У світі, де готівкові гроші здаються все менш важливими, онлайн-банки мають безліч переваг. Так як їм не потрібно підтримувати таку ж фізичну присутність, як і традиційним банкам, вони можуть пропонувати більш вигідні ставки по кредитах і низькі комісії.
Більшість клієнтів зараз вже самостійно здійснюють банківські операції онлайн, зі смартфона або комп’ютера. І тільки старовіри вдаються до допомоги банківських відділень з будь-якого приводу.
Але все ж COVID-19 вирішив прискорити процес модернізації і змусив всіх ознайомитися з перевагами банківських додатків.
Marketer провів опитування (тут результати) і дізнався яким банкам користувачі довіряють найбільше:
1. ПриватБанк
Хто б сумнівався, так? Протягом багатьох років приват лідирує на ринку, та й, незважаючи на старання сильних конкурентів, здавати позиції, схоже, не збирається.
У додатку можна зробити все, від оплати комунальних послуг та проїзду в транспорті до створення депозиту і страховки. Банк співпрацює з багатьма компаніями, завдяки цьому у нас є можливість проводити онлайн платежі за паливо на заправці, купувати квитки на рейс, замовляти їжу, таксі та багато іншого.
Загалом, ПриватБанк постарався зробити наше життя максимально комфортним.
З очевидних мінусів в Приват24 можна виділити відсутність можливості випустити або закрити фізичну банківську карту онлайн. Та й відсотки по кредитах і комісії дещо завищені.
2. Монобанк
Чесно кажучи, живила впевненість, що на поточний момент моно з Приватом йдуть практично нога в ногу, але все ж є значний відрив. Але це поки що.
Це перший в Україні банк, який не має жодного фізичного відділення, а це значить, що таке задоволення, як посваритися в черзі, деяким особливим цінителям доведеться шукати в іншому місці.
У 2017 році вихідці з Привату заснували монобанк, який став досить успішним і популярним проектом.
Mono виробляє всі свої фінансові операції через свого партнера Universal Bank, адже сам він не має банківської ліцензії. Можливо, це одна з причин, по якій деякі до цих пір так не стали їх клієнтами. Проте, онлайн-банку це ніяк не завадило завоювати симпатію декількох мільйонів користувачів.
В цілому функціонал цих банків досить схожий між собою, що не дивно, адже над ними працювали практично одні і ті ж люди.
Одними з основних фішок монобанку стали кредитний ліміт до 100 тисяч гривень і кешбек з покупок до 20%. Також вони зробили 0,5% на зняття особистих коштів, депозит до 11% річних і відсутність комісії за поповнення і перерахунки (до певної суми). Ну, і для повноти картини вони недавно додали бухгалтерський кабінет для ФОП.
Трохи вигідніше, ніж у Приватбанку. Як то кажуть, дрібниця, а приємно.
3. ОщадБанк
Признавайтесь, ви були одним з таких щасливчиків, які заглянули в один прекрасний день у відділення Ощаду і чекали в черзі, щоб отримати необхідну послугу після десятків людей, які не тільки не користуються онлайн-банкінгом, але і навряд чи знають про його існування?
Незважаючи на ребрендинг, в додатку відсутні необхідні функції: відкриття депозиту онлайн, переказ грошей по SWIFT-коду, зміна пароля, та й оплатити комунальні послуги можна далеко не у всіх містах.
4. Райффайзен банк Аваль
Українська версія іменитої фінансової групи мало чим відрізняється від своїх конкурентів.
У додатку доступні послуги відкриття депозиту і кредиту, оплата комунальних, основні функції по роботі з картою, виписка оплат і багато іншого.
Ось тільки користувачі програми Raiffeisen незадоволені тим, що не завжди виходить розблокувати заблоковану картку. Та й відновлення відбуваються вкрай рідко, що може негативно вплинути на безпеку користувачів і роботу програми в цілому.
5. ПУМБ
Додаток iPUMB з’явилося в далекому 2011 році, а в травні 2018 ПУМБ запустив інтернет-банкінг в Viber і клієнтам дали можливість отримувати інформацію про свої дебетні рахунки.
Також Перший Український Міжнародний Банк має онлайн депозитний конструктор, за допомогою якого можна самостійно вибрати термін, суму вкладу, спосіб виплати відсотків і його повернення, якщо таке передбачалося.
6. Альфабанк
Судячи з відгуків, користувачі, в цілому, залишаються задоволені функціоналом і обслуговуванням обраного ними банку.
Клієнти Alfa-Mobile Ukraine можуть похвалитися такою можливістю, як переказ грошей з картки будь-якого іншого банку, що є не скрізь. Але зустрічаються прохання додати можливість зберігати реквізити карт і спростити налаштування систем накопичення і повернення фінансів.
7. ОТП банк
Справжній вартовий банківської галузі, 22 роки тому він зайшов в Україну маючи 100% іноземного капіталу і називався Райффайзенбанком.
ОТП цілком собі живе і пахне і до цього дня, адже багато людей не люблять змінювати свої звички, та й чому б ні, адже він мало в чому поступається конкурентам з вищезгаданого списку, а рейтинги деяких сайтів кажуть, що він ще й один з найбільш надійних. Хоча хто знає, можливо, ці рейтинги складають одні і ті ж люди.
Решта 5,63% тих, хто проголосував вибрали «інший» банк.
А яким «іншим» банком ви користуєтеся? Розкажіть нам про свого фаворита, (я не про ставки на спорт, якщо що), в чому його перевага і що хотіли б додати до нинішніх функцій.