Вони прекрасно підкреслюють тендітне зап’ястя, а блиск вставок так і залучає до своєї власниці увагу. На кожен день або під вечірню сукню без проблем знайдете відповідні браслети з натуральних каменів в Україна , які порадують своєю красою. Щоб цей сліпучий блиск так і зачаровував вас, потрібно правильно доглядати за аксесуарами. Якраз цими хитрощами і поділиться «Онікс», щоб ви могли довго носити свої браслети і без побоювань замовляти інші.
Як доглядати за браслетами з камінням?
Пил, вода, побутова хімія або косметика – все це стає причиною того, що мінерали втрачають колишній блиск. Це стосується не тільки повсякденних прикрас, але і навіть тих, які рідко одягаєте.
Тому давайте познайомимося з загальними правилами, які потрібно дотримуватися незалежно від типу вставки:
- Перед походом в лазню, спортзал, солярій залишайте прикраси в будинку.
- Виконання домашніх справ або фізичних вправ вимагає того ж, що і в попередньому пункті. Просто ви ненароком можете зачепити браслет і порвати його.
- Побутова хімія або косметика при попаданні на камінь може залишити негативний слід. Не дарма ж рекомендують одягати прикраси тільки після того, як нанесли макіяж і зробили зачіску.
- Слідкуйте, щоб браслети не падали і не вдарялися, інакше мінерали можуть розколотися. При деяких видах огранки (де виходять загострені кути мінералів) це особливо небезпечно.
- Для догляду намагайтеся використовувати спеціальну косметику, яка точно не заподіє шкоди.
- Раз на рік відносьте браслети до ювеліра. Він зможе видалити всі забруднення і перевірить надійність кріплення каменів.
З загальними вимогами розібралися. А тепер кілька слів скажемо про особливості, які стосуються різних каменів. Зрозуміло, що перерахувати абсолютно всі мінерали не вийде, а ось найпопулярніші назвемо.
Діамант
Промивайте прикрасу в мильній воді. Для цього підійде мило або шампунь. Після прополосніть в чистій воді і добре витріть. Використовуйте ганчірку без ворсинок, щоб вони не зачепилися за закріпку каменю.
Топаз
Цей камінь, як і гранат, під впливом сонячних променів втрачає свій колір. Для повсякденного носіння влітку вони не зовсім підходять.
Очищайте камені в мильній воді. Після промийте дистильованою водою. Тільки є одне але: для срібла це згубно закінчиться.
Сапфір
Для догляду теж підходить мильний розчин. Також колишній блиск поверне кілька крапель нашатирю, доданих в воду. Тільки не забудьте потім браслети прополоскати. А ось чого не можна робити з сапфірами, так це чистити їх парою.
Смарагд
Він дуже крихкий, тому від будь-якого удару може розколотися. Механічна чистка не підходить. Тільки мильний розчин.
Перли
Хоч цей мінерал і народжується в воді, надмірна кількість вологи негативно позначається на ньому: він мутніє. Для догляду підходить той же мильний розчин. Щоб повернути колишній блиск і позбутися плям, допоможе картопляний крохмаль. І ще пам’ятайте такий момент: перл любить, щоб його носили. Від довгого лежання в скриньці він мутніє.
Зрозуміло, що це були далеко не всі особливості, які пов’язані з доглядом за натуральними каменями. Тому уточнюйте їх перед покупкою у «Онікс».
Дотримуйтеся елементарних правил і ваші браслети завжди будуть радувати бездоганним блиском.