Для приготування в промислових масштабах не тільки м’ясного або рибного фаршу, але також сиру або овочевої суміші, а ще для доведення інших мікстів до стану однорідної пастоподібної маси потрібна фаршемішалка https://rozfood.net/p/meat-mixer-paddle-2/. З її допомогою можна маринувати та солити невеликі (до півкіло) шматки м’яса.
Типи фаршемішалок
За виглядом робочого органу фаршемішалки діляться на лопатеві, шнекові, z-подібні та спіральні. За конструкцією бувають відкриті або закриті, їх нерідко називають вакуумними. У першого типу кришка відсутня, або вона у вигляді ґрат або просто закривається нещільно. У будь-якому випадку перемішування відбувається з доступом повітря. У другого кришка герметична. Вакуумне змішування забезпечує насичений і стабільний колір фаршу, глибокий смак, а також одноріднішу щільну структуру, в якій відсутні повітряні бульбашки. У таких моделях можна солити чи маринувати будь-яке м’ясо, навіть із кістками.
Принцип роботи
Промислова лопатева фаршемішалка — це стаціонарний агрегат підлогового виконання. Вона складається з корпусу з кришкою та регульованими опорами, в якому розташований бункер (дежа) з робочими органами. В якості останніх виступають два вали з привареними лопатями (прямокутними пластинами), повернутими щодо осі обертання. Вони обертаються у протилежних напрямках. В результаті під час роботи маса не тільки перемішується, але ще й зсувається по осі, що покращує її однорідність. Завантажувати бажано трохи більше 2/3 обсягу. Також є електропривід та пульт управління.
Переваги промислових фаршемісів
Установка в цеху фаршемішалки дає численні переваги:
- Підвищується продуктивність роботи, зменшується час виготовлення фаршу і, як наслідок, збільшується рентабельність підприємства.
- Установка сконструйована так, що на виході буде рівномірно перемішана маса із щільною структурою та відсутністю пор, а також стабільним кольором.
- Можна придбати автоматичну модель, яка працює за заздалегідь введеною програмою.
- Високий ступінь безпеки — при відкритій кришці механізм заблоковано.
Широкий асортимент дозволяє вибрати модель для будь-яких умов виробництва.
Як вибрати фаршемішалку?
Головним параметром агрегату є об’єм бункера та пов’язана з ним потужність силової установки. Від цього залежить продуктивність. Друга важлива характеристика — мінімальне завантаження. У різних марок вона коливається в межах від 10% до 50%, тому треба враховувати, чи завжди буде можливість запустити машину. Крім цього, є сенс ознайомитися з додатковими опціями (якщо вони є): регулятор швидкості, реверс тощо.