Експерти з питань екології з “METER”, спільно з міжнародним комунікаційним агентством Serviceplan і дизайн-студією “Moby Digg”, провели цифровий протест “Meltdown Flags”, щоб привернути увагу до зміни клімату і торкнутися перенесеної Конференції сторін Організації Об’єднаних Націй (COP26)
Після майже року протестів, починаючи з грудня 2019 року, коли вручну зшиті прапори “Meltdown flags” пронесли вулицями Мадрида під час конференції зі зміни клімату “COP25”, продовжилася освітня місія і виставка прапорів в альпійському музеї легендарного італійського альпініста Райнхольд Месснер. Meltdown Flags, проведе цифровий протест під час скасованої “COP26” з 9 по 19 листопада 2020 року.
У перший день найважливішої міжнародної зустрічі року по клімату, – затишшя. Конференція “COP26” повинна була початися в Глазго на цьому тижні і була перенесена на листопад 2021 року через пандемію Covid-19. Ця нова дата може наступити дуже пізно для порятунку льодовиків планети, оскільки вчені повідомили, що крижаний щит Гренландії пройшов «точку неповернення». Тому місія “Meltdown Flags” полягає в тому, щоб повернути актуальність теми танення льодовиків в цей тривожний період пандемії і політичних заворушень в формі цифрового протесту в період з 9 – по 19 листопада, початкові дати Конференції сторін Організації Об’єднаних Націй ( “COP26)”, яка була відкладена.
Кліматична ініціатива “Meltdown Flags” об’єднує дані і дизайн, щоб візуалізувати серйозні наслідки зникнення льодовиків. Прапори розглядаються як символи вищої національної репрезентативності та емоційної цінності, особливо серед політиків. Концепція, що лежить в основі “Meltdown Flags”, проста: ефекти глобального потепління і подальшого зникнення льодовиків візуалізуються за рахунок зменшення частки білого кольору на національних прапорах країн з льодовиками, згідно з історичними даними та прогнозами.
Показники, що використовуються в проекті “Meltdown Flags”, були отримані з баз, даних і моделей прогнозів “METER”, “ЮНЕСКО”, “НАСА”, а також університетів Цюріха і Інсбрука. Ключові дати – це 1995, 2020 і 2050 роки, які стосуються року першої конференції ООН зі зміни клімату в Берліні, нинішньому статусу і цільовому року, встановленому в Паризькій угоді, щоб обмежити підвищення глобальної температури до 1,5 ° C відповідно.
“Meltdown Flags” були представлені в грудні 2019 року під час “COP25” 2019 року в Мадриді, а зшиті вручну прапори в даний час експонуються в альпійському музеї легендарного італійського альпініста Райнхольд Месснер в Больцано і будуть представлені там до 2021 року.
“Meltdown Flags” є ініціативою фахівців з екологічних наук з “METER”, спільно з глобальним комунікаційним агентством “Serviceplan” і дизайн-студією “Moby Digg”. “Meltdown Flags” став можливий завдяки постійній співпраці між “Serviceplan Group”, “Moby Digg”, “Standardabweichung” і “Hyperinteractive”.
Прапор Аргентини, Австрії, Канади, Чилі, Франції, Гренландії, Ісландії, Індії, Ірану, Італії, Мексики, Норвегії, Пакистану, Перу, Росії, США та Узбекистану, всіх країн з льодовиками, були перетворені в “Meltdown Flags” (з англ . “тануть прапори”), зі зменшенням білих областей в кожному прапорі згідно з історичними даними. Проекти по льодовиках кожної з країн були зібрані за допомогою даних “METER”, “ЮНЕСКО”, “НАСА” і університетів Цюріха і Інсбрука. Тут можна побачити всі прапори, а також докладну інформацію про проект “Meltdown Flags”: https://meltdownflags.org
За допомогою відомих фахівців в області зміни клімату та навколишнього середовища в рамках ініціативи в період з 9 по 19 листопада в соціальних мережах буде розміщений інформативний і інтерактивний контент, від відеороликів про науку льодовиків до підняття прапорів в якості фільтрів доповненої реальності. Партнери та інші платформи можуть легко інтегрувати інтерактивні віджети прапорів в свій контент, відвідавши цей сайт: meltdownflags.serviceplan.io
Незважаючи на домінуючу присутність Covid-19, проект “Meltdown Flags” отримав широку підтримку в 2020 році. Від всесвітньо відомого італійського альпініста Райнхольда Месснера і французького експерта з вивчення льодовиків доктора Хайді Севестре і посла ООН в сфері навколишнього середовища Малькольма Вуда. Від глобальних кліматичних організацій, таких як “Protect Our Winters”, до національних груп по кліматичному законодавству, таких як “Fundación Glaciares Chilenos”, які використовують чилійський прапор “Meltdown flags”, щоб виступити за захист льодовиків в законодавстві країни.
Рейнхольд Месснер прокоментував:
“Я побував у всіх цих країнах. У багатьох місцях, де ми раніше ходили по льодовиках, льоду більше немає. Я бачив на власні очі вмираючі льодовики, візуалізовані на цих прапорах”.
Доктор Севестре пояснив:
“Такі проекти, як тануть прапори” Meltdown Flags “, настільки важливі, тому що, як вчені, ми часто недооцінюємо те, як мало люди знають про льодовики. Нам потрібні ці ініціативи, щоб зробити науку доступною, зробити її цікавою, але, перш за все, щоб застосувати ці знання на практиці”.
Крістіан Хертель, віце-президент з маркетингу, “METER Group”, додав:
«Ми досліджували і задокументували глобальну зміна клімату протягом десятиліть. За допомогою “Meltdown Flags” ми хочемо зробити ці знання доступними, розповісти про важливість екологічних наук, особливо про льодовики, і надихнути людей грати.”
Маттіас Харбек, комерційний директор “Serviceplan Germany”, сказав:
“Serviceplan Group” усвідомлює свою відповідальність і недавно запустила всесвітній план по зменшенню негативного впливу на клімат, починаючи з Німеччини. Ми всі любимо свій будинок – і всі ми любимо світ, в якому живемо. З “Meltdown Flags”, ми хочемо закликати осіб, які приймають рішення, захистити світ, який ми всі називаємо своїм будинком, від кліматичної кризи”.
Знищення світових льодовиків матиме жахливі наслідки для природи, біорізноманіття та, в кінцевому підсумку, для долі людства, попереджають провідні вчені світу і сер Девід Аттенборо в своєму новому документальному фільмі “Життя на нашій планеті” ( “A Life On Our Planet”) і в книзі, що додається до нього. Льодовики Гренландії тануть швидше, ніж будь-коли за останні 12 000 років, і збільшення втрат льоду може спровокувати підвищення рівня моря на 10 см до кінця століття. Швидкість танення льодовиків відповідає будь-якій з геологічних літописів за період Голоцен (період після останнього льодовикового періоду) *.
З кожним сантиметром підвищення рівня моря, 1 мільйон чоловік втрачає свої будинки. На карту поставлено і найважливіший ресурс планети: льодовики є важливим джерелом життя, збереження 69% світових запасів прісної води. Якби вони повністю розтанули, людство втратило б доступ до питної води, джерела енергії і зрошення. Повне зникнення призведе до підйому рівня моря до рекордно високого ступеня.
Візуалізація даних відбувається як у фізичному, так і в віртуальному просторі: на сайті кампанії https://www.meltdownflags.org всі прапори і дані можна переглядати в інтерактивному режимі. Відвідувачі можуть підтримати ініціативу різними способами, від компенсації CO2 до створення візуальних ефектів з використанням користувальницької друкарні. Фільтри доповненої реальності діють як межмедійне з’єднання, перетворюючи фізичні прапори в інтерактивні мобільні візуалізації даних – метод, який використовується для освіти з питань зміни клімату в школах, наприклад, в Індії.
Мета ініціативи “Meltdown Flags” полягає в тому, щоб розповісти про важливість збереження льодовиків, знайти рішення щодо скорочення викидів в навколишній простір і чинити тиск на політиків, щоб впоратися з кліматичною кризою.
Офіційний сайт проекту: www.meltdownflags.org