Вцілілий півник з кухонної шафи в Бородянці, який став символом стійкості українців, відправився підкоряти музеї сучасного мистецтва. NFT-версії півника вже з’явилися для Latvijas Nacionālais mākslas muzejs. Півник з Бородянки став містком, який поєднав українську кераміку і прекрасні картини сучасного латвійського митця Гінтса Габранса.
Нову колекцію творів цифрового мистецтва — Incredible Rooster — від найбільшого благодійного NFT-проєкту України – META HISTORY museum — було представлено на онлайн-заході.
Захід відбувся за участі міністра культури та інформаційної політики України — Олександра Ткаченка, міністра культури Латвії Науріса Пунтуліса, директорів Латвійського національного художнього музею та НАМУ, а також відомого латвійського митця Гінтса Габранса.
Місто Бородянка одним з перших взяло на себе удар рашистів. Попри окупацію та постійні ракетні та авіаудари місто не здалося, а одним із символів його незламності стала кухонна шафка з керамічним півником, що залишилися висіти на стіні майже повністю зруйнованого будинку.
“Непохитний” півник родом із Васильківського заводу майоліки, що виготовляв посуд й декоративні вироби, виконані в традиційному українському стилі. Окрім практичного застосування, посуд у вигляді тварин також був оберегом для українських родин.
Сьогодні він став ще одним феноменом війни та набув нового сенсу.
Відтак креативна агенція NEBO та музей війни Meta History вирішили, що нездоланний півник гідний продовжувати розповідати про українську стійкість.
До проєкту долучився і Національний Художній Музей України. Проєкт отримав дозвіл на створення півника за мотивами картини Олександра Богомазова.
“Incredible Rooster ” продемонстрував творчій спільноті “незламну” та самобутню українську культуру в новому форматі. Тож проєкт готовий до співпраці з Centre Pompidou, Prado, MoMA, Whitney, Guggenheim, New Museum of Contemporary Art, MCAC, MACBA, NAMU, Berardo, KUMU ect. Для них навіть вже готові нові півники з омажем на картини Jean-Michel Basquiat, Hieronymus Bosch, Jackson Pollock, Gerhard Richter, Takashi Murakami, Yves Klein, and Andreas Gursky.
Славімо українське мистецтво! Славімо Україну.