потрапляє невелика кількість цих речовин, але регулярно щодня протягом тижнів, місяців і років.
Справді, щоб серйозно отруїтися поліетиленом — треба його їсти, але поступовий, підступний вплив отрут на організм може бути ще небезпечнішим.
Лікарі-онкологи заявляють, що кількість ракових хворих зростає, хоч і складно порахувати, яку кількість хворих можна записати на рахунок шкідливої хімії.
Паперові пакети безпечні та краще підходять для упаковки продуктів. Тому зараз найпрогресивніші торгові марки відмовляються від «клеєнок» і поступово переходять на крафтову паперову упаковку. Ця тенденція тільки посилюватиметься, тому що паперові пакети безпечні по відношенню до здоров’я людей і до екології планети взагалі, давайте докладніше розберемо це питання.
Пакети крафтові VS поліетилен (в екології)
Пакет-майка живе у користувача приблизно півгодини, потім потрапляє в контейнер та на заміське сміття. Для природного розкладання потрібно від 300 до 700 років, і це реальна катастрофа. Є статистика, за якою щороку сім’я з трьох осіб викидає 5 тис. поліетиленових пакетів. У масштабах світу це неймовірні 4 трильйони кульків або 6,5 мільйонів тонн виробів у навколишнє середовище!
Основна проблема полягає в тому, що переробити дорожче, ніж зробити виріб. Хлам накопичується на звалищах, потрапляє у річки, моря та океан. У Тихому Океані є величезні поліетиленові острови.
Розвинені країни борються з відходами методами скрупульозного сортування сміття (Швейцарія) та запровадженням податку (Британія). На культурному заході це плюс-мінус працює і те, що знадобилися десятиліття, щоб упорядкувати маленьку Швейцарію, а що робити нам? Повсюдне використання паперових пакетів зніме питання збільшення кількості відходів і дозволить зберегти залишки екосистеми планети. Якщо припинити викид нового сміття, з’явиться можливість сконцентруватися на утилізації старого.
Естетика
Паперовий пакет виглядає більш виграшно, ніж поліетилен. Крафтовий папір дуже презентабельний і вказує, що покупець має справу зі штучним товаром, а це підвищує його психологічну цінність.
Крім того, можна підібрати колірну гаму та відтінки, від білого до темно-коричневого, нанести на поверхню друк та зробити упаковку будь-якої форми. А ще є можливість використовувати папір різної товщини. Завдяки цьому така упаковка універсальна в плані дизайну і виглядає цікавіше за поліетилен.
Паперовий пакет мало поступиться поліетиленовому в міцності та надійності використання, тому багато брендів поступово переходять на нього. Це реальна практична інформація із галузі. Українська компанія «ПапірСток» виробляє крафтові пакети вже 6 років і серед її замовників: Salateira, Печена Картопля, Docker Pub, Віденські Булочки, Мантинга Україна, Aroma Kava, Novus, Миронівський хлібопродукт, Сільпо.
Не дивно, що великі компанії виступають за крафт, адже паперові пакети є універсальним рішенням фасування:
- пакети-кутки – для промисловості фастфуду;
- паперові пакети з бічною складкою – для хлібобулочних виробів;
- паперові пакети без бічної складки – для будь-яких побутових предметів;
- паперові пакети з отвором для демонстрації вмісту у супермаркетах.
Замість висновку
Підсумовуючи, хочу сказати,що паперові пакети – це сучасно, корисно для навколишнього середовища, красиво та стильно. Замовляючи партію пакетів у «ПапірСток», ви збережете здоров’я людей, екологію планети і забезпечите свій бізнес якісними та красивими паперовими пакетами.