Іграшки — це не просто спосіб розважити собаку. Вони впливають на фізичний стан, активність, спосіб життя і психологічне здоров’я. Зараз у зоомаркетах можна знайти все для собак, і правильні іграшки не мають стати винятком. Компанія з господарем та часті прогулянки не зможуть компенсувати відсутність даних атрибутів у вихованця.
5 причин купити собаці іграшку
При виборі варто керуватися не лише яскравістю та принципом ігрового процесу, а й впливом на вихованця в цілому. Наприклад, м’яч використовується для зміцнення м’язової маси, активних рухів, налагодження контакту з власником, дресирування, покращує стан зубів та розкриває інстинкти собаки.
Можна виділити кілька основних функцій іграшок:
- Витрата енергії. Особливо актуально для собак із гіперактивністю, яких важко втомити. Доведено, що 10 хвилин активної гри з витрат енергії прирівнюється до 30 хвилин прогулянки. З іншого боку, іграшка стимулює розумові процеси.
- Самодостатність. На жаль, у господаря не завжди вдається проводити з твариною багато часу. Якщо в будинку більше немає інших вихованців, іграшка стане гарним способом відволіктися, зайняти себе під час очікування, підняти настрій.
- Веселощі та життєрадісність. Як і люди, собаки схильні до поганого настрою, ліні, депресії, апатії та смутку. Іграшки дозволяють впоратися з більшістю проблем, зробити життя чотирилапого друга яскравим і захоплюючим.
- Навчання. Розвиток навичок — важливий етап для собаки, особливо якщо йдеться про цуценя. Через іграшки пес може навчитися шукати їжу, вести пошуки та дослідження, виявляти свою природну поведінку. Крім того, з їх допомогою можна відучити вихованця гризти меблі, взуття та інші предмети.
- Релакс та відпочинок. Надмірний гавкіт, виття, різкі рухи, перевертання предметів, занепокоєння — все це говорить про те, що назріває стрес. Щоб відразу ж його позбутися, необхідно дати собаці улюблену іграшку і пограти разом з ним. Звичайно, обов’язково потрібно похвалити вихованця за відмінну поведінку.
Важливо, щоб іграшку вибирав і давав вихованцю саме господар, який асоціюється у нього із турботою, теплом та веселощами. Якщо собака не розуміє, як правильно грати, слід показати процес. Слід використовувати лише безпечні, сертифіковані товари, куплені у перевірених зоомагазинах.