Коли користувач шукає якусь інформацію в мережі, він не замислюється про якісь технічні особливості, а просто хоче отримати відповідь на сформульований запит. Насправді, сайт – це непросто якась віртуальна сторінка, а цілий комплекс алгоритмів і заходів, що вимагають місця для зберігання текстів, фото, відео та складових контенту. Всі дані сайту зберігаються на сервері, який орендується власником сайту у хостинг-провайдера. Умовно кажучи, перед запуском сайту, орендується певна кількість місця і пам’яті на сервері, де зберігається вся інформація, а при запиті відображається відвідувачу.
У цьому матеріалі ми розглянемо ТОП-5 хостинг-провайдерів, які надають український хостинг для сайтів і інші, супутні послуги.
ТОП-5 хостинг-провайдерів в Україні
Cityhost.ua. Провайдер працює на ринку з 2004 року. Найбільша гордість компанії – розроблена самостійно панель управління хостингом. Інтерфейс зрозумілий і доступний навіть тим, хто тільки починає вникати в технічні аспекти. Сервери провайдера розміщені в Україні, Німеччині та з недавніх пір у Фінляндії. Для замовлення доступні різні тарифні пакети. Є тестовий період – 10 днів. Клієнтам хостингу надається безкоштовний SSL сертифікат і домен. Крім віртуального хостингу в портфелі компанії послуга з реєстрації доменних імен, здача в оренду віртуальних і фізичних серверів.
Ukraine.com.ua. Компанія була зареєстрована в 2006 році, володіє серверами не тільки на території України, але в європейських країнах, США, Австралії і Сінгапурі, що дозволяє розширити коло обслуговування клієнтів і їх опціонал. Надає послуги з оренди ВДС, виділених і стаціонарних серверів, хостингу. Переважні аспекти: 5 днів безкоштовного користування, доступ до налаштувань і розробок, якісний антивірусний захист.
Freehost.com.ua. Компанія функціонує з 2003 року, але виключно по Україні, надаючи хостинг і оренду різних серверів. Компанія сконцентрувала увагу на наданні якісних послуг на внутрішньому ринку і змогла поставити досить низьку ціну на послуги, при цьому залишаючись в постійному плюсі. Переваги: безкоштовний період користування – 7 днів, оплата за послуги в готівковій/безготівковій формі і через світові платіжні системи, вбудована VestaCP.
Hostpro.ua. Компанія функціонує з 2001 року. Працює по Україні, Росії, Європі та США. Основна відмінність від інших компаній в тому, що розроблені кілька пакетів для орендарів серверів, які залежать від їх потреб і бюджету, можливе індивідуальне коригування. Ще одна перевага – cPanel, ISPManager + MultiAdmin.
Hostiq.ua. Компанія заснована в 2013 році, але період функціонування на ринку – умовний показник. Сервери розташовані в Україні, США, Європі; тарифікація продумана до дрібниць і підійде будь-якому клієнту. Тестовий період – 30 днів. Є послуга оренди VPS-серверів. Для управління можна вибрати панелі DirectAdmin, cPanel.
Ринок хостингу в Україні досить широкий, і постійно з’являються нові компанії, які, можливо незабаром витіснять вище вказаний ТОП.
Вартість українського хостингу
Вартість хостингу залежить від десятка показників, в тому числі від обсягу дискового простору, кількості сторінок, баз данних, тривалості оренди, набору інструментів. Вартість мінімальних тарифів стартує від 2-4 доларів в місяць. Великі тарифи можуть досягати вартості 12-15 доларів за місяць використання.
Безперебійна робота сайту безпосередньо залежить від використовуваного провайдером обладнання, потужностей серверних компонентів і відповідальності хостинг-провайдерів. Для того, щоб зрозуміти, чи підходить хостинг-провайдер, важливо скористатися тестовим режимом – найчастіше 5-7 днів, але в деяких випадках – до 30 днів.
Перед замовленням послуг на довгий період, рекомендується уточнити декілька моментів:
- Графік роботи технічної підтримки та способи зв’язку з нею.
- Місцезнаходження (країна) серверного обладнання.
- Можливість зміни тарифних планів.